Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ακουστικά


dish-jockey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

770 pro στα 150ohm.

Οταν σου καεί το διαστημόπλοιο η κάρτα,που θα γίνει αργά η γρήγορα,στα 150ohm είσαι safe για την επόμενη επιλογή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Λέγε ποια από τα δύο και εσύ, ο μάνος μίλησε, σειρά σου. 990 με 770, στα ohm το λήξαμε😀

 

 

Τα 770 είναι κλειστά τα 990 ανοιχτά.

Ανάλογα τι θέλεις, διαλέγεις.

 

EDIT: Δεν υπάρχει η πιθανότητα να πας κάπου με ένα reference track να τα ακούσεις?

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150 ohm η κάρτα του....δεν

Οριακά 60

με αδύναμη κάρτα η απόκριση θα πάει περίπατο. Τα καλύτερα ακουστικά να έχει, κάτω φάσμα ΔΕΝ θα ακούσει.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

150 ohm η κάρτα του....δεν

Οριακά 60

με αδύναμη κάρτα η απόκριση θα πάει περίπατο. Τα καλύτερα ακουστικά να έχει, κάτω φάσμα ΔΕΝ θα ακούσει.

Τα προηγούμενα ήταν 55

 με τα 80ohm που δίνει τα 990 θα κάμουμε δουλειά?

 

 

18 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Τα 770 είναι κλειστά τα 990 ανοιχτά.

Ανάλογα τι θέλεις, διαλέγεις.

 

EDIT: Δεν υπάρχει η πιθανότητα να πας κάπου με ένα reference track να τα ακούσεις?

τι μου λες ρε συ. Που ζεις? 😀 Δεν βλέπεις τι γίνεται έξω😀

 Άμα τα έχουν ανοιγμένα και τα δυο θα μου τα δώσουν. Με τα Ε4.5 ήμουν τυχερός, τα είχαν εκεί που πήγα.

 Για τα άλλα δεν ξέρω. Αμα ξέρεις πουθενά που τα έχουν και τα δύο  τα συγκεκριμένα  ανοιχτά και δίνουν να τα δοκιμάσω πες μου να πάω😀

21 λεπτά πριν, MGs είπε

770 pro στα 150ohm.

Οταν σου καεί το διαστημόπλοιο η κάρτα,που θα γίνει αργά η γρήγορα,στα 150ohm είσαι safe για την επόμενη επιλογή.

 

150 λες εσυ και 770.

Είναι μια πρόταση. 

 Είδατε? Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

 Πάντως αντέχει η καημένη.

 εκλεισε 10 χρόνια και την έχω ξεσκίσει😀, μόνο ένα καθαρισμό με spray επαφών της έχω κάνει.

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cos_dr είπε

lexicon lambda

Εγώ προσωπικά δέν θα πόνταρα στην μακροζωία αυτής της κάρτας DIMSONIC.Εδώ τώρα ακουω μουσική καρφί τα ακουστικά στο macbook pro του 2006 και παίζουν σε αξιοπρεπέστατη ένταση.Eκανα ένα τσέκ σε ποιο καινούργια μοντέλα γιατί στο δικό μου δέν βρήκα. 32ohm το Mackbook air.

 

https://www.quora.com/How-many-mW-of-output-does-the-Macbook-Pro-s-headphone-plug-put-out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Τα προηγούμενα ήταν 55

 με τα 80ohm που δίνει τα 990 θα κάμουμε δουλειά?

 

 

θέλει λιγη προσοχή διότι η beyer βγάζει ΚΑΙ χαμηλής εμπέδησης (κανονικά έτσι λέγεται άσχετα αν μετριέται κι αυτό σε ωμ) για τα ίδια μοντέλα. Τα μοντέλα της που είναι διάσημα 770, 990 κλπ είναι εκείνα της υψηλής εμπέδησης. ΟΚ βγαίνουν και σε έκδοση πιό χαμηλής τιμής, αλλά αυτά που έχουν πάρει τις διακρίσεις είναι τα επαγγελματικά με τις ψηλότερες τιμές. Αν θες το ψάχνεις

 

Κοίτα και 150 και 250 να πάρεις θα παίξουν, και σίγουρα κάποια στιγμή θα αλλάξεις κάρτα.

Η μιά λύση είναι να πάρεις έναν πρόσθετο εξωτερικό ενισχυτή, γιατί κακά τα ψέμματα δύσκολο να βρεις κάρτα με δυνατή οδήγηση.

Πχ η δική μου που έχει δυο εξόδους, μια για χαμηλής και μια για υψηλής, ό,τι και να κάνεις επειδή έχω συνήθως ακουστικά με τιμές άνω των 150, σίγουρα ταιριάζουν καλύτερα τα πιό ευαίσθητα ακουστικά.

 

Αυτό που θα χάσεις είναι η απόκριση στις χαμηλές. Αλλά όπως είπα θα το βρεις στην επόμενη αλλαγή ή με ενισχυτή ακουστικών.

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος να δείτε που θα τον πείσουμε να πάρει κάρτα ήχου η κανένα ενισχυτή ακουστικών.

Κλασσικό Νοιζ.

Παιδιά,αυτός είναι δικός μας,όχι μεταξύ μας.

Επεξεργασμένο από MGs
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MGs είπε

Στο τέλος να δείτε που θα τον πείσουμε να πάρει κάρτα ήχου η κανένα ενισχυτή ακουστικών.

Κλασσικό Νοιζ.

Παιδιά,αυτός είναι δικός μας,όχι μεταξύ μας.

μπα...μια τέλε μάλλον

  • Χαχα 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MGs είπε

Στο τέλος να δείτε που θα τον πείσουμε να πάρει κάρτα ήχου η κανένα ενισχυτή ακουστικών.

Κλασσικό Νοιζ.

Παιδιά,αυτός είναι δικός μας,όχι μεταξύ μας.

 

 

7glaa6.jpg.619e8a068cba71c17e78405130d8ce5d.jpg

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα,θα στο πώ με δικά σου λόγια.Παρε την κάρτα και πήγαινε σε ένα μαγαζί,σκάσε 2 χαστούκια στον πωλητή και πες του,σύνδεσε την γιατί θέλω ακουστικά.

Ξέρεις εσύ,με ωραίο τρόπο.

Μετά βάζε βγάζε και όταν αποφασίσεις πάς ταμείο,πιάνεις απο τον γιακά τον ταμία,τον σηκώνεις στον αέρα και τον ταρακουνάς μέχρι να του φύγουν τα ψιλά απο τις τσέπες,με χαμόγελο πάντα,πετάς ένα 50ευρώ και του λές,τα ρέστα μοιραστείτε τα και φεύγεις.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου