Προς το περιεχόμενο

Έκθεση Μουσικής Δημιουργίας και Μουσικών Οργάνων


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(...) παρακαλώ να λάβουμε υπ' όψιν ότι τα πράγματα εξελισσονται σιγά-σιγά. Οι μεγάλες εκθέσεις ούτε γίνονται ούτε ανδρώνονται σε μία σαιζόν. Ας υποστηρίξουμε αυτό που υπάρχει' date=' ώστε να υπάρξει κάτι ακόμη καλύτερο.[/quote']

 

Θυμάμαι πολύ καλά προ 5-ετίας (ή και ακόμα περισσότερο) είχε γίνει μία αξιοπρεπέσταση έκθεση μουσικών οργάνων (νομίζω στο ΣΕΦ) με μεγάλη συμμετοχή από εταιρείες. Η έκθεση αυτή δεν ξανα-έγινε. Γιατί; Από τότε, μερικοί έμποροι συμμετέχουν στην έκθεση Hi-Fi που γίνεται κάθε χρόνο, αλλά μέχρι εκεί. Θέλω να πω ότι δεν είναι απλά "μία αρχή που είναι δύσκολη". Αρχές (και πολύ πιο σοβαρές) έγιναν και στο παρελθόν που δεν υπήρχε και αυτή η στροφή προς τα μαγαζιά του εξωτερικού. Είναι μία γενικότερη αποστροφή μίας αγοράς προς το κοινό της: τόσο από την πλευρά της κακής, στη πλειοψηφία, εξυπηρέτησης εντός των καταστημάτων, όσο και από την πλευρά της αδιαφορίας για τη διοργάνωση μίας τονοτικής έκθεσης που θα κάνει ένα βήμα προς τον κόσμο. Εγώ τουλάχιστον ως αγοραστής έτσι το εκλαμβάνω. Δυστυχώς δεν υπάρχει επαγγελματισμός.

 

Επαναλαμβάνω πάντως ότι κακώς διαφημίστηκε σαν έκθεση οργάνων. Έπρεπε να περιοριστεί στην έκθεση των σχολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την έκθεση που λές gerasime πρέπει να ήταν στην Τέντα τότε του Σταδίου Ειρήνης και φιλίας και είχα πάει απο σπόντα, γιατι την καλύπταμε για πρώτες βοήθειες.

 

Μάλιστα έτυχε να τζαμάρω στο stage με κάτι παίδιά απο κάποια περίπτερα.

 

Ηταν καλή , δεν ήταν άσχημα, αλλα γιατί δεν ξανάγινε? Κρίμα και θυμαμαι οτι είχε προσέλευση αρκετή.

 

και είχα λιώσει στα περίπτερα, μας αφήνανε και παίζαμε κι όλας΄, ήταν και μια ωραία γκόμενα, απο ένα γνωστό κατάστημα πιάνων, και πάω και της έκανα καμάκι, έπαιζα εκει δήθεν , και με κοίταγε, και πιάσαμε κουβέντα , την ρώταγα και καλά για το πιάνο,

τι βλάκας που ήμουν δεν της ζήτησα το τηλέφωνο τότε , και ήταν κουκλί.

 

και όντως, δεν αντιλήφθηκα να κάνουν ποτέ κάτι αντίστοιχα, κρίμα.

 

Τι τριτοκοσμικοί που είμαστε στην μουσική τεχνολογία, ακόμα και εκεί ρε παιδί μου. Εν έτει 2007 και αντί να γίνονται 2-3 καλές το χρόνο σε πόλεις της Ελλάδος, ο μόνος τρόπος για να δείς και να ακούσεις είναι μόνο στα μαγαζάκια, η μέσω περιοδικών και internet.

 

Με συγχήσατε πάλι, μου θυμίζετε συνέχεια ανα καιρούς την μιζέρια που ζούμε.

 

Να δούμε πόσο υπομονή πρέπει τελικά να κάνουμε φίλε eye, να σους υποστηρίξουμε, αλλά να ξέρεις οτι κάποια στιγμή που θα εξεγερθεί η ελληνική κοινωνια σε ευρεία κλίμακα, θα κόψω πολλά κεφάλια........................(ασχετο αλλά υπάρχει κάποια σχέση)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ακόμα και εκθέσεις τεχνολογίας που γίνονται (πχ COMDEX) είναι για γέλια. Μόνο η πρώτη που είχε γίνει ήταν πολύ καλή. Πιστεύω θα περάσει καιρός μέχρι να γίνει κάτι της προκοπής για μουσική. Εκτός αν κάποιοι το πάρουν απόφαση και το διοργανώσουν σωστά και καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fender yngwie malmsteen στην έκθεση 2200κάτι αν θυμάμαι... Θωμάς 1555eyro. Όχι ότι είμαι φαν του malmsteen απλά θυμόμουν τις τιμές. Εφ' όσων ζούμε στην εποχή της πληροφόρησης και η έκθεση κατά κύριο λόγω απευθύνεται σε σχετικά ενημερωμένους και ψαγμένους μουσικούς και χρήστες γιατί μπαίνουν στον κόπο να κουβαλήσουν τα προιόντα με κίνδυνο να αποθαρύνουν ακόμα περισσότερους αγοραστές;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που την κατάλαβα την δουλειά και δεν έχασα ένα όμορφο Σαββατοκύριακο. Πραγματικά στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο να δεις μια έκθεση μουσικών οργάνων. Εδώ για να δεις κάτι της προκοπής σε fender πρέπει να τρέχεις στην Πάτρα. Εάν δεν είχαμε και το διαδίκτυο θα είμασταν στα μαύρα μεσάνυχτα.

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Μπορεί να σκέφτονται πως αν πάνε στην έκθεση θα πρέπει να έχουν και καμία προσφορά κτλπ. Οπότε θα έχουν λιγότερα κέρδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την έκθεση που λές gerasime πρέπει να ήταν στην Τέντα τότε του Σταδίου Ειρήνης και φιλίας και είχα πάει απο σπόντα (...)

 

Όχι, τελικά θυμήθηκα, ήταν στο κλειστό του ΟΑΚΑ περίπου το 1997. Μετά έγινε στο ΣΕΦ που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου