Προς το περιεχόμενο

Η m-audio κάνει τον υπολογιστή να σβήσει...


theonik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σορυ, εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα σου αν και βλέπω να αλλάζεις κάρτα. αν δεν στην αλλαξουν πουλατην. ισως στον επόμενο να μην προκαλει προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν ξέρω για τις m-audio, αλλά το πιο λογικό πριν πετάξεις στα σκουπίδια μια κάρτα (και οτιδήποτε άλλο) νομίζω ότι είναι να βάλεις μια άλλη κάρτα ίδιου μοντέλου και αν όλα δουλέυουν ρολόι, θα είσαι τουλάχιστον σίγουρη ότι φταίει η κάρτα σου. Τώρα θα μου πεις κάτι σου είπα, αλλά επειδή από ότι διάβασα μόνο αυτό δεν έκανες, ε , ξέρω γω, ψάξε κάποιον φίλο/η που να έχει την ίδια κάρτα με σένα και δανείσου την κανά 2 μέρες να δεις πως πάει, γιατί δεν βλέπω τι άλλο μπορεί να γίνει. Πάντως, αφού μετά το format δούλεψε για κανέναν μήνα μια χαρά, πιο πιθανό είναι να είναι θέμα PC παρά κάρτας και κάτι θα έκανες στο ενδιάμεσο και θα ξαναπειράχτηκε. Οπότε και το να ξανακάνεις format εδώ που έφτασες δεν είναι και τόσο χάλια ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω για τις m-audio' date=' αλλά το πιο λογικό πριν πετάξεις στα σκουπίδια μια κάρτα (και οτιδήποτε άλλο) νομίζω ότι είναι να βάλεις μια άλλη κάρτα ίδιου μοντέλου και αν όλα δουλέυουν ρολόι, θα είσαι τουλάχιστον σίγουρη ότι φταίει η κάρτα σου. Τώρα θα μου πεις κάτι σου είπα, αλλά επειδή από ότι διάβασα μόνο αυτό δεν έκανες, ε , ξέρω γω, ψάξε κάποιον φίλο/η που να έχει την ίδια κάρτα με σένα και δανείσου την κανά 2 μέρες να δεις πως πάει, γιατί δεν βλέπω τι άλλο μπορεί να γίνει. Πάντως, αφού μετά το format δούλεψε για κανέναν μήνα μια χαρά, πιο πιθανό είναι να είναι θέμα PC παρά κάρτας και κάτι θα έκανες στο ενδιάμεσο και θα ξαναπειράχτηκε. Οπότε και το να ξανακάνεις format εδώ που έφτασες δεν είναι και τόσο χάλια ενδεχόμενο.[/quote']

 

Μάλλον θα αλλάξω το username μου...Να αρσενικοφέρνει περισσότερο γιατί είσαι ο δεύτερος εδώ μέσα που παρασύρεται... :D :D :D

 

Επί του θέματος τώρα: Αυτό που λες θα ήταν μία καλή λύση αλλά θέλει πολύ χρόνο (πρέπει να δανειστώ για παράδειγμα την κάρτα για πολλές μέρες) ώστε να βγάλω κάποιο συμπέρασμα. Χώρια ότι δεν έχω κάποιο γνωστό με την 410.

 

Από την άλλη φορμάτ δεν νομίζω ότι πρέπει να κάνω δεδομένου ότι δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα στον υπολογιστή επιπλέον και όπως είχα πει και πριν το πρόβλημα έχει παρουσιαστεί σε 3 PC: Σε ένα παλιό, στο καινούργιο μου και στον.... ξανακαινούργιο μου αφού του άλλαξα για κάποιους άλλους λόγους μητρική, τροφοδοτικό,μνήμες, κάρτα γραφικών...μέχρι και κουτί...:?

 

¶ρα μάλλον θέμα κάρτας είναι ή θέμα αξιοπιστίας του πρωτοκόλου firewire γενικότερα...Πάντως εδώ και 1 βδομάδα με το PC περίπου 15 ώρες την ημέρα αναμμένο δεν το έχει ξανακάνει...¶βυσσος! 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου