Προς το περιεχόμενο

Σκηνική Παρουσία


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναφερω τον ρουχισμο για να αναφερω οτι ηταν εκτος "hype".για να δειξω το αντιθετο.

αν και για τον nick cave ισως να εχεις και δικιο.παντως σε καμια περιπτωση δεν εχει κεντρισει το ενδιαφερον επειδη φοραει κατι συγκεκριμενο.μπορει ομως αυτο το ντυσιμο να του αρεσει.

το απολυτο image making παρατηρεις πχ στους Placebo που απλα η σκηνικη τους παρουσια με εκανε να γελασω.μπορει να θελουν μεσα απο αυτο να φωναξουν για σεξουαλικη απελευθερωση, αλλα αυτο που θα θυμαμαι ειναι το ταγερ του molko και το βραδυνο του μπασσιστα με στρασακια και κοψιμο στην πλατη και οχι το πως απεδωσαν το without you i m nothing live.

σε καθε περιπτωση παντως φιλε ΟΤΤΟΜΟ αν δεν εχεις δει live τον nick cave εχεις χασει μια μεγαλη εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μα ακριβως επειδη τον εχω δει 7 φορες τον λεω και ειναι απο τουσ αγαπημενους μου μουσικους...και οχι μονο αυτο αλλα οταν τν ειδα πρωτη φορα στο σπορτινγ πριν απο πολλα χρονια δεν μου αρεσαν οι δισκοι του...με το που τον ειδα λαιβ εγινα φαν. τελευταια φορα τον ειδα φετος και εξακολουθει να ειναι τρομερος αλλα ειναι πλεον εμφανες το οτι γνωριζει ποσο κοολ ειναι πλεον.!

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α σορυ εννοεις τον μολκο?ναι τους εχω δει και αυτους και μαλιστα τον μολκο τον εχω δει πολλες φορες σε παμπ και ειναι αρκετα ευχαριστος ανθρωπος ασχετα αν δεν μου αρεσει η μουσικη του....αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ολοι αυτοι οι ανθρωποι εχουν πολυ καλη γνωση του τι κανουν...και τι φορουν...γιαυτο αν δεις φωτο απο ελληνικες μπαντες λες...αμεσωσ οτι ειναι ελληνες...γιατι εχουν την εντυπωση οτι μπορουν να φορουν οτι θελουν...αλλα οχι μονο δεν ειναι ετσι αλλα και πολυ χειροτερα...

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα λεγατε αν ενα τετοιο γκρουπακι οπου τα μελη του να μοιαζουν σαν τους καλυτερους γαμπρους για της κορες των συντηρητικων Ελληνων

αποδεικνυοταν οτι επαιζε επι σκηνης το πιο σκληροπυρηνικο πανκ που εχετε ακουσει?

 

με αυτο θελω να πω οτι η σκηνικη παρουσια πρεπει απλα να ειναι ταιριαστει με τον ερμηνευτη και την ηλικια του. Φανταζεστε τον Βοσκοπουλο να εβγαινε επι σκηνης οχι με το Αρμανι που βγαινει σημερα αλλα με τα καφτανια και τις κελεμπιες των seventies?

και ομως εχουν γινει και τα δυο...

βοσκοπουλος με καμπανες (παντελονι) στο αδελφια μου αλητες πουλια..

και ο johny rotten (sex pistols)εβγαινε σχεδον παντα με κουστουμι...

την πατησες φιλε... :P

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Παιδια συμφωνω απολυτα στο οτι πρεπει να υπαρχει καλη σκηνικη παρουσια.Αυτο δεν σημαινει απαραιτητα χοροπηδηχτα και extreme ρουχα.Αρκει ο καθενας να εχει την πρωσοπικοτητα του.Πολλες φορες το υπερβολικο φαινεται ψευτικο.Ειμαι υπερ της αποψης οτι απο τη στιγμη που αναβαινεις στο παλκο πρεπει να ξεκινας μια μουσικη παρασταση.Οχι μονο ο τραγουδιστης η ο κιθαριστας αλλα ολα τα μελη μιας μπαντας.Κατι ξερανε και η pink floyd οταν σηκωσανε το the wall!Οποιος δεν το εχει δει καλο θα ητανε να το κανει!!!

 

Υ.Γ Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να κοιταει το ρολοι του ενας μουσικος την ωρα που παιζει live!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σωστό που (μάλλον) ξεκινάω flaming ενώ σε δύο ώρες φεύγω για live στην Καλαμάτα (!!!!!) αλλά δεν μπορώ να διαβάζω τέτοια πράγματα :

 

κάτι που δηλώνει την υλιστική και διασκεδαστική σχέση σου με τη μουσική:wink: .

 

....ενώ εσύ ας πούμε είσαι ικανός να δείρεις την γκόμενα αν υλιστικότατα ανέβει στο τραπέζι, και προφανώς ο Screaming Jay, ο Keith, και οι Clash ήταν καραγκιοζάκια που σκοπό είχαν να αποπροσανατολίσουν το κοινό και να το καταποντίσουν στα βάραθρα της διασκεδαστικής κόλασης αντί να το διδάξουν ιστορία της τέχνης.....

 

Ημαρτον.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Toneless εγραψε

 

Μπορεί κάποιος να κατηγορήσει τα Διάφανα Κρίνα γιατί δεν βγαίνουν με γούνες στα live; γιατί οι Τρύπες δεν είχαν χορεύτριες στο background κλπ;;; Όπως γουστάρω έτσι θα συμπεριφερθώ και είναι δικό σου λάθος αν εσύ αυτό το αποκαλείς show - κάτι που δηλώνει την υλιστική και διασκεδαστική σχέση σου με τη μουσική .

 

καταρχήν ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ την σχέση μου με τη μουσικη :twisted:

(Σοβαρα ρε παιδια,ας σταματησουμε να χαρακτηριζουμε απολυτα & να συναγουμε συμπερασματα για ανθρωπους που δεν γνωρίζουμε καν... ας γινουμε λιγο λιγότερο ...Ελληναρες οσο δυσκολο & να'ναι αυτο...)

 

κατα δευτερον εχω πολυ στενη σχεση/συνεργασια με τα ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ & να με συγχωρει η χαρη σου αλλα πιστευω οτι εχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη σκηνικη παρουσια (οπως τουλάχιστον την αντιλαμβάνομαι εγω :wink: )

 

επίσης ΚΑΙ οι ΤΡΥΠΕΣ ειχαν εξαιρετικη σκηνικη παρουσία (τωρα αν δεν την αντιλήφθηκες εσυ τι να κάνουμε.... :wink: )

 

σκηνικη παρουσια δεν ειναι να ανεβαζεις μαϊμουδες στη σκηνη αλλα το να μην στεκεσαι σαν αγγούρι περιμενοντας να περάσει το τρόλλεϊ :wink: :lol: ειναι σίγουρα το ελάχιστα απαιτητο για μια συναυλία.... (το να μην κοιτας το ρολοϊ σου βοηθα επίσης πολυ :lol: )

 

Tι ηθελες ρε Silot & ξαναζωντάνεψες το Thread αυτο?!

θα βγουν παλι τα μαχαίρια :!: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάζεις κομμάτια μόνο και μόνο για να έχεις και δεν τα νιώθεις δικά σου' date=' αν γράφεις στίχους που δεν σε εκφράζουν και μουσική που δεν σε συγκινεί τουλάχιστον, για να μην πω να σε ανατριχιάζει τότε με ποιό κίνητρο θα ξεκολλήσεις τα πόδια σου απο την σκηνή; Στα ερασιτεχνικά συγκροτήματα τουλάχιστον δεν τίθεται ούτε καν θέμα προσποίησης (ναι αν το κάνεις γίνεσαι όντως καραγκιόζης).Οταν όμως έχεις υποχρέωση να προσφέρεις θέαμα πρέπει να κάνεις και κάτι παραπάνω κατι πιο θεατρικό,στα πλαίσια και της δικιάς σου ικανοποίσης πάντα.Αν τώρα θες να είσαι αγαλματάκια ακούνητα μην έχεις ΚΑΜΙΑ απαίτηση απο το κοινό σου.[/quote']

 

 

Κοιταξε...Στα ερασιτεχνικα συγκροτηματα τα παιδια που παιζουν εκεινη τη στιγμη ειναι πολυ "ψαρωμενα". Οποτε δεν μπορεις να τα κρινεις με τετοιο ακραιο τροπο....Μη μου πεις εσυ οτι στα πρωτα σου λιαβ "χτυπιοσουνα" σαν τρελος και προσφερες το θεαμα που δεν εχουμε ξαναδει!!!!!! 8O

 

Ασε αυτον που παιζει εκεινη τη στιγμη να αποφασησει πως νιωθει και πως αυτο που νιωθει θα το δειξει!!

 

Και το κοινο ξερει αυτο πως θα ανταποκριθει!! :wink:

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως να το κανουμε,αλλο πράγμα αυτο:

 

POL08%20Live-LG.jpg

 

& αλλο αυτο

 

band1.jpg

 

:D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου