Προς το περιεχόμενο

Setup με Πετάλια για ηλεκτρική


kospas12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Άσε το sd1. Χάλια ήχος. Χίλιες φορές καλύτερα το ταπεινό tc dark matter. Πάρε με το tc mojo mojo έχεις ένα ωραιο σετ, κάτω των 100 ευρώ (συνολικά).

 

Τσεκαρε τα

Το κακό είναι οτι δεν τα βλέπω Ελλάδα και δεν έχω χρόνο… 

για το distortion της boss όμως συμφωνείς; Μήπως το συνδυάσω με το tubescreamer? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Proco rat 

Το fender MTG LA πάντως παρότι πιο ακριβό μου φαίνεται ότι θα μου δώσει πιο πολλές επιλογές. Το γνωρίζεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνωρίζω. Σε πάω στην κλασική λύση, που σίγουρα θα πάρεις σωστό ήχο.

 

Οι πολλές επιλογές δεν είναι πανάκεια. Πολλές φορές σε μπερδεύουν και "χάνεσαι" στο να ψάξεις να βρεις ήχο. Επισης, όταν το εχεις στο πάτωμα σε live, έχεις μόνο μια ρύθμιση διαθέσιμη.

 

Παρολ' αυτα, εάν σου αρέσει όπως το ακούς στο ίντερνετ, μπορείς να το δοκιμάσεις. Ψάξε το καλά πριν. Αυτό ισχύει για όλα τα πετάλια.

 

Τσεκαρε t-rex mud honey (το διπλό) και t-rex moller από thomman. Πολύ ωραίοι, και πολλοί, ήχοι με νορμάλ χρήματα.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Δεν το γνωρίζω. Σε πάω στην κλασική λύση, που σίγουρα θα πάρεις σωστό ήχο.

 

Οι πολλές επιλογές δεν είναι πανάκεια. Πολλές φορές σε μπερδεύουν και "χάνεσαι" στο να ψάξεις να βρεις ήχο. Επισης, όταν το εχεις στο πάτωμα σε live, έχεις μόνο μια ρύθμιση διαθέσιμη.

 

Παρολ' αυτα, εάν σου αρέσει όπως το ακούς στο ίντερνετ, μπορείς να το δοκιμάσεις. Ψάξε το καλά πριν. Αυτό ισχύει για όλα τα πετάλια.

 

Τσεκαρε t-rex mud honey (το διπλό) και t-rex moller από thomman. Πολύ ωραίοι, και πολλοί, ήχοι με νορμάλ χρήματα.

 

Σωστό αυτό που λες και μάλιστα σεταρισμενος σε άλλο ενισχυτή που σίγουρα θα έχει διαφορά στο stage … είναι λίγο πονοκέφαλος η φάση. Για το fender το είδα επειδή έχει bypass και πεντάλ έξτρα boost όποτε μου δίνει μια επιπλέον δυναμική στο gain. Από ήχο καλά λόγια βλέπω αλλά πι περισσότεροι το δοκιμάζουν σε strat και δεν ξέρω πως θα είναι στις δικές μου κιθάρες που έχουν πιο περίεργο ήχο. 
 

ολα τα πετάλια τα είδα που αναφέρεις αλλά η βλακεία ειναι ότι πρέπει να τα πάρω από Thomaν και δεν προλαβαίνω πρέπει να το έχω στα χερια μου εντός της εβδομάδας. Όποτε κοιτάω από Ελλάδα αλλά δεν τα βρίσκω κάπου. Ο Νάκας έχει της  boss, mooer, mxr, fender, blackstar. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε εδώ

 

https://www.musicaccessories.gr/

 

Έχει πολύ πράμα...

 

 

Επίσης,

 

Είναι πιο ακριβά, αλλά τσεκαρε τα εξής:

Boss jb2 (2 πετάλια σε 1)

Vs audio aftermath. 

 

Αγαπημένα πετάλια...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Τσεκαρε εδώ

 

https://www.musicaccessories.gr/

 

Έχει πολύ πράμα...

 

 

Έχει και το Ρατ αυτός …όποτε μήπως πάω για ρατ και boss sd1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου