Προς το περιεχόμενο

Ξεχωριστό, "αποστειρωμένο" λειτουργικο για μουσική παραγωγή ή όχι? εν έτει 2023


cos_dr

Λειτουργικό αποκλειστικά για μουσική παραγωγή. Τι λένε τα μέλη του NOIZ?  

25 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Χρησιμοποιείτε ξεχωριστό λειτουργικό για τη μουσική σας παραγωγή?

    • ΝΑΙ, ξεχωριστό και πλήρως αποστειρωμένο από άλλα προγράμματα, μέχρι και τραβάω το lan καλώδιο να μην έχει επικοινωνία με τον "έξω κόσμο"
      3
    • ΝΑΙ, ξεχωριστό αλλά κάνω και browsing και έχω κάτι από το office κλπ. αν θέλω να γράψω κάτι.
      2
    • OXI, αλλά το προσέχω, έχω μεν προγράμματα αλλά έχουν σχέση με επαγγελματικό ήχο και εικόνα, video editors, photo editors και τέτοια και κάνω και λίγο browsing
      5
    • ΟΧΙ, τα κάνω όλα σε ένα λειτουργικό, τη μουσική παραγωγή, τις δουλειές γραφείου, παίζω παιχνίδια ΑΑΑ, επεξεργάζομαι βίντεο, εικόνα, κάνω browsing, βλέπω NETFLIX, κατεβάζω, περιεχόμενο ενηλίκων κλπ. you name it!
      15


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Freedom είπε

 

Απο περιέργεια, ποιό είναι το τελευταιο λειτουργικό που "πήρε" το δικό σου, ή από ποιά έχεις περάσει?

 

Τα Pro που είχα ήταν του 2015 (13άρι custom order με 16Gb RAM και 512Gb SSD και 15άρι, μαμά αυτό γιατί ήταν ήδη τουμπανο), ξεκινησα με Yosemite, συνέχισα με El Capitan και τελείωσα με Sierra.

mac mini του 12 με High Sierra 

με Ελ Καπιταν κ Σιερρα ημουν πολυ χειροτερα δε μπορουσα να κανω τιποτα τα τελευταια 3 χρονια που τα ειχα

με το που εβαλα high sierra βελτιωθηκε αισθητα η κατασταση (δε μιλαω για daw γιατι εκει ανοιγω στη σειρα ποσο πλαγκιν απο virtual inst μεχρι eq , οποτε κ αυτο... παραιτηθηκε)

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

mac mini του 12 με High Sierra 

με Ελ Καπιταν κ Σιερρα ημουν πολυ χειροτερα δε μπορουσα να κανω τιποτα τα τελευταια 3 χρονια που τα ειχα

με το που εβαλα high sierra βελτιωθηκε αισθητα η κατασταση (δε μιλαω για daw γιατι εκει ανοιγω στη σειρα ποσο πλαγκιν απο virtual inst μεχρι eq , οποτε κ αυτο... παραιτηθηκε)

 

Μουάααααλιστααα...η πλάκα ειναι οτι το 13άρι που εφυγε πρώτο, το εστησα με High Sierra και το πουλησα κατευθειαν, δεν προλαβα να δω τι καπνό φουμάρει.

 

Όλα καλα Βρα.

 

Σορρυ, ξέχασα, ουτως ή αλλως θα εφευγαν και τα 2 γιατι ο μόνος λόγος που τα είχα ήταν το Xcode για iOS dev (οποτε εκει έκανα και Android και αλλα πραγματακια), μου την ειχε δώσει η Apple με τις λακαμίες της και τα νταβατζηλικα της και ότι Apple είχα ως dev (μαζί με iPad και iPhone για να τσεκαρω τα apps) έφυγε από το παράθυρο.

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Μουάααααλιστααα...η πλάκα ειναι οτι το 13άρι που εφυγε πρώτο, το εστησα με High Sierra και το πουλησα κατευθειαν, δεν προλαβα να δω τι καπνό φουμάρει.

 

Όλα καλα Βρα.

Εγω τα ειχα δει ολα με Σιερρα

Ειδα πως το τελευταιο λογισμικο που σηκωνει ειναι το High Sierra

Διαβασα μπολικο πραμα, ειδα πως καποιοι το προτειναν για μινι του 12 με 16gb ram κ λεω δεν εχω να χασω κατι..

Χειροτερα δε γινεται

Κ βελτιωθηκαν πολυ τα πραγματα

Οχι σε Λοτζικ βεβαια οπως το χρησιμοποιω

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Ali Barout είπε

Βάζω λίγο AC revelations, σερνότανε σαν το σκουλήκι.

Superb. Το είχα παίξει σε 3-screen pc, καθώς και κάποια άλλα AC επεισόδια. Η αίσθηση σε τρεις οθόνες δεν περιγράφεται. Τίποτα λιγότερο από μαγεία η AC σειρά. image.png.8315b2ee313ceb071732ecb22d47c413.png

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου