Προς το περιεχόμενο

Ποια φθηνή ακουστική σας εξέπληξε ευχάριστα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλως να τη δεχτεις. Καλοπαιχτη.

Πραγματι κι εγω εχω διαβασει τα καλυτερα για την academy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι πρεπει να ζοριστεις ντε και καλα για την Academy, με ενα προχειρο κοιταγμα ειναι περιπου 200 ευρω πανω απο τις αλλες 2 που κοιτας οποτε δεν ειναι και μικρη διαφορα. Αν θες να ανεβασεις το budget τοτε φυσικα να κοιταξεις την Academy (παρεπιπτοντως μεγειες Αλεξ, περιμενουμε εντυπωσεις!), οι Martin X απο την αλλη εμενα δε μου γεμισαν ποτε ιδιαιτερα το ματι/αυτι. 

Η Guild που κοιτας εχει arched back, της οποιας ειμαι φαν (εχω και εγω μια) αλλα να εχεις υποψην οτι αυτο τις κανει να νιωθουν ενα τσικ πιο μπαμπατσικες απο τυπικες dreadnought. Eχει και ηλεκτρικα πανω, μια χαρα επιλογη μου φαινεται. Με την Yamaha δεν εχω εμπειρια.

Επεξεργασμένο από odis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, odis13 είπε

Δε νομιζω οτι πρεπει να ζοριστες ντε και καλα για την Academy, με ενα προχειρο κοιταγμα ειναι περιπου 200 ευρω πανω απο τις αλλες 2 που κοιτας οποτε δεν ειναι και μικρη διαφορα. Αν θες να ανεβασεις το budget τοτε φυσικα να κοιταξεις την Academy (παρεπιπτοντως μεγειες Αλεξ, περιμενουμε εντυπωσεις!), οι Martin X απο την αλλη εμενα δε μου γεμισαν ποτε ιδιαιτερα το ματι/αυτι. 

Η Guild που κοιτας εχει arched back, της οποιας ειμαι φαν (εχω και εγω μια) αλλα να εχεις υποψην οτι αυτο τις κανει να νιωθουν ενα τσικ πιο μπαμπατσικες απο τυπικες dreadnought. Eχει και ηλεκτρικα πανω, μια χαρα επιλογη μου φαινεται. Με την Yamaha δεν εχω εμπειρια.

Κατατοπιστικοτατος. Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, mediumswing είπε

Η Guild που κοιτας

Αυτη λοιπον βγαινει και σε flamed mahogany. Απο αυτο να περιμενω και κατι στον ηχο η ειναι μονο αισθητικος ο ρολος του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mediumswing είπε

 

Αυτη λοιπον βγαινει και σε flamed mahogany. Απο αυτο να περιμενω και κατι στον ηχο η ειναι μονο αισθητικος ο ρολος του;


Οχι, το flame γενικα δεν ειναι κατι που επηρεαζει τον ηχο, ειναι κοσμητικο. Ποσο μαλλον εδω που μιλαμε για laminates. 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι γιατι ειμαι αναποφασιστος.

Επαιξα με τη Guild d240e και μου φανηκε μια χαρα.

Ελα ομως που επαιξα και με την Taylor big baby που μου φανηκε επισης μια χαρα (αν και εντελως διαφορετικη).

Η διαφορα στην τιμη τους δεν ειναι μεγαλη (η big baby ερχεται και με μια ωραια gigbag που κανει τη διαφορα ακομη μικροτερη).

Δυστυχως τις δοκιμασα με μεγαλη χρονικη αποσταση μεταξυ τους και δεν εχω και την εμπειρια απο μια ολιγολεπτη δοκιμη να εκτιμησω ποια θα μου κατσει καλυτερα σε βαθος χρονου.

Η Guild μου φαινεται πιο safe επιλογη ως πιο classic μεγεθος ηχος εικονα κλπ

Η big baby με ιντριγκαρει αλλα θεωρω οτι ειναι ρισκο. Ψιλοφοβαμαι το (λιγο) μικροτερο σκαφος, το οτι ειναι πολυ bright (τωρα με εντυπωσιασε αλλα δεν ξερω αν μακροπροθεσμα θα μου αρεσει ειναι κι αυτες οι βιδες στο neck...

Εχει κανεις αποψη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου