Προς το περιεχόμενο

Το spotify απο του χρόνου δεν θα πληρώνει τους μικρούς


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Την κουβέντα την έχουμε ξανακάνει. 

Μπορεί κάποιος να είναι μουσικαράς ή ειδικός στη δουλειά του και ταυτόχρονα να μην είναι και φιλόσοφος ή απλά τίμιος. N' est pas?

Ο άνθρωπος γράφει τσιτάτα για click-bait και όταν αφορά τη γνώμη του είναι συνήθως παραπλανητική.

 

η γνώμη του για μένα παραπλανητική δεν είναι.

θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά νοήμονα για να καταλαβω.

 

Φυσικά οι γνώμες ποικίλουν.

 

Το ότι εσύ ή κάποιος άλλος πιστεύει ότι είναι παραπλανητική 

δεν σημαίνει ότι είναι παραπλανητική

 

αν θέλεις λοιπόν παράφρασε αυτό που είπες, προσθέτοντας το νομίζω ή το κατα τη γνώμη μου.

Γιατί μπορεί να μαλώνουμε μέχρι μεθαύριο.

click bait μπορεί να είναι. Αλλά πολλές φορές (τι ασυνήθιστο) κάποιος μπορεί να καταφύγει σ αυτό to make a point.

 

είπαμε καληνύχτα.

 

 

 

και σόρρυ κι όλας, το θέμα που άνοιξα είναι για το σποτιφαι και όχι για το είναι ο τύπος 

μπορώ να σου βάλω άλλα 5 βίντεο που λένε ακριβώς το ίδιο.

 

αν θες κάτι να πεις για το θέμα πες.

Όχι να ασχολούμαστε με το ποιός το λέει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν θεωρει οτι το συμφερει πολυ καλα κανει.

 

 Ο καθενας το συμφερον του κοιταει.

 

 Και ο τυπος στο βιντεο το συμφερον του κοιταει. Τον νοιαζει αν θα χασεις εσυ τσαμπα χρονο με τους clickbait τιτλους; Οχι, το συμφερον του κοιταει να παρει κανα view και πολυ καλα κανει.

 

 Και ο Dimsonic, τον επιασε ο πονος για τα ψιχουλα που δε δινει τo spotify. Για τα ψιχουλα ομως που δε δινει το youtube λογω των adblock, εκει δεν τον πειραξαν, διοτι το συμφερον του κοιταει, και πολυ καλα κανει.

 

 Οταν αρχισαν τα downloads με το napster, ενοιαξε κανεναν που οι καλλιτεχνες εχαναν τα ψιχουλα τους; Οχι, το συμφερον τους κοιταξαν ολοι, και να τα αποτελεσματα.

 

 Ετσι και αλλιως για φουντο παει και το spotify, αμα βλεπεις να ασχολουνται με τα διευρα καταλαβαινεις τι γινεται. Ξεφτιλιστηκε το προιον αυτο, τελειωσε, τι νοημα εχει να βαραμε το νεκρο αλογο; Αφηστε το να πεθανει με την ησυχια του, μην ασχολειστε.

 

86zj7j.jpg.072c7fd2540ffde2da1d486ea1148650.jpg

 

  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

1000 streams το χρόνο μου φαίνονται εξωφρενικά λίγα.

Λιγα αλλα ο αλλος αυτά κανει.

Εσυ αυτα θα εκανες αν ανεβαζες. Εγω επίσης.

 

Το μονο θεμα στην ολη υποθεση ειναι οτι πρόκειται για μια ιδιωτικη υπηρεσια.

 

Δηλαδη τι θα γινει. Θα πρέπει κάποιος να εξασφαλισει 1000 πριν ανεβασει κατι?

 

Αυτοι διαφημιστηκαν οτι δηθεν θα δινανε φωνη και στο πιο μικρο.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

Εσυ αυτα θα εκανες αν ανεβαζες.

Εγώ δεν θα έκανα ούτε 10, γιατί δεν έχω ούτε φέισμπουκ να πω "εε παιδιά παίζω εδώ σήμερα." Και να είχα δηλαδή, πάλι δεν θα το έκανα. Γιατί δε με ενδιαφέρει.

 

Αλλά αυτός που κάνει ας πούμε 30 στριμ το χρόνο, πώς του φαίνεται; Γιατί τα αφήνει εκεί τα κομμάτια; Αν πιάσει δουλειά μπαγλαμάς σε χασαποταβέρνα μία Κυριακή μόνο, 50 άτομα να βασανίζουνε μια μπριντζιόλα με το μαχαίρι, 50 "στριμ" θα κάνει. Σε 50 αυτιά θα μπει.

 

Δηλαδή το spotify είναι το παλιό, αρχικό youtube των μουσικών; Το αθώο; Το κάτσε να ανεβάσω κάτι εκεί για να το ακούσει μόνο ο φίλος μου ο Βασίλης να το συζητήσουμε;

 

Ή είναι μαγαζί που ο άλλος μπαίνει για να πουλήσει; Δεν έχω σποτιφάι, δεν το χρησιμοποιώ, γι' αυτό ρωτάω, ειλικρινά.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ ενδιαφέρει δεν υπαρχει.

Εδω μεταξυ μας δηλαδή γιατι ανεβαζεις?

Θελεις να τα ακουσουν 30.

 

Όσοι ανεβαζουν εδω ή στο yt κατω απο 1000 εχουν.

 

Το εδω τι εκει....

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εδω μεταξυ μας δηλαδή γιατι ανεβαζεις?

Θελεις να τα ακουσουν 30.

Ακριβώς. Θέλω να το ακούσουν 30, μουσικοί, να γελάσουμε, να κάνουμε καζούρα, και μέχρι εκεί. Δηλαδή το νοιζ είναι το σόσιαλ μύδι μου. Να μου έλεγες ανέβασε αυτά που έχεις ανεβάσει εδώ κι αλλού να τα ακούσει "κιοκόσζμοσ", όχι. Σε καμία περίπτωση. Ούτε παραγωγές έτοιμες είναι, ούτε μουσικούς έχει μέσα, ούτε έχουν οι συνθέσεις μια αξιόλογη εκτέλεση που αξίζει να απαθανατιστεί. Είναι ημερολόγια καταστρώματος, ενός βενζινά που έχει χόμπι τη μουσική. Μου κάνετε τη χάρη 15-20 άτομα τα ακούτε, ακούω κι εγώ των άλλων, λέμε δυο κουβέντες, συνοδοιπορώντας. Δε νομίζω δηλαδή οτι κοιτάμε "να πουλήσει" ο ένας στον άλλον.

 

Το εδώ ως νόιζ, μπορεί να το σηκώνει ως μικρή κοινότητα. Δύο διαφημίσεις στο banner, και βγήκαν τα έξοδα. Το εκεί, αν είναι πλατφόρμα ανάδειξης ταλέντων, ας κάνει λίγα βαράκια παραπάνω, να αντέξει να το σηκώσει. Αλλά αν δεν είναι πλατφόρμα ανάδειξης ταλέντων και είναι απλό δισκάδικο μουσικής, γιατί να κρατάει τόσο στοκ που δεν πουλάει, έστω και ψηφιακό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Ακριβώς. Θέλω να το ακούσουν 30, μουσικοί, να γελάσουμε, να κάνουμε καζούρα, και μέχρι εκεί. 

 

Λογω κινητου δεν μπορω να σου εξηγησω πως το βλεπω.

Αλλα νομιζω οτι περιπου καταλαβαινεις

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου