Προς το περιεχόμενο

Ανανεώσεις & νέες λειτουργίες του site


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Μόλις τώρα, Slew Rate είπε

Δεν είναι ανανέωση. Θα είναι μια απλή επιβεβαίωση ότι το αντικείμενο δεν έχει πουληθεί.

Νέο αυτό, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ναι, όλη αυτή η λειτουργικότητα είναι νέα υλοποίηση.

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 λεπτό πριν, Slew Rate είπε

Ναι, όλη αυτή η λειτουργικότητα είναι νέα υλοποίηση.

Ωραία, θα φανεί στην πράξη. Καλό κουράγιο και καλή χρονιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2023 στις 4:09 ΜΜ, Slew Rate είπε

Από δω και στο εξής έχεις το δικαίωμα να κάνεις δωρεάν bump-up κάθε 24 ώρες. Το bump-up σημαίνει ότι η αγγελία ανανεώνεται στη κατηγορίας της, και θα εμφανίζεται πρώτη προσωρινά. Η επιλογή για Bump-up βρίσκεται στην σελίδα "Οι αγγελίες μου".

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Να πω ότι το παραπάνω κάνει πολύ δύσκολη την παρακολούθηση των αγγελιών.

Για παράδειγμα, εγώ μπορούσα να βλέπω τις καινούργιες αγγελίες μια φορά τη μέρα που είχα χρόνο να χαζέψω σε 5-6 σελίδες ανά κατηγορία ενδιαφέροντος.

Τώρα, με τις αγγελίες να ανανεώνονται καθημερινά, χάνεται η μπάλα και χαλάει όλη η ροή, οπότε θα πρέπει να κάνω αναζήτηση με κριτήρια μόνο αν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο και δεν θα μπορώ απλά να χαζεύω κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα τις πιο πρόσφατες αγγελίες απ' την τελευταία.

Κατ' επέκταση, αφού δεν θα χαζεύω τη ροή των αγγελιών, δεν θα μου δημιουργείται και ενδιαφέρον για κάποιες απ' αυτές που ούτως ή άλλως δεν έψαχνα.

Επεξεργασμένο από Flotzen
  • Συμφωνώ 3

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
4 λεπτά πριν, Flotzen είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Να πω ότι το παραπάνω κάνει πολύ δύσκολη την παρακολούθηση των αγγελιών.

Για παράδειγμα, εγώ μπορούσα να βλέπω τις καινούργιες αγγελίες μια φορά τη μέρα που είχα χρόνο να χαζέψω σε 5-6 σελίδες ανά κατηγορία ενδιαφέροντος.

Τώρα, με τις αγγελίες να ανανεώνονται καθημερινά, χάνεται η μπάλα και χαλάει όλη η ροή, οπότε θα πρέπει να κάνω αναζήτηση με κριτήρια μόνο αν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο και δεν θα μπορώ απλά να χαζεύω κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα τις πιο πρόσφατες αγγελίες απ' την τελευταία.

Κατ' επέκταση, αφού δεν θα χαζεύω τη ροή των αγγελιών, δεν θα μου δημιουργείται και ενδιαφέρον για κάποιες απ' αυτές που ούτως ή άλλως δεν έψαχνα.

Ναι, έχεις δίκιο.

 

Θα υπάρξει λύση σε αυτό, θα ενημερώσω όταν την υλοποιήσουμε.


Καλή χρονιά!

  • Ευχαριστώ 1

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλησπέρα,

 

Υλοποιήθηκαν οι παρακάτω αλλαγές:

 

1. Υπάρχει νέα επιλογή "Νέες αγγελίες" που ταξινομεί τις αγγελίες βάσει αρχικής ημερομηνίας καταχώρισης της αγγελίας, και όχι την ημερομηνία ανανέωσης/bump.

 

2. Για να είναι πιο ξεκάθαρο, αναφέρεται η αρχική ημερομηνία καταχώρισης της αγγελίας αλλά και η ημερομηνία ανανέωσης.

 

Με αυτό τον τρόπο μπορεί κάποιος να βλέπει τις νέες αγγελίες.

 

Εκτός αυτού υπάρχει και η επιλογή "Παλαιότερες αγγελίες" για να βλέπει κάποιος τις παλιές.

 

Alex

 

 

 

Screenshot 2024-01-04 at 18.29.00.pngScreenshot 2024-01-04 at 18.28.54.png

  • Like 5

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και φανατικός των αγγελιών νομίζω το bump πρέπει να αφαιρεθεί... Παρότι σωστά έβαλες ταξινόμηση ανά ημερομηνία κάθε μέρα φαίνονται οι ίδιες αγγελίες πρώτες... Ή έστω να γίνει εβδομαδιαίο ή διεβδομαδιαιο 

  • Συμφωνώ 2

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο ήταν τέλειο το σύστημα αγγελιών, τωρα χάθηκε η μπάλα...
Συμφωνώ με τους προλαλίσαντες, δεν βγάζεις άκρη...
Το bump είναι απλά ΛΑΘΟΣ!!
Βump εγώ θα έκανα στο site μου, σε αγγελίες με 1€ χρέωση...αλλιώς τωρα ΟΛΟΙ bump(τσάμπα είναι)  καθε μερα και του κουτρούλη ο γάμος στις αγγελίες

Επεξεργασμένο από Satanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To bump δίνει κίνητρο παρουσίας στις αγγελίες και η παρουσία επιβραβεύεται, έτσι συμβαίνει παντού σε αντίστοιχα fora του εξωτερικού, όπου μάλιστα σπάνια υπάρχει ταξινόμηση με βάση τις νεότερες αγγελίες.

 

Το ότι πλέον δεν λήγουν οι αγγελίες καθιστά πολύ εύκολο με ένα search να βρει ο αγοραστής αυτό που τον ενδιαφέρει. Με το προηγούμενο σύστημα εγώ πολλές φορές σημείωνα τα στοιχεία πωλητή γιατί φοβόμουν μην εξαφανιστεί η αγγελία και τον ψάχνω.  
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Και στη προηγούμενη έκδοση υπήρχε bump. Γινόταν όταν έληγε η αγγελία, και ανανεωνόταν. Το ίδιο πράγμα είναι.

 

Εκτός αυτού στη προηγούμενη έκδοση δεν υπήρχε καν η επιλογή να δεις πραγματικά τις νέες αγγελίες βάσει αρχικής ημερομηνίας. Έδειχνε πάντα βάσει ανανέωσης και μόνο. Τώρα μπορείς.

 

Μπορεί όμως να αλλάξει ο χρόνος του bump και να γίνει λίγο παραπάνω.

 

Σε κάθε περίπτωση, αυτές είναι οι τελευταίες αλλαγές που γίνονται σε αυτή τη πλατφόρμα αγγελιών. Πάμε για τη νέα πλατφόρμα αγγελιών πια!

  • Like 2
  • Λυπάμαι 1

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου