Προς το περιεχόμενο

Ανανεώσεις & νέες λειτουργίες του site


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kpeyos είπε

To bump δίνει κίνητρο παρουσίας στις αγγελίες και η παρουσία επιβραβεύεται, έτσι συμβαίνει παντού σε αντίστοιχα fora του εξωτερικού, όπου μάλιστα σπάνια υπάρχει ταξινόμηση με βάση τις νεότερες αγγελίες.

 

Το ότι πλέον δεν λήγουν οι αγγελίες καθιστά πολύ εύκολο με ένα search να βρει ο αγοραστής αυτό που τον ενδιαφέρει. Με το προηγούμενο σύστημα εγώ πολλές φορές σημείωνα τα στοιχεία πωλητή γιατί φοβόμουν μην εξαφανιστεί η αγγελία και τον ψάχνω.  
 

Ε αμα το έχουν και τα ξένα φόρα τι να λέμε τώρα....άκυρο επιχείρημα
Επίσης το ότι εγω θα μπαινω καθε μερα και θα παταω bump στις αγγελίες μου να τις βλεπουν όλοι για να πουλήσω, πως αποτρέπεται αυτό με τη νέα ρύθμιση? 
Αλλαγές για να λέμε ότι κατι καναμε , εμενα αυτο μου θυμίζει....καμμία λειτουργικότητα σε όσους μπαινουν για να δουν τι νέο έχει ανέβει σήμερα(από συνεργάτη μέχρι καρφίτσα)....τόσο απλά...τωρα εγινε κουλουβάχατα..
Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει....
Ουτε ένα αρνητικό δεν υπήρχε με την προηγούμενη πλατφόρμα αλλά τωρα πρεπει να πειστούμε οτι ετσι ειναι καλύτερα...
Ε δεν είναι.....ΙΜΟ

Υ.Γ Αφήστε και την επιλογη οπως ήταν πριν για οσους τους βολεύει.....

Επεξεργασμένο από Satanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, Satanas είπε

Ε αμα το έχουν και τα ξένα φόρα τι να λέμε τώρα....άκυρο επιχείρημα

Κάποιες φορές δε χρειάζεται να ανακαλύπτουμε την πυρίτιδα, όταν υπάρχουν δίπλα μας επιτυχημένες λύσεις. 

 

10 λεπτά πριν, Satanas είπε

Επίσης το ότι εγω θα μπαινω καθε μερα και θα παταω bump στις αγγελίες μου να τις βλεπουν όλοι για να πουλήσω, πως αποτρέπεται αυτό με τη νέα ρύθμιση? 

 

Δεν αποτρέπεται, νομίζω ενθαρρύνεται. Τα websites σαν το noiz ζουν από την κινηση που έχουν. Ο χώρος των αγγελιών εκτός από λειτουργικός για όλους πρέπει να είναι και βιώσιμος για να συνεχίζει να υπάρχει. 
 

13 λεπτά πριν, Satanas είπε

καμμία λειτουργικότητα σε όσους μπαινουν για να δουν τι νέο έχει ανέβει σήμερα(από συνεργάτη μέχρι καρφίτσα)....τόσο απλά...τωρα εγινε κουλουβάχατα..


Όπως εξήγησε και η ιδιοκτησία παραπάνω αλλά θα σου επαναλάβω κι εγώ: Κάθε μέρα κάποιες παλιές αγγελίες έληγαν, ερχόταν mail σε αυτούς που τις είχαν βάλει και με ένα κλικ τις ανανέωναν. Άρα σε μεγάλο βαθμό παλιές αγγελίες υπήρχαν πάντα. Αυτό που δεν υπήρχε, προστέθηκε και είναι εξαιρετικά βοηθητικό είναι ταξινόμηση με τις νέες αγγελίες να εμφανίζονται πρώτες. Το οποίο είναι ένα κλικ υπόθεση για όποιον θέλει να τις παρακολουθήσει έτσι.
 

19 λεπτά πριν, Satanas είπε

Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει....


Τα ίδια έλεγε και η Kodak. Την ξέρεις την Kodak? 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Κάποιες φορές δε χρειάζεται να ανακαλύπτουμε την πυρίτιδα, όταν υπάρχουν δίπλα μας επιτυχημένες λύσεις. 

 

 

Δεν αποτρέπεται, νομίζω ενθαρρύνεται. Τα websites σαν το noiz ζουν από την κινηση που έχουν. Ο χώρος των αγγελιών εκτός από λειτουργικός για όλους πρέπει να είναι και βιώσιμος για να συνεχίζει να υπάρχει. 
 


Όπως εξήγησε και η ιδιοκτησία παραπάνω αλλά θα σου επαναλάβω κι εγώ: Κάθε μέρα κάποιες παλιές αγγελίες έληγαν, ερχόταν mail σε αυτούς που τις είχαν βάλει και με ένα κλικ τις ανανέωναν. Άρα σε μεγάλο βαθμό παλιές αγγελίες υπήρχαν πάντα. Αυτό που δεν υπήρχε, προστέθηκε και είναι εξαιρετικά βοηθητικό είναι ταξινόμηση με τις νέες αγγελίες να εμφανίζονται πρώτες. Το οποίο είναι ένα κλικ υπόθεση για όποιον θέλει να τις παρακολουθήσει έτσι.
 


Τα ίδια έλεγε και η Kodak. Την ξέρεις την Kodak? 😉

Δεν θες να καταλάβεις, δικαιωμά σου, καλή ώρα όπως με τα EV
Οι αγγελίες εχουν γίνει άνω κάτω....
 

Επεξεργασμένο από Satanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: για κάποιον που πληρώνει, ποιο ειδικό προνόμιο έχει διατηρηθεί στη νέα διαδικασία / εποχή;

 

 

  • Συμφωνώ 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kpeyosάλλο να λήγουν οι αγγελίες κάθε 20 μέρες και να ξανανεβαινουν τότε και άλλο κάθε μέρα να βλέπεις τα ίδια κ τα ίδια... Γτ υπάρχει μία μερίδα κόσμου που βρίσκεται πάνω από το κουμπί να το πατήσει μόλις λήξει το 24ωρο και υπάρχουν άλλοι που δεν έχουν χρόνο ή που το ξεχνάνε... Δεν είναι βολικό παρότι υπάρχει η ταξινόμηση που λες

  • Συμφωνώ 2

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα αλλάξει το όριο του bump σε 7 ημέρες, κυρίως για να γίνει πιο δίκαιο.

 

Το "πρόβλημα" με τα ίδια και τα ίδια υπήρχε ανέκαθεν. Είναι η πρώτη φορά που μπορείς όντως να δεις τις αγγελίες βάσει ημερομηνίας καταχώρισης και μόνο.

  • Like 1

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2024 στις 6:42 ΜΜ, Slew Rate είπε

Καλησπέρα,

 

Υλοποιήθηκαν οι παρακάτω αλλαγές:

 

1. Υπάρχει νέα επιλογή "Νέες αγγελίες" που ταξινομεί τις αγγελίες βάσει αρχικής ημερομηνίας καταχώρισης της αγγελίας, και όχι την ημερομηνία ανανέωσης/bump.

 

2. Για να είναι πιο ξεκάθαρο, αναφέρεται η αρχική ημερομηνία καταχώρισης της αγγελίας αλλά και η ημερομηνία ανανέωσης.

 

Με αυτό τον τρόπο μπορεί κάποιος να βλέπει τις νέες αγγελίες.

 

Εκτός αυτού υπάρχει και η επιλογή "Παλαιότερες αγγελίες" για να βλέπει κάποιος τις παλιές.

 

Alex

 

 

 

Screenshot 2024-01-04 at 18.29.00.pngScreenshot 2024-01-04 at 18.28.54.png

Να κανω κι εγω μια παρατηρηση : Αν επιλεξω ταξινομηση κατα ‘Νεες αγγελιες ‘ οπως λετε για να λυθει το προβλημα του χαμου με τα bump ,οι αγγελιες που εχει πληρωσει καποιος για να φαινονται στις πρωτες σελιδες ,απο οτι βλεπω ,δεν εμφανιζονται στις πρωτες σελιδες .Αρα αχρηστευεται  αυτη η περιπτωση προωθησης ,εφοσον οι περισσοτεροι θα επιλεγουν ταξινομηση κατα νεες αγγελιες ,μιας και αυτη η ταξινομηση εχει ,μαλλον, το περισσοτερο ενδιαφερον .

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Αφήστε ρε παιδιά να τρέξει λίγο καιρό, να δούμε αν βολεύει, μη το κριτικάρουμε αμέσως.. Εγώ ακόμα δεν έχω στάνταρ άποψη, σε κανα μήνα θα σας πώ. Μπαίνω τουλάχιστον 3 φορές τη μέρα και ως τώρα το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι η εμμονή των περισσότερων πωλητών να διατηρούν τις αστρονομικές τιμές που ζητάνε για πεπαλαιωμένα πράγματα, που κάνει τις αγγελίες τους να έχουν φωλιάσει στη σελίδα, χρόνια τώρα.. Α, και το dark mode, δεν είναι το ίδιο ελκυστικό όσο εδώ.. ούτε και dark είναι, διότι το σκοτάδι είναι μαύρο, όχι γκρι..

Επεξεργασμένο από Πάνος Χελιδόνης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

μη το κριτικάρουμε αμέσως

 

Μέσα στο 2022-23 φτιάξαμε ένα μεγάλο site για μικρές αγγελίες, και δοκιμάστηκαν διάφορες λύσεις, με feedback σε στοιχεία επισκεψιμότητας. Έχω τόσο πολλά και τόσο νωπά στοιχεία που θα μπορούσα να γράψω ένα μικρό βιβλίο για το θέμα.

 

Ένα σημαντικό point είναι το εξής: πρέπει πάντα να διατηρείς ξεκάθαρα προνόμια για όσους επιλέγουν να πληρώσουν για την αγγελία τους.Το ξαναγράφω: πάντα! Αλλιώς, δεν έχει νόημα να υπάρχει δυνατότητα πληρωμής (πρώτον) και είναι βέβαιο ότι θα γίνει κατάχρηση και κανιβαλισμός από τους τζαμπατζήδες, που είναι πάντοτε περισσότεροι.

 

Το δωρεάν bump είναι λάθος (ανεξαρτήτως αριθμού ημερών), και όχι δεν είναι πρόχειρη και "αμέσως" κριτική, αλλά - στην περίπτωσή μου τουλάχιστον - εξόχως εμπεριστατωμένη. Γι' αυτό ρώτησα διακριτικά "ποιο προνόμιο παραμένει γι' αυτούς που πληρώνουν" αλλά δεν υπήρξε απάντηση.

 

Βέβαια, έχω επίγνωση πιθανού αντιλόγου: ότι μάλλον δεν πληρώνει κανείς (εγώ πλήρωνα, όταν έβαζα αγγελία διότι με ενδιαφέρει να "φεύγει" αυτό που πουλάω το συντομότερο). Αν όντως αυτός είναι ο αντίλογος, τότε ας δοξάσουμε ακόμη μία φορά τη μαλακία που λέγεται τζαμπατζιλίκι και τις επιπτώσεις της στη ζωή μας.

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

 

πως μπορω να ξανακάνω ενεργές τις ανενεργες αγγελίες μου?

Τις μετετρεψα σε τονισμενες αλλα δεν αλλαξε κατι.

Ειναι τονισμενες αλλα ακομα ανενεργες.

 

Ευχαριστώ!

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου