Προς το περιεχόμενο

Maschine κανεις?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Από τον cos το περίμενα αυτό, αλλά κοντά είσαι!

 

Εσάς σας επηρέασε με τα midi, τους oscillators και τα envelopes, εμένα με επηρέασε στην όρεξη.

ΠΕΙΝΑΩΩΩΩ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Αυτό λέω βρε dim 

Δεν έχω καταλάβει πως υπάρχει ανάγκη πειραγματος των νοτίων από το μηχανάκι.

Δεν το είχα σκεφτεί καν.

Από εσένα το ακούω.

Νομίζω πως οι διορθώσεις στις νότες γίνονται από το daw

(Δε μιλάω αν έχει αρπετζιετορ ή Ρυθμό ... Included ο ήχος που παίζεις, αυτά αλλάζουν με μια ρύθμιση κ εννοείται από το μηχανάκι το περιμένεις αυτό)

Παλι να βαλω βιδεο πρεπει?

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη βαλεις βιντεο για εμενα.

Εγω ρωταω για να καταλαβω τι εννοεις

Μπορει (ευκολα) η δικη μου (α)-κατανοηση να παιζει ρολο

Κ σιγουρα δε θα σου δωσω εγω την απαντηση😇

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πέσει πολλή πεινα σε αυτό το φόρουμ assούμε, photoshopιές είναι τα πάντα στο θρεντ του Λουκουλου μου φαίνεται...

 

 

  • Like 1
  • Χαχα 2

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε μια κουβεντα με φιουζιο περι του θεματος κ επειδη μπορει να μην εγινα κατανοητος εδω ετσι οπως το γραφω, αντιγραφω σκονακι απο εκει:

 

Αν αλλαξει το παττερν ρυθμου ή νοτων που πιθανον συμπεριλαμβανονται στο βι εσ τι, αλλαζει κ τις νοτες.

Πχ αν εχει διαλεξει να παιζει 2 ογdοα κ ενα παρεστιγμενο τεταρτο (πατερν απο το πλαγκιν) κ το αλλαξει (απο το πλαγκιν παλι) κανενα προβλημα. Ουτως η αλλως σαν μιντι ινπουτ εχει δωσει μια νοτα κ τα αλλα τα κανει το συνθ (σοφτ συνθ εν προκειμενω). Κατι παρομοιο κ στα μελωδικα πατερν.

 

Αρα το μονο προβλημα οπως το βλεπω ειναι αν δεν επαιξε την "αρχικη" νοτα που ηθελε, πραγμα που αλλαζει ευκολα απο το πιανο ρολ

 

Γι'αυτο ρωταω τι δεν εχω καταλαβει?

 

 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι σου ειναι οι influencers ομως.

 

 Την εποχη που ηθελες εκχιονιστικα για να καθαριζουν τους δρομους απο τα hardware sequencers, στα στουντιο ηταν the bees knees το sequencer του υπολογιστη.

 

 Τωρα που μας το δινουν το DAW στα γαριδακια, με το ζορι να μπλεξουμε με τα μενου, τις συντομευσεις και τις μαλακιες.

 

 Φαντασου να ηξεραν και οι ινφλουενσερς ποσοι παγκοσμιοι πολεμοι εχουν γινει, θα κατακτουσαν το συμπαν.

  • Like 2
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Freedom μπασακι εχεις?

 

Παρε αυτο εδω να ματωσουν τα ματια σου 

https://smart.noiz.gr/details.php?id=553304

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Ειχαμε μια κουβεντα με φιουζιο περι του θεματος κ επειδη μπορει να μην εγινα κατανοητος εδω ετσι οπως το γραφω, αντιγραφω σκονακι απο εκει:

 

Αν αλλαξει το παττερν ρυθμου ή νοτων που πιθανον συμπεριλαμβανονται στο βι εσ τι, αλλαζει κ τις νοτες.

Πχ αν εχει διαλεξει να παιζει 2 ογdοα κ ενα παρεστιγμενο τεταρτο (πατερν απο το πλαγκιν) κ το αλλαξει (απο το πλαγκιν παλι) κανενα προβλημα. Ουτως η αλλως σαν μιντι ινπουτ εχει δωσει μια νοτα κ τα αλλα τα κανει το συνθ (σοφτ συνθ εν προκειμενω). Κατι παρομοιο κ στα μελωδικα πατερν.

 

Αρα το μονο προβλημα οπως το βλεπω ειναι αν δεν επαιξε την "αρχικη" νοτα που ηθελε, πραγμα που αλλαζει ευκολα απο το πιανο ρολ

 

Γι'αυτο ρωταω τι δεν εχω καταλαβει?

 

 

Μονο με βιδεο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Μονο με βιδεο

Αν ειναι να κανεις βιντεο κανε κ ταγκ το Μανο, τον Κος τον Αλι κ δε ξερω γω ποιον αλλον που πιθανον να κατεχει απο το συγκεκριμενο σοφτγουερ, γιατι αν περιμενεις απο εμενα κ τον Στρατο σωθηκες....

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου