Προς το περιεχόμενο

Schoolwave 2007 -- αποψεις γενικά....


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σαφώς και δεν πρέπει να επιμένουμε για κατι που ίσως να εχούμε αδικο. Πρωτα αυτοκριτικη και μετά ερχεται η κριτικη.

 

Όσο για το αν θα ήμασταν εμείς το 81ο σθγκροτημα δεν το περίμενα και ούτε θα με χάλαγε αλλά ποτέ δεν θα γούσταρα να παίξω σε έναν εφιβικό φεστιβάλ μεσω βήσματων / λεφτών και των γνωστό των γνωστών μου. Γιατί και γνωστούς έιχαμε και σε πρωτοκλασσάτο studio θα μπορούσαμε να κανουμε ηχογράφηση αλλά δεν πήραμε τον εύκολο δρόμο.

 

Γιατί στο κάτω κάτω έιμαστε παιδια και δεν είναι καλό να μαθαίνεις απο τώρα στη λαμογιά και στο κάτω απτο τραπέζι. Θα μου πεις έτσι είναι όλος ο κόσμος και η σημερινή κοινωνία αλλά αν όλοι λενε "εεεελα μωρε σιγα" τοτε αυτο θα διαιωνίζεται.

 

liho συμφωνω απολυτα κανενας δν ειπε οτι ειναι μαγκια να εχεις βισμα κτλ.ισα ισα τοτε χανει τοτε την αξια του και φεστιβαλ...το θεμα ομως ειναι οτι δν μπορουμε στα σιγουρα να ξερουμε οτι μπηκαν γκρουπς με βισμα...εγω παντως θελω να πιστευω(μπορει να ζω σε ουτοπια)οτι στο schoolwave δν γινονται τετοια........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ελπίζω να μην κολλάς στο flood και κάτι χιτάκια που έχουν χτυπήσει.

 

Όχι βέβαια.

 

και ξανάκουσε το reflections.

 

ειδικά αυτό είναι παντελώς ανιαρό. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η ουσιαστική (ή έστω κάπως ενδιαφέρουσα) διασκευή δε γίνεται απλώς ηχογραφώντας το παλιό υλικό με άλλα όργανα σε νέα μηχανήματα με καλύτερη παραγωγή κλπ. Χρειάζεται και κάτι άλλο για να αποκτήσει το όποιο "καλλιτεχνικό" εγχείρημα λόγο ύπαρξης.

 

Δε μπορεί να μη σου αρέσουν κομμάτια όπως το Song of the wolf' date='Nostalgia,Julie's Birthday,Another Song κλπ[/quote']

 

Γιατί δεν μπορεί;

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η ουσιαστική (ή έστω κάπως ενδιαφέρουσα) διασκευή δε γίνεται απλώς ηχογραφώντας το παλιό υλικό με άλλα όργανα σε νέα μηχανήματα με καλύτερη παραγωγή κλπ. Χρειάζεται και κάτι άλλο για να αποκτήσει το όποιο "καλλιτεχνικό" εγχείρημα λόγο ύπαρξης.

+1000. :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω αυτό γιατί αν δεν αρέσουν και αυτοί τι να πουνε κατι ματιζακια και φιλμακια

 

Τα "φιλμάκια" είναι μια απο τις αγαπημένες μου μπάντες...και ευτυχώς το ελληνικό indie έχει αρχίσει και παίρνει τα πάνω του...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια...

παρολο που ειμαι καινουργια στο φορουμ και δεν θελω να το παιξω η καλη,

πιστευω πως τα παιδια που εχουν παει εκει αξιζουν!δεν ειναι σωστο να τους κρινουμε τοσο αυστηρα χωρις να ξερουμε ποσο προσπαθησαν για να φτασουν σε αυτο το σημειο!!!

ουσικη............για ΠΑΝΤΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και υπάρχουν συγκροτήματα που αξίζουν marili πάντα υπάρχουν και συγχαρητήρια στα παιδιά που προσπάθησαν και τα κατάφεραν. Κατακριτέα όμως τα συγκροτήματα που πέρασαν με τη λαμογιά όσο και να αξίζουν.

Και κακά τα ψέματα δεν μπορεί κανείς να πει πως όλα τα groups αξίζουν. ¨οπως είπα και παραπάνω ¶κουσα demo απο groups που πέρασαν και αντικμενικά ασχετα με το είδος που παίζουν, ηχητικά /χρονικά/ μουσικά ηταν πολύ γεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶κουσα demo απο groups που πέρασαν και αντικμενικά ασχετα με το είδος που παίζουν' date=' ηχητικά /χρονικά/ μουσικά ηταν πολύ γεια σου[/quote']

 

Με αφορμή το παραπάνω (κάτι που λίγο πολύ και άλλοι ανέφεραν), θα ήθελα να προσθέσω το εξής:

Δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι δε θα υπάρχουν και συμμετοχές που είχαν κάποιο "δόντι" (όχι ότι θα με παραξένευε και το αντίθετο), αλλά το γεγονός ότι δεν ταυτίζεται το γούστο σας με αυτό της κριτικής επιτροπής δεν αποδεικνύει τίποτα.

 

Την άποψή μου πάντως την έχω γράψει στην πρώτη σελίδα.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω!!ισως να εχεις δικιο!!

παντως δεν το περιμενα αυτο το πραγμα στο schoolwave!!

τη λαμογιά οπως λες!!!

νομιζα οτι ηταν αληθινη η προσπαθεια των παιδιων!!!

αλλα απο οτι φαινεται αυτο δεν ισχυει!!

:(

ουσικη............για ΠΑΝΤΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ marili(καλωσηρθες κιολας) μην τα ισοπεδωνουμε ολα εννοειται οτι ειναι αληθινη η προσπαθεια των παιδιων...απλως παντα νομιζουμε οτι εμεις αξιζουμε και οι αλλοι καναν μπινια...μερικες φορες ισχυει αλλα τις περισσοτερες οχι.δηλαδη ηταν καποιο συγκροτημα στο περσινο schollwave που δν αξιζε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λεω ρε RoPe!!αξιζαν ολα τα συγκροτηματα!!γιαυτο λεω οτι τα ισοπεδωνουμε ολα!!γιατι πολλοι ειπαν παραπανω οτι μπηκαν με βισμα και τετοια!!

anyway!!ο καθενας πιστευει οτι θελει!!!

και ευχαριστω για το καλωσορισμα!

ουσικη............για ΠΑΝΤΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου