Προς το περιεχόμενο

Setup με Πετάλια για ηλεκτρική


kospas12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Είναι safe λύσεις. Μην απορρίψεις το ts mini, ιδιαίτερα εάν δεν σου αρέσουν τα πολλά μπάσα στον ήχο.

Θα σου πω γιατί προτίμησα το boss, μου φαίνεται καλύτερη κατασκευή και το φοβάμαι λίγο επειδή είναι mini … κατά τα αλλά από τα reviews μια χαρά μου φάνηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη επαφή με το setup και έχω ενθουσιαστεί. Με λίγο reverb και delay από το πολύεφέ φτιάχνει πολύ ποιοτικό ήχο ακόμα και στον 12αρη τον orange που έχω σπίτι. Πολύ εύκολη διαχείρηση το Rat το φέρνεις αμέσως εκεί που θες (το μόνο κακό είναι ότι είναι λίγο βαρύ, και ότι από κάτω έχει βιδακι για την μπαταρία με αποτέλεσμα για να το βάλεις στο pedaltrain να πρέπει να ξηλώσεις ποδαράκια και καπάκι μπαταρίας, προς το  θα τα έχω μόνα τους) το boss είναι πολύ ποιοτικό και είναι ιδανικό για πιο τζάζι ήχο ταιριάζει παρά πολύ με την Grench. Αύριο θα δοκιμάσω και την schecter που πιστεύω ότι θα παίζει ακόμα καλύτερα. 
Ανυπομονώ να τα ακούσω και σε αληθινό ενισχυτή στο στούντιο. 
 

Πάντως η διαφορά από τα ψηφιακά drive του mooer είναι huge, παρότι τα υπόλοιπα εφέ του είναι πολύ καλά πχ το delay. 

Από θέμα σειράς δεν έχω κάνει ακόμα δοκιμές, έβαλα κιθάρα, sd1, rat, mooer, ενισχυτής. Νομίζω πως μάλλον το σωστό θα ήταν κιθάρα, mooer, sd1, rat, ενισχυτής. 

 

 

Επεξεργασμένο από kospas12345
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές.

 

Sd1, rat, και τελευταία τα εφέ.

Δοκιμασε να έχεις το ρατ σε χαμηλή ρύθμιση (πχ κάπου στη μέση). Μόλις θες παραπάνω γκαζι,.ενεργοποιεις και το sd1 ταυτόχρονα.

Επίσης, το ρατ με χαμηλά gain (στο 25%) έχει έναν πολύ ωραίο, παχύ medium gaιn ήχο.

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Μεγειές.

 

Sd1, rat, και τελευταία τα εφέ.

Δοκιμασε να έχεις το ρατ σε χαμηλή ρύθμιση (πχ κάπου στη μέση). Μόλις θες παραπάνω γκαζι,.ενεργοποιεις και το sd1 ταυτόχρονα.

Επίσης, το ρατ με χαμηλά gain (στο 25%) έχει έναν πολύ ωραίο, παχύ medium gaιn ήχο.

Έτσι το δοκίμασα εχθές. Είναι πολύ ωραίο το Ρατ. Βέβαια χθες ήταν αργά και δεν μπορούσα να παίξω δυνατά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου