Προς το περιεχόμενο

Analogue Solutions "Maximus"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Καμία σχέση. Εδώ δεν μιλάμε για γούστα, μιλάμε καθαρά για τεχνικά χαρακτηριστικά.

Μα νομίζω όταν κάποιος σκάει 20k για used VCS3 το τελευταίο πράγμα που τον ενδιαφέρει είναι τα τεχνικά του χαρακτηριστικά... Το synthesizer δεν είναι απλά ένα μηχάνημα είναι ένα μουσικό όργανο. Το ίδιο και για το όργανο στο thread εδώ. Και προφανώς ο πελάτης του έχει ένα beast PC από πίσω και καμιά 20αριά άλλα synths που καλύπτουν τις υπόλοιπες ανάγκες του.
Είναι θέμα το τι μουσική κάνεις, τι ήχο ψάχνεις, τι budget διαθέτεις, τι feel θες από το όργανό σου, πως το αισθάνεσαι στα χέρια σου, ακόμα και τι looks θες από το όργανό σου, σε εικαστικό επίπεδο. Τι σε εμπνέει δηλαδή εν ολίγοις για να δημιουργήσεις. Τώρα θα μου πεις "elitism" και θα σου πω, ναι είναι. Δεν έχεις άδικο. Απλά δε ψάχνουν όλοι ένα και μοναδικό όργανο για να περάσουν την υπόλοιπη ζωή τους (που στη συγκεκριμένη περίπτωση προφανέστατα θα πήγαινε κάποιος σε ένα high tech όργανο). 

 

6 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Σαν παράδειγμα παίρνω εσένα, μην το πάρεις προσωπικά. 

Σε καμία περίπτωση. Δεν είμαι τέτοιος. Και τα σχόλια μου περί "ελευθερίας λόγου" αφορά καθαρά το θέμα του να διαφωνούμε πολιτισμένα. Αν κάποιος θεωρεί το Commodore 64 το καλύτερο σύστημα ever, ε οκ. Μαγκιά του. Από και και μετά είναι θέμα επιχειρημάτων. 

 

14 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

το Commodore 64 που έχει στην αποθήκη σου τον καλύτερο υπολογιστή που έχει κατασκευαστεί ποτέ

Να προσθέσω ότι άλλο ΄πράγμα ένας υπολογιστής άλλο ένα μουσικό όργανο που αφορά "καλλιτεχνική δημιουργία". 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Πίνεις κάτι? 

 

Γιατί το άνοιξες το thread; Για να μας ενημερώσεις;

Δημοσιογράφος είσαι;

Όχι βέβαια - και αν είσαι, είσαι κάκιστος δημοσιογράφος, διότι δεν προσπαθείς καν να είσαι αποσπασμένος από αυτό που περιγράφεις....

 

Το άνοιξες για να επαναλάβεις τις κυνικές πεποιθήσεις σου, χαρακτηρίζοντας ανθρώπους σύμφωνα με μία αυστηρά προσωπική - στα όρια του αυτισμού - κλίμακα αξιών που δεν έχει καμία σχέση ούτε με μουσική ούτε με τεχνολογία.

 

ΟΚ, δεν πειράζει, αλλά μην περιμένεις και χειροκρότημα.

 

Επί τη ευκαιρία, πίνω νερό. Εσύ γιατί γελάς; Πέρασες δίπλα από καθρέπτη;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν BillTrantos κλείδωσε το θέμα
  • Moderator

Αν συνεχιστεί το ίδιο βιολί (είτε Stradivarius με 8M, είτε Harley Benton με 100), το thread θα κλειδωθεί.

 

Με προλάβατε ρε μπαγάσες.

 

Ούτε το thread έχει λόγο ύπαρξης, ούτε αυτοί οι χαρακτηρισμοί είναι σύμφωνοι με τους κανονισμούς και το πνεύμα του site, ούτε η παρούσα αντιπαράθεση γίνεται in good faith.

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου