Προς το περιεχόμενο

Η m-audio κάνει τον υπολογιστή να σβήσει...


theonik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι αλλά μετά από λίγο προσπαθεί να επανακτήσει επαφή και σβήνει τον υπολογιστή....

 

Θα το κάνω πάντως και αυτό αν και δεν νομίζω να φταίνε και οι 3 onboard (1 στον παλιό υπολογιστή και 2 στον καινούργιο μετά την αλλάγή μητρικής...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τα chips της Texas Instruments ΔΕΝ είναι πάντα η ενδεδειγμένη λύση, αν και ΣΥΝΗΘΩΣ αυτό συμβαίνει.

2. Έχεις άλλες συσκευές συνδεδεμένες πάνω στο FireWire;

3. Πολύ πιθανό να φταίει το καλώδιο FireWire.

4. Έκανες κάτι πριν 10 ημέρες, οπότε και σου παρουσιάστηκε το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τα chips της Texas Instruments ΔΕΝ είναι πάντα η ενδεδειγμένη λύση' date=' αν και ΣΥΝΗΘΩΣ αυτό συμβαίνει.

2. Έχεις άλλες συσκευές συνδεδεμένες πάνω στο FireWire;

3. Πολύ πιθανό να φταίει το καλώδιο FireWire.

4. Έκανες κάτι πριν 10 ημέρες, οπότε και σου παρουσιάστηκε το πρόβλημα;[/quote']

 

Φίλε Γεράσιμε

 

Όχι το firewire είναι μονάχο του...Δεν έχει άλλη συσκευή πάνω του...

 

Το καλώδιο firewire όντως ακόμα δεν το έχω αλλάξει, θα πάρω ένα καινούργιο σε λίγη ώρα..

 

Πάντως δεν έκανα απολύτως τίποτα πριν 10 μέρες που να δικαιολογεί αυτήν την "στροφή" στην συμπεριφορά της κάρτας μου..:roll:

 

Σημειώνω ότι ήδη έχω απενεργοποιήσει την onboard κάρτα από χθες το βράδυ και μέχρι στιγμής η m-audio δεν έχει αποσυνδεθεί...Για να δούμε γιατί μέχρι στιγμής δεν έχουν περάσει παρά λίγες ώρες..

 

Ευχαριστώ πάντως που ασχολείστε με το πρόβλημά μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι' date=' απλα ειναι γκαντεμης.[/quote']

 

Αυτό να λέγεται αν και πίστευα ότι δεν είναι μεταδοτικό αλλά μου το μετέδωσες sir!!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τα chips της Texas Instruments ΔΕΝ είναι πάντα η ενδεδειγμένη λύση' date=' αν και ΣΥΝΗΘΩΣ αυτό συμβαίνει[/quote']

 

Το έχεις ξαναπεί αυτό, αλλά είχα ξεχάσει να ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες. Σε ποιες περιπτώσεις δεν είναι η καταλληλότερη λύση και πως μπορεί να το ξέρει κανείς εκ' των προτέρων;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε theoniki,μηπως εχεις ανεμιστηρα ή καποια αλλη ηλ/κη

συσκευη κοντα στην καρτα ηχου?Αν το καλωδιο της καρτας ακουμπαει

σε καποιο αλλο(ηλ.συσκευης) μπορει να υπαρχει προβλημα οπως αυτο

που αναφερεις.Μου εχει συμβει σε περιπτωση καλωδιου για internet.Τα 2 pc ειναι κοντα μεταξυ τους?Δοκιμασες μηπως να κανεις

μια επανεγκ/ση στην καρτα και στα 2 pc?ΠΟΛΥ πιθανον να φταιει το

καλωδιο,παντως... :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε theoniki' date='μηπως εχεις ανεμιστηρα ή καποια αλλη ηλ/κη

συσκευη κοντα στην καρτα ηχου?Αν το καλωδιο της καρτας ακουμπαει

σε καποιο αλλο(ηλ.συσκευης) μπορει να υπαρχει προβλημα οπως αυτο

που αναφερεις.Μου εχει συμβει σε περιπτωση καλωδιου για internet.Τα 2 pc ειναι κοντα μεταξυ τους?Δοκιμασες μηπως να κανεις

μια επανεγκ/ση στην καρτα και στα 2 pc?ΠΟΛΥ πιθανον να φταιει το

καλωδιο,παντως... :wink:[/quote']

 

Φίλε pastelius τα δύο PC είναι σε μία ασφαλή απόσταση μεταξύ τους της τάξεως των 85 Km... :D

 

Πάντως το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζει η κάρτα είτε την έχω πάνω στο κουτί του υπολογιστή αλλά και είτε πάνω σε ένα ξύλινο τραπέζι. Κάποια συσκευή κοντά δεν υπάρχει...

 

Επανεγκατάσταση των drivers της κάρτας έχω κάνει και στα δύο Πισιά...

 

Παρεπιπτόντως από την m-audio έλαβα μόλις πρι μία ώρα απάντηση σε σχετική μου ερώτηση αλλά δεν μου λένε και πολλά:

 

Theodoros

 

There could be several reasons for this type of problem, however a call to our local tech support department should ensure a quick solution.

 

Information on your nearest support department in Greece can be found here:

http://www.m-audio.com/index.php?do=store.international

 

Alternatively you may want to first check for our latest driver updates here:

http://www.m-audio.com/index.php?do=support.drivers

 

Regards

 

Richard

UK Tech Support

M Audio UK

www.m-audio.com

 

Σε Ελίνα που πήρα τηλέφωνο ο expert τους λείπει σε εξωτερικό μέχρι την Δευτέρα και ο υπάλληλος που μίλησα δεν είχε και πολύ όρεξη να με ακούσει... :x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τα chips της Texas Instruments ΔΕΝ είναι πάντα η ενδεδειγμένη λύση' date=' αν και ΣΥΝΗΘΩΣ αυτό συμβαίνει[/quote']

 

Το έχεις ξαναπεί αυτό, αλλά είχα ξεχάσει να ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες. Σε ποιες περιπτώσεις δεν είναι η καταλληλότερη λύση και πως μπορεί να το ξέρει κανείς εκ' των προτέρων;

 

Εκ των προτέρων δεν μπορείς να ξέρεις τίποτα, δυστυχώς. Έχεις πόλυ μεγάλη πιθανότητα να μην έχεις πρόβλημα αν ακολουθήσεις τα recommendations της εταιρείας, αλλά έχω γράψει παλαιότερα για την πολύ κακή εμπειρία που είχα με τα recommendations της Digidesign.

 

Είναι συνδυασμός πολλών παραμέτρων η εύστοχη λειτουργία, με κυριότερα: επεξεργαστής, chipset μητρικής, chipset FireWire και συμβατότητα μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου