Προς το περιεχόμενο

ΜΑΓΕΙΑ ιφλουεσιγκ (Andertons κ Victory)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, BillTrantos είπε

Είχα κι εγώ τον JVM, τον 50άρη. Μου άρεσε σχεδόν (κατά 95%) όσο o Kraken, αλλά το μέγεθος του, τα κιλά του και τα πολλά κουμπιά του με έκαναν να πάω παρακάτω.

 

Ενισχυτάρα πάντως.

Αν κυκλοφορούσε ο απλός jvm με κάνα δυο από τα mods που έχει ο σατριανι jvm (κυρίως το "καλύτερο" καθαρό) θα ήταν ο πιο σούπερ μοντέρνος Μάρσαλ που θα μπορούσαν να φτιάξουν 

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Αν κυκλοφορούσε ο απλός jvm με κάνα δυο από τα mods που έχει ο σατριανι jvm (κυρίως το "καλύτερο" καθαρό) θα ήταν ο πιο σούπερ μοντέρνος Μάρσαλ που θα μπορούσαν να φτιάξουν 

Και σε lunchbox size παρακαλώ. Κυρίως αυτό ήταν που με τράβηξε στη Victory τότε.

 

Αν ξαναπήγαινα σε παραδοσιακό rig σίγουρα θα κοιτούσα Victory ή τους μικρούς Friedman.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Freedom είπε

 

Είσαι μερακλής και μπρούκλης εσύ πουλί μου, πως παίζεις με αυτές ωρέ,  ανάμεσα στα δαχτυλα σαν ρεμπέτης με τσιγάρο assούμε?

 

Εγω έχω ξεμείνει με αυτές...

 

signal-2023-08-31-173111.thumb.jpeg.d5bedcd33bada66f9c176aa0d916ab10.jpeg

 

 

Εγώ με αυτή,5 χρόνια την έχω και δε λέει να χαλάσει...

 

16935023989261522044316677323415.thumb.jpg.c8b82b900b671f76a024d08aa9b4e0c1.jpg

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Εγώ με αυτή,5 χρόνια την έχω και δε λέει να χαλάσει...

 

16935023989261522044316677323415.thumb.jpg.c8b82b900b671f76a024d08aa9b4e0c1.jpg

 

Και μπρούκλης και επιδειξιας...

 

Τα μακαρονάκια που κοστίζουν μισή πλάκα χρυσού, πρώτη μουρη στο καβούρι assούμε...

 

Κάνε και λιγο έτσι την κάμερα να δουμε και την σάλτσα να πάθουμε πλάκα φίλουος...🤩

 

@vrasidas27 ξεκiνησε νέα ιφλουέτζα με μακαρόνια. Πηγαινε εμβολιάσου, τιγκα βιταμίνες P,  και κοιτά αλλου, δεν ξέρω αν μπορώ να σε προστατεψω από αυτό Vra.
 

  • Χαχα 3

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Freedom είπε

μακαρονάκια που κοστίζουν μισή πλάκα χρυσού

 

Όχι ρε συ,ένα ευρώ παραπάνω από τα Misko κάνουν και δεν σε στέλνουν και στο νοσοκομείο για κλιΖμα ...μη ξηγιεσαι έτσι ρε φιλωΟυζ 🤣

23 λεπτά πριν, Freedom είπε

Κάνε και λιγο έτσι την κάμερα να δουμε και την σάλτσα να πάθουμε πλάκα φίλουος

 

Τέσσερις ώρες τη μαγειρευα

20230818_183036.jpg

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Όχι ρε συ,ένα ευρώ παραπάνω από τα Misko κάνουν

Aν σε άκουγε ο Γιάγκος Δράκος θα σου έλεγε "Ξέρεις πως βγαίνουν σήμερα τα ευρώ νεαρέ?"

(παράφραση της θεϊκής ατάκας που είχε πει στον γιο του "Ξέρεις πως βγαίνουν σήμερα τα δισεκατομμύρια νεαρέ?"😆)

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Όχι ρε συ,ένα ευρώ παραπάνω από τα Misko κάνουν και δεν σε στέλνουν και στο νοσοκομείο για κλιΖμα ...μη ξηγιεσαι έτσι ρε φιλωΟυζ 🤣

 

Μαράτα μέχρι να σβήσει ο ήλιος ωρε...έχουμε και έξοδα για ανταλλακτικά Παρκερ assούμε, φασούλι φασούλι φτιάχνεται το Παρκέρι...

 

signal-2023-08-31-213853.thumb.jpeg.46e943a6b65540d3d062e870c208f420.jpeg

 

 

ΥΓ: για σένα αγωνίζομαι Βρα, ψήφισε Μαράτα!

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Παλιός είναι δεκαετίας και βάλε. Μια χαρά ήχους έχει αν ασχοληθείς. Μιλάμε πάντα για εντάσεις μέσα σε σπίτι.Προφανως σε studio η live o marshall θα είναι καλύτερος. Αλλά και εκεί με μικρόφωνο μπροστά δεν νομίζω. 

 

Κβαντικέ είναι λίγο oversimplification αυτό ρε συ. Κ οι υπόλοιποι έχουμε ενισχυτές με τεράστια διαφορά ασούμε και υπάρχει λόγος που ο ακριβός είναι ακριβός. Είναι καλύτερος. Δε μπορείς να συγκρίνεις spider με jvm, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, και με μικρόφωνο μπροστά κλπ. Δέχομαι το "ο ήχος δεν είναι δεκαπλάσια καλύτερος, όπως είναι η τιμή", αλλά έχω καταλήξει ότι την αγορά (δυστυχώς) δεν μπορούμε να την ξεγελάσουμε. Στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων το ακριβότερο είναι καλύτερο και φαίνεται αυτό. 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Κβαντικέ είναι λίγο oversimplification αυτό ρε συ. Κ οι υπόλοιποι έχουμε ενισχυτές με τεράστια διαφορά ασούμε και υπάρχει λόγος που ο ακριβός είναι ακριβός. Είναι καλύτερος. Δε μπορείς να συγκρίνεις spider με jvm, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, και με μικρόφωνο μπροστά κλπ. Δέχομαι το "ο ήχος δεν είναι δεκαπλάσια καλύτερος, όπως είναι η τιμή", αλλά έχω καταλήξει ότι την αγορά (δυστυχώς) δεν μπορούμε να την ξεγελάσουμε. Στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων το ακριβότερο είναι καλύτερο και φαίνεται αυτό. 

o κβαντικος εχει κανει oversampling-fication στον σπαηντερ του κ ακουγεται καλυτερος απο jvm

 

@Freedom Ψηφιζω Μαρατα ορε!

  • Like 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις γιατί το λέω; Μου θύμισε κάπως τον τύπο που λέει "φίλε πήγα στο Νάκα, δοκίμασα 10 κιθάρες και τελικά πήρα αυτήν την Epiphone η οποία έπαιζε καλύτερα από gibson. Αλήθεια σου λέω, έκανα και blind test." Απλώς. Δεν ήταν καλύτερη, τι να κάνουμε τώρα. Απλά δεν ήθελες την Gibson τόσο πολύ η δεν μπορούσες. Αλλά δεν είσαι πιο έξυπνος από την Gibson ώστε να την κοροϊδέψεις έτσι, φίλωζ. Το ίδιο ισχύει με μεξικάνικες και αμερικανικές Fender, με κινεζικές και Γιαπωνέζικες Gretsch κλπ

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου