Προς το περιεχόμενο

Μ. Χατζηδάκι Ρυθμολογία


Μ. Χατζηδακι Ρυθμολογία  

13 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Καθαρά στατιστικά...γνωρίζετε το παραπάνω έργο?

  2. 2. Αν το γνωρίζετε ποιά η γνώμη σας

    • Αριστούργημα
    • Ενδιαφέρον
    • Μέτριο
      0
    • δεν μου αρέσει
  3. 3. Αν το ακούγατε ή το ακούτε για πρώτη φορά ποιά θα ήταν η γνώμη σας

    • Θετική
    • Αρνητική
    • θα ήθελα να το ακούσω ξανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία λοιπόν ψήφισα.

 

Θετική εμπειρία η ακρόαση.

Θα συμφωνήσω με @Superfunk

Πλησίαζε το αριστουργηματικό η εμπειρία.

Μετά μπήκε η φωνή κ υποβαθμίστηκε στο θετική. Ενοχλητικά φωνητικά...

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Ωραία λοιπόν ψήφισα.

 

Θετική εμπειρία η ακρόαση.

Θα συμφωνήσω με @Superfunk

Πλησίαζε το αριστουργηματικό η εμπειρία.

Μετά μπήκε η φωνή κ υποβαθμίστηκε στο θετική. Ενοχλητικά φωνητικά...

μιλάμε για την Φλέρυ, ετσι ?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για οποια τραγουδαει. Δεν ξερω ποια ειναι

 

Ξεκινησα να το ακουω με πολυ ενδιαφερον. Στην πορεια μπηκα στο κλιμα πιο πολυ κ στη δευτερ ερωτηση (ενδιαφερον ή αριστουργημα) ημουν μπερδεμενος (τοσο πολυ με ειχε συνεπαρει). Η φωνη μου το χαλασε παρα πολυ

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δίσκος είναι δυο έργα.

Η ρυθμολογία και ο κύκλος του CNS.

Στα δεύτερα τραγουδάει η τεράστια Φλέρυ Νταντωνάκη, που οι περισσότεροι μάθαμε από τον Μεγάλο Ερωτικό

 

 

εδώ με τον Μούτσιο

 

 

 

Εδώ με τον Σπύρο Σακκά

 

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά γράφει ο ίδιος κάπου

 

 

"Κατά την διάρκεια της απουσίας μου στο εξωτερικό επί έξι χρόνια, έγινε μια ασυνήθιστη και ανίερη τυμβωρυχία τής μουσικής μου από τραγουδιστές και εταιρίες του δεν απέβλεπαν στην ανακάλυψη της άλλά στην εκμετάλλευση της. "Έτσι "άνθισε" το "Δεν ήταν νησί " από τον "Καπετάν Μιχάλη " σε χυδαίες εκτελέσεις με τον ύποπτο για τους τότε καιρούς τίτλο "Αμα λευτερωθεί ή Κρήτη" . Το πάθος των εκμεταλλευτών έφτασε και μέχρι τον "Κύκλο του C.N.S.". Γ' αυτό και για πολλούς άλλους λόγους , μου γεννήθηκε η ανάγκη μιας νέας παρουσίασης του έργου μου “Καπετάν Μιχάλης" , πού με την Φλέρη Νταντωνάκη τούτη τη φορά , βρίσκει την άξια τοποθέτηση του. Έτσι που Φλέρη Νταντωνάκη τραγουδάει τον "Κατετάν Μιχάλη " δεν νομίζω πως μπορεί άλλη να το ξαναπεί. Όπως και ο" Κύκλος του C.Ν.S." με τον Σπύρο Σακκά, βρίσκει κι αυτός τη δικαίωση του σε μια ερμηνεία μοναδικής ευθύνης και αρτιότητας. Ευχαριστώ και τους δύο , γιατί με το μεγάλο ταλέντο τους καθιερώνουν την αληθινή μορφή της μουσικής μου." Μάνος Χατζιδάκις, Σημείωμα στο οπισθόφυλλο του LP «ο καπετάν Μιχάλης» και « ο κύκλος του C.N.S.», ΝΟΤΟΣ 3902.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραίο νήμα!!!!! (ειρωνικά το λέω 😁)

Να προσπαθώ να το αγνοήσω και ένα ΣΑΤΑΝΑΚΙ μέσα μου να λέει "έλα λαλάκα....μετακόμισες και δεν ξέρεις που παν τα τέσσερα. Στο παλιό σπίτι θα εύρησκες τον δίσκο σε 5 δευτερόλεπτα....τώρα στον πύργο δεν ξέρεις τί σου γίνεται!".

Και παρατάω τις δουλειές μου και ψάχνω που στον φούτσον είναι η "ρυθμολογία" ....

Μπράβο ρε Δημήτριε , μου άνοιξες δουλειές.....

ρυθμολογία.jpg

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, LK είπε

Πολύ ωραίο νήμα!!!!! (ειρωνικά το λέω 😁)

 

και γιατί το λες ειρωνικά?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

και γιατί το λες ειρωνικά?

Σου εξήγησα.

Γιατί το νήμα φταίει (στάθηκε ή αφορμή) που παράτησα ό,τι έκανα γιατί μου μπήκε να βρώ που έχω τον δίσκο (μου είναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να μην ξέρω που είναι τί). .

Δεν φταις εσύ, εγώ είμαι υποχόνδριος - φρενοβλαβής....με την τάξη - τη σειρά - το αρχείο κ.λ.π.

Γύριζα κομμάτια από τις εκλογές στις 21/05/2023...και το ΜΟΝΟ που με απασχολούσε (και τριβέλιζε στο μυαλό μου) είναι αν δέκα (10 ) λαστιχάκια που με περίσσεψαν (έπιαναν τα ψηφοδέλτια) καλό θα ήταν να τα βάλω στον τρίτο όροφο (στο photo studiο) στο κουτί με τα άλλα (λαστιχάκια) ή στο Γραφείο (στο ισόγειο), στο σακουλάκι με τα άλλα (λαστιχάκια)

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσουμε ότι τα λαστιχάκια τώρα βρίσκονται στον γραφείο στο ισόγειο, ε? Δεν πιστεύω με τέτοια κούραση να ανέβηκες στον 3ο για 10 λαστιχάκια...😌

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Να υποθέσουμε ότι τα λαστιχάκια τώρα βρίσκονται στον γραφείο στο ισόγειο, ε? Δεν πιστεύω με τέτοια κούραση να ανέβηκες στον 3ο για 10 λαστιχάκια...😌

4 (τέσσερα) Χοντρά - μεγάλα λάστιχα, αυτά που είναι για να πιάνουν μεγάλους φακέλους Α4 βρήκαν τη θέση τους στο γραφείο στον ισόγειο (όπου είναι και οι Δικογραφίες και έχουν χρησιμότητα).

Τα άλλα 6 (έξι) κανονικού μεγέθους πήγαν στον 3ο για γενική χρήση.

Υπάρχει "λογική" στην παράνοια μου. 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου