Προς το περιεχόμενο

Μπαμπάααα θέλω να μάθω να παίζω έτσι κιθάρα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να δωσω ενα εναλλακτικο τιτλο?

 

"Μπαμπαααα θελω και γω να σκιζω στα τρεμολα την strat μου' date=' και να μην ξεκουρδιζεται καθολου..." :lol:[/quote']

πράγματι ρε γαμώτο :(

αν και μου υποσχέθηκε ο τεχνικός που πηγαίνω τις κιθάρες μου ότι στο επόμενο service θα κάνει τέτοια δουλεία που δεν θα ξεκουρδίζεται καθόλου,,, ίδωμεν :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξτε μια ματια και σε αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=G5s7uVnaQmU

σταθερη αξια ο shawn lane αλλα εντελως διαφορετικου υφους :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άσχετο... είναι ιδέα μου, ή όντως στο πρώτο βίντεο το rhythm section σε σημεία "κουνάει" πολύ;

 

Βέβαια, ίσως φταίει και ο ήχος του βίντεο (youtube γαρ), αλλά πραγματικά νομίζω πως γίνεται μάλλον εμφανές το ασύγχρονιστο του πράγματος σε σημεία...

 

Ή είναι όντως ιδέα μου;!; Δεν το λέω πάντως απαξιωτικά για τους μουσικούς οι οποίοι είναι προφανώς πολύ καλοί- άλλωστε παίζουν δύσκολα πράγματα- απλά αναρωτιέμαι αν όντως ακόμη και σε αυτό το επίπεδο γίνονται τέτοια λαθάκια ή είναι απλά μια εντύπωση δική μου...

 

Επαναλαμβάνω πως πιθανόν αυτός ο έντονος θολός ήχος του μπάσσου μπερδεύει τα πράγματα...

 

Όσο για τον κιθαρίστα, ωραίο το στυλ του, αλλά για κάποιο λόγο εντελώς υποκειμενικό δε μου αρέσουν οι μελωδίες του. Ποιος ξέρει γιατί...

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξτε μια ματια και σε αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=G5s7uVnaQmU

 

Aσε μας ρε φιλε.Σε λιγο θα μας δειξεις Holdsworth και Jim Hall!

Eιπαμε, απο τους βασικοτερους κανονες του forum ειναι οτι γουσταρουμε κιθαριστες με stratocaster, lp και μηχανηματα καργα στη λαμπα.Εσυ ερχεσαι και μας πετας στη μουρη τον Lane!

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πολύ καλά τα video και από τους 2 κιθαρίστες , τρομερή φρασεoλογία και ουσιώδες παίξιμο. Εάν έχετε κ άλλους να προτείνετε σε παρόμοιο στύλ συμβάλετε! Thanx! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Eιπαμε' date=' απο τους βασικοτερους κανονες του forum ειναι οτι γουσταρουμε κιθαριστες με stratocaster, lp και μηχανηματα καργα στη λαμπα.[/quote']

 

Το είδες πουθενά γραμμένο αυτό? Γιατι αν υπάρχει μάλλον μου ξέφυγε....

 

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άσχετο... είναι ιδέα μου' date=' ή όντως στο πρώτο βίντεο το rhythm section σε σημεία "κουνάει" πολύ;[/quote']

Παρατηρησα ακριβως το ιδιο πραγμα,δεν ειναι ιδεα σου.Μιλωντας για το

πρωτο βιντεο παντα,το μουντο και 'αχαρο' για μενα μπασο εριξε πολλα

σκαλοπατια κατω το κομματι.Αρκετα καλοι παικτες στο rhythm section,αλλα

θα προτιμουσα κατι διαφορετικο.Αυτο που με χαλασε κυριως Ηλια στο παιξιμο

του κιθαριστα αυτου,ειναι οτι ακουσα ενα καπως 'ακαμπτο' και χωρις κορυφωσεις track,χωρις αυτο να συνεπαγεται πως δεν ειναι καλος παικτης..

 

 

βγηκαν τα φτυαρια!! :lol: :lol:

Παντως o eyepr. εχει και ενα δικιο...Ο ηχος σου τουλαχιστον οπως τον θυμαμαι μου αρεσε περισσοτερο απο του συγκεκριμενου video.. :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματι,ειδικα ο elavd δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απτον κιθαριστα που μας προτεινε :wink:

στο ειχα πει elavd και στο msn τοτε αν θυμασαι :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου