Προς το περιεχόμενο

Η m-audio κάνει τον υπολογιστή να σβήσει...


theonik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σημειώνω ότι άλλαξα μητρική με το ίδιο chip πάνω NVidia 570 και μου είχανε πει ότι δεν χρειαζόταν φορμάτ...

 

Νωρίς-νωρίς το ανέφερες :)

 

Η αλλαγή μητρικής είναι "tricky" και θέλει τουλάχιστον επανεγκατάσταση όλων των drivers των περιφερειακών (system devices, chipset, audio, video).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειώνω ότι άλλαξα μητρική με το ίδιο chip πάνω NVidia 570 και μου είχανε πει ότι δεν χρειαζόταν φορμάτ...

 

Νωρίς-νωρίς το ανέφερες :)

 

Η αλλαγή μητρικής είναι "tricky" και θέλει τουλάχιστον επανεγκατάσταση όλων των drivers των περιφερειακών (system devices' date=' chipset, audio, video).[/quote']

 

...χε,χε....καλλιο αργα παρα ποτε gerasime....ποιος σου ειπε οτι δεν χρειαζοταν format theonikh??? 8O 8O 8O 8O

 

πες μου γιατι θα αρχισω να τραβαω τα μαλλια μου.... :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος σου ειπε οτι δεν χρειαζοταν format theonikh??? 8O 8O 8O 8O

 

πες μου γιατι θα αρχισω να τραβαω τα μαλλια μου.... :roll: :roll: :roll:

Έλα μωρέ, σιγά το πράμα να αλλάξεις μητρική! Γιατί να κάνεις format; Αφού έτσι κι αλλιώς δεν σχετίζεται με τα υπόλοιπα μέρη του υπολογιστή η μητρική, για μόστρα την έχουμε... :lol: :lol: :lol:

 

Για όσους πίστεψαν τα παραπάνω, αστειεύομαι... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος σου ειπε οτι δεν χρειαζοταν format theoniki??? 8O 8O 8O 8O

 

πες μου γιατι θα αρχισω να τραβαω τα μαλλια μου.... :roll: :roll: :roll:

 

Κοίτα, παλιά όταν είχα καταφέρει να κάψω μια μητρική σε έναν παλιό υπολογιστή, είχα πάει στο cosmodata και μου είχανε πει: "αν σου βάλουμε αυτό το μοντέλο δε θα χρειαστεί να κάνεις φορμάτ, άλλη μάρκα μεν αλλά ίδιο chip".

 

Έτσι θεώρησα να κάνω το ίδιο και στον καλό μου υπολογιστή, να το αφήσω δηλαδή χωρίς φορμάτ (εξάλλου και στο e-shop που μου την αλλάξανε δεν μου είπαν για format παρόλο που ήταν άλλο μοντέλο) αλλά έλα που με τρώγανε κάποια δαιμόνια και τελικά μάλλον δικαιώθηκα...

 

Πάντως δεν το ήξερα αυτό που μου λέτε :oops:

Τουλάχιστον τώρα το έμαθα... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4. Έκανες κάτι πριν 10 ημέρες' date=' οπότε και σου παρουσιάστηκε το πρόβλημα;[/quote']

 

...μη λες ότι δε σε ρωτήσαμε πάντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Γεράσιμε είπα ότι άλλαξα μητρική. Δεν είπα ότι έκανα φορμάτ...

 

Τέσπα, σε τέτοιες περιπτώσεις θέλει και λίγο τύχη αλλά και γνώση η οποία αποκτάται με τις πολλές σφαλιάρες που τρως μέσα από την διαδικασία που λέμε "χρησιμοποιώ PC"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Και επανέρχομαι θριαμβευτικά στο θέμα!

 

Λοιπόν παίδες, παρόλο που έκανα φορμάτ (τότε, πριν ενάμιση μήνα) από προχθές η καρτούλα ξεκίνησε τα ίδια...Θυμίζω λοιπόν ότι αποσυνδέεται από το PC και στην προσπάθεια για επανασύνδεση το κάνει να σβήσει.

Η κάρτα είναι η m-audio 410 (firewire).

 

Αλλαγμένο καλώδιο...(πλέον έχω firewire της unibrain), άλλη μητρική με TI chip πάνω πλέον και φορμάτ, και το πρόβλημα παραμένει...:(

 

Αναζητώ λοιπόν και πάλι την γνώμη σας αφού πλέον η υπομονή μου δεν είναι κάτι που περισσεύει...:(

 

Στην Ελίνα μου είπαν να τους την αφήσω για κάποιες μέρες αλλά σας λέω ότι αυτό συμβαίνει τελείως ακανόνιστα...(1,5 μήνα είχε να το παρουσιάσει) και επισημαίνω ότι δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στο PC...Να την αφήσω 1,5 μήνα??? :?

 

Καμιά καλύτερη ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου