Προς το περιεχόμενο

ANDROID για παλαιό PC & Laptop.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, kpeyos είπε

Έγκυρο επιχείρημα στο οποίο δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να διαφωνήσει.

 

Εγώ επειδή κατ΄επάγγελμα φτιάχνω πολλά και διάφορα πράγματα να δουλεύουν τα τελευταία 25 χρόνια, δε θα μπορούσα να έχω και το ίδιο hobby. Ίσα ίσα, πάρα πολλά πράγματα που μπορώ στην ιδιωτική μου ζωή να επισκευάσω τέλεια, τα αναθέτω σε τρίτους.

 

 

Λογικό.

Και εγώ τη συνταξη της μάνας μου σε συνάδελφο την ανέθεσα,😄

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, kpeyos said:

Εγώ κάτι δεν καταλαβαίνω μάλλον, αν έχει την καλοσύνη κάποιος να μου εξηγήσει. Aυτή τη στιγμή μπορείς να βρεις αξιοπρεπέστατα refurbished με 100€, 4ης γενιάς i5 κλπ κλπ. Ποιός ο λόγος που κάποιος χάνει τον χρόνο του με ένα Celeron? Επαναλαμβάνω, ειλικρινής απορία. 

Εκτός από όλα όσα γράφηκαν παραπάνω, τα NUC-like μηχανήματα έχουν το βασικό καλό της πολύ χαμηλής κατανάλωσης ρεύματος. Ειδικά αν τα συγκρίνεις με πιο παλιά μηχανήματα όπως 5ης γενιάς Intel Core και πίσω. Ειδικά για always on χρήσεις δεν υπάρχει καμία σύγκριση.

Αν η κιλοβατώρα ήταν στις τιμές του 2009 μπορεί να μην είχε τόση σημασία, σήμερα για τους περισσότερους νομίζω θα έχει. Και περιβαλλοντικά αν το δεις έχει νόημα.

Επεξεργασμένο από TakisB
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, trolley είπε

Έχασα κάτι; Το NUC πως σχετίζεται με την αγάπη σας/μας στο παλινορθώνειν ψόφιες συσκευές;

Σε αυτό:

"Αλλά αξίζει για 100€, ίσως και λιγότερα, να κάθεται κάποιος να κατεβάζει λειτουργικά, ενημερώσεις, να ψάχνει εφαρμογές Android κλπ κλπ, εν ολίγοις να ξοδεύει χρόνο πιθανώς πολλαπλάσιας αξίας, ενώ μπορεί να έχει ένα εντελώς απροβλημάτιστο PC? "

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, trolley είπε

Έχασα κάτι; Το NUC πως σχετίζεται με την αγάπη σας/μας στο παλινορθώνειν ψόφιες συσκευές;

Ένα NUC με Celeron? Ψόφιο μπορεί να μην είναι, αλλά ίσως θα 'πρεπε 😅😅😅 (αστειεύομαι)...

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Έχασα κάτι; Το NUC πως σχετίζεται με την αγάπη σας/μας στο παλινορθώνειν ψόφιες συσκευές;

 

 

Εγώ απλά είχα ένα διαθέσιμο , δεν είναι ο κύριος υπολογιστής μου.

Έχω έτοιμο πισι μόνο για το home studio.

Για πλάκα έκανα μια δοκιμή.

Όπως για πλάκα κάποτε έβαλα φωσφοριζέ χορδές σε μια partcaster και έπαιζα στο σαλόνι χωρίς φώτα.

 

😂     

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Ένα NUC με Celeron? Ψόφιο μπορεί να μην είναι, αλλά ίσως θα 'πρεπε 😅😅😅 (αστειεύομαι)...

 

Έχω δύο εν' ενεργεία, και δύο στο κουτί τους για την αποφράδα μέρα που τα εν' ενεργεία πάθουν κάτι.

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, trolley είπε

 

Έχω δύο εν' ενεργεία, και δύο στο κουτί τους για την αποφράδα μέρα που τα εν' ενεργεία πάθουν κάτι.

Κι εγώ μια Telecaster, σε περίπτωση που οι υπόλοιπες 7 κιθάρες μου σταματήσουν ξαφνικά να παίζουν 😅

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου