Προς το περιεχόμενο

Το spotify απο του χρόνου δεν θα πληρώνει τους μικρούς


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, dimsonic είπε

Τυπική νεοφιλελεύθερη πολιτική του αισχίστου είδους

 

Απ' όλα αυτά τα γκρινιάρικα, το συγκεκριμένο έχει τη σημειολογική σημασία του, καθώς η λέξη "νεοφιλελεύθερος" εμφανίστηκε στην ελληνική καθομιλούμενη από συγκεκριμένο ιδεολογικό/πολιτικό χώρο, ο οποίος σήμερα θα τύχει ειδικής αφιέρωσης από ´μένα*.

 

Βέβαια, εδώ είναι η όλη ουσία, ότι δηλαδή ο dimsonic δεν αναγνωρίζει στο spotify (και απ'ότι έχω καταλάβει, μάλλον σε κανέναν) να κάνει ότι θέλει με την επιχείρησή του, παρεκτός αν συμμορφώνεται με κάποιο ηθικό πλαίσιο που ταιριάζει στις αντιλήψεις των επινοητών του όρου "νεοφιλεύθερος".

 

Το πόσες ανακρίβειες, συκοφαντίες, υπερβολές θα ειπωθούν είναι αδιάφορο. Θα αγνοηθεί το κατατοπιστικότατο σεντόνι που έγραψε ο odis, θα αγνοηθούν τα κείμενα στο ίδιο το spotify, θα αγνοηθεί ακόμη και η πραγματικότητα (ψάχνω συστηματικά εδώ και μισή ώρα να βρω κάτι που να έχει λιγότερα από 1000 streams ανά έτος, από τις αναμνήσεις μου από την εποχή που άκουγα άγγλους νιουγουεηβάδες που τους ήξερε ΜΟΝΟ ο ληξίαρχος) - αρκεί το ψευδεπίγραφο αφήγημα περί νεοφιλελευθερισμού να πάρει με κάποιο τρόπο σάρκα και οστά.

 

---

 

* Αφιερώνω το παρακάτω άλμπουμ των Genesis:

 

 

  • Συμφωνώ 6

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι κάποιος να πάρει 20 ευρω σε Χ χρόνια και η ενεργεια που θα έχει καταναλωθεί για να λάβει αυτά τα 20 ευρω,κοστίζει 30,40,50 χαρακτηρίζεται ενεργοβόρος και τρώει σούτ.

Καινούργιες τεχνολογίες μεταπηδούν σαν τα καγκουρό,απο ένα τομέα σε κάποιο άλλο άσχετο και καινούργια πρωτόκολλα μπαίνουν σε εφαρμογή για να εξασφαλιστεί μια ομαλή μετάβαση πρός αυτή την κατεύθυνση.

 

Η ενεργεια που θα καταναλώνεται πλέον χωρίς να είναι παραγωγική,θα χρεώνεται άμεσα η έμμεσα.

 

Αν κάποιος έχει αντίρρηση με αυτό,να σηκώσει χέρι. 

Και αν πάει κανείς στο κυλικείο,να σηκώσει χέρι γιατί ένα σάντουιτς θα το χτυπούσα άνετα τώρα.

Να εχει μεσα,οτι λειπει απο τις λεξεις σε αυτη την προταση.

 

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εδω ρε Trolley βγαινει και ιδιος και ΠΡΟΕΔΡΟΣ της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ και λεει τις ιδιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ περι νεοφιλελευθερισμου, ο Dimsoni μας πειραξε;

 

 Και ποιος προεδρος; Αυτος που ειχε φτασει τους δημοσιους υπαλληλους σε αριθμο ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ, και ειχε το ΘΡΑΣΟΣ να λεει οτι φταιει ο νεοφιλελευθερισμος για την καταντια του Ελλαδισταν.

 

 Δεν αφηνουμε λεω γω το Spotify να πα να ριξουμε καμια ματια σε κανα βιβλιο οικονομικων; Οχι τιποτα αλλο, για να μην ψηφιζουμε μετα τους λεφτα υπαρχουν.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

Και ποιος προεδρος; Αυτος που ειχε φτασει τους δημοσιους υπαλληλους σε αριθμο ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ, και ειχε το ΘΡΑΣΟΣ να λεει οτι φταιει ο νεοφιλελευθερισμος για την καταντια του Ελλαδισταν

Είμαστε μια Σοβιετικής νοοτροπίας Νεοφιλελεύθερη οικονομία φίλος, τι δεν καταλαβαίνεις?😌 Δες και καμιά διάλεξη Βαρουφάκη βρεεεεε....🤣

  • Like 1
  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Προσοχή παίδες.

Μην εκνευρίζεστε, γιατί σας προειδοποιώ.

Θα το κλειδώσω. :classic_tongue:

Και πολύ σωστά τα είπε ο βοηθός mod. Το θέμα έχει ενδιαφέρον, αλλά να κόψετε παρακαλώ τα όποιας μορφής πολιτικά.

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Το θέμα έχει ενδιαφέρον, αλλά να κόψετε παρακαλώ τα όποιας μορφής πολιτικά.

Ελπίζω να μη θεωρηθεί "πολιτικό" το να δηλώσω ότι είναι τιμή μου να είμαι στο ίδιο φόρουμ με τον Dimsonic, και ότι δεν θα συμμετείχα στο ίδιο φόρουμ με οποιονδήποτε πολιτικό - εκτός αν με πλήρωναν. ;)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, manosx είπε

 Εδω ρε Trolley βγαινει και ιδιος και ΠΡΟΕΔΡΟΣ της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ και λεει τις ιδιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ περι νεοφιλελευθερισμου, ο Dimsoni μας πειραξε;

 

 Και ποιος προεδρος; Αυτος που ειχε φτασει τους δημοσιους υπαλληλους σε αριθμο ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ, και ειχε το ΘΡΑΣΟΣ να λεει οτι φταιει ο νεοφιλελευθερισμος για την καταντια του Ελλαδισταν.

 

 Δεν αφηνουμε λεω γω το Spotify να πα να ριξουμε καμια ματια σε κανα βιβλιο οικονομικων; Οχι τιποτα αλλο, για να μην ψηφιζουμε μετα τους λεφτα υπαρχουν.

 να πάτε να διαβάσετε τέτοια βιβλία γιατί εσείς έχετε και κάποιες ελπίδες ως ανήκοντες στην ελεύθερη αγορά.

Εμείς που είμαστε στη ζητιανιά θα ψηφιζουμε αυτόν που μας δίνει περισσότερα.

 

Κατα τα άλλα μη μου κουτσουρεύετε το όνομα

επίσης μη με απεικονίζετε φαλακρό και μαβρο. Είμαι άσπρος με πολλά μαλλιά και αυτά ναι...μάβρα χωρίς γκαρνιέ, διότι τα κληρονόμησα από τη μάνα μου (να ξέρετε η φαλάκρα από τη μάνα έρχεται) και είχε μπόλικα.

 

Τώρα επειδή κάποιοι λένε για facebook, το παράδοξο είναι ότι εκεί έχω φίλους σχεδόν μόνο μουσικούς και κανενός δεν του σηκώνεται τρίχα για το τι ανεβάζω.

Αλλά γενικά κάπου το έχετε χάσει, όσοι ανεβάζετε εδώ (και αλλού άσματα).

Ανεβάζετε λετε, και λετε ας το δουν 10.

Αν το δούν 11?

12?

 

Πολύς κόσμος εδώ που ανεβάζει έχει yt. Πόσα κλικς παίρνουν? Το ξέρουν και το ξέρετε.

Αλλοι έχουν και soundcloud. Πόσα παίρνουν και εκεί? μια απο τα ίδια.

Κανα δυό έχουν και spotify. ΑΥΤΟΙ να μας πούν τι μαζεύουν, κι αν δεν μαζεύουν αραγε γιατί μπήκαν στην διαδικασία να ανεβάσουν εκεί και εδώ μας κουνάνε το δάχτυλο?

 

Εγώ για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου απέναντι σε όσους θέλουν να το παίξουν  το νεο ρολλ εδώ μέσα, δεν κατηγορώ κανένα, ας τα βρούν με τον εαυτό τους, φτιάχνω μουσική από τα 16 μου και πάντα αν έρχονταν να με δουν +1 από την προηγούμενη φορά ήμουν πιό ευχαριστημένος. Το ίδιο και σήμερα. Αλλο 50 άλλο 51 (γιατί για τέτοια νούμερα μιλάμε). Το αν αξίζει να κάνω αυτό που κάνω για 50...είναι κουβέντα που την έχουμε ξανακάνει.

 

Αρχικά λοιπόν αντί να μπαίνετε στην ουσία αρχίζετε να τα βάζετε με τον ταχυδρόμο (εμένα) και την είδηση που ανέβασα. Που εντάξει ήταν η πρώτη που βρέθηκε μπροστά μου.

Τέλεια συνταγή. Αν θέλουμε να πετάξουμε τη μπάλα στην ταράτσα, δεν ξέρει τι λεει ο γιουτουμπάς.

Και ο Οδυσσέας στο τέλος στο ίδιο καταλήγει. Ότι δηλαδή κακώς κόβουν τους 1000ρηδες.

 

Ενώ διαφημίζουν ότι ο καθένας μπορεί να έχει δυνατότητα πλέον να βγάλει τη μουσική του στον ωκεανό ελεύθερα χωρίς να έχει ανάγκη τις εταιρείες, τρία πουλάκια πού πας ρε καραμήτρο με 999.

 

Τεσπα, ξέρω ότι έχετε όρεξη για παρόλες, εγώ όχι πάντα.

Πάρτε ακόμα ένα βίντεο που τα λέει ας πούμε διαφορετικά από τον "φαιδρό", που δεν τον εγκρίνετε

 

 

 

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Και πολύ σωστά τα είπε ο βοηθός mod....

Ώστε, βοηθός mod χμμμ?🤔 Interesting....very interesting....image.gif.21452b4857161d8e9588600320187d31.gif

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, trolley είπε

 

 

Ελπίζω να μη θεωρηθεί "πολιτικό" το να δηλώσω ότι είναι τιμή μου να είμαι στο ίδιο φόρουμ με τον Dimsonic, και ότι δεν θα συμμετείχα στο ίδιο φόρουμ με οποιονδήποτε πολιτικό - εκτός αν με πλήρωναν. ;)

 

 

 

 

άκου να σου πω αν είναι τιμή σου να είσαι στο ίδιο φόρουμ με μένα, κανόνισε να συμφωνείς μαζί μου γιατί εγώ ...συγχίζομαι😛

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

άκου να σου πω αν είναι τιμή σου να είσαι στο ίδιο φόρουμ με μένα, κανόνισε να συμφωνείς μαζί μου γιατί εγώ ...συγχίζομαι😛

 

Και βέβαια είναι τιμή μου.

Το ότι συγχύζεσαι, είναι τίποτε μπροστά στο πόσο συγχύζομαι εγώ.

Και τα παιδιά μας συγχύζονται μαζί μας, ναι;

Ξέρουν όμως με ποιον μιλάνε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου