Προς το περιεχόμενο

Verdict Denied - Mixed and Mastered by Jeff Waters


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους,

αυτό είναι το πρώτο μου ποστ.

 

Είμαι κιθαρίστας/τραγουδιστής στους Verdict Denied.

Η μπάντα έχει ηχογραφήσει ένα άλμπουμ του οποίου την μίξη και το Mastering ανέλαβε ο Jeff Waters (Annihilator). Αυτή την στιγμή βρισκόμαστε σε αναζήτηση δισκογραφικού συμβολαίου.

 

Στην σελίδα μας http://www.verdictdenied.com και συγκεκριμένα στο link http://www.verdictdenied.com/promo2006.htm θα βρείτε 2λεπτα samples 3 τραγουδιών σε final mix version τα οποία μπορείτε να "κατεβάσετε".

 

Επίσης στο Link http://www.verdictdenied.com/promo2005.htm μπορείτε να κατεβάσετε 3 ολόκληρα τραγούδια σε Rough mix μορφή (Mixed by Γιώργος Μουρούτσος). Το συγκεκριμένο Promo εξασφάλισε στην μπάντα πολύ καλές κριτικές από Terrorizer (7/10), Metal maniacs Και metal hammer (demo του μήνα). Τις κριτικές αυτές μπορείτε να τις βρείτε και στην σελίδα μας στο Link http://www.verdictdenied.com/reviews.htm.

 

Οι Verdict Denied ανήκουν εδώ και κάποιον καιρό στο Thrash Unlimited Forum με δικό τους χώρο ο οποίος είναι εδώ http://thrashunlimited.com/forum/viewforum.php?f=27&sid=fe19d9c63c9411a066bc03a6db70b9bd

 

Τέλος εδώ μπορείτε να βρείτε το profile μας στο myspace http://www.myspace.com/verdictdeniedband

 

Αυτά!!! ...και ΤΗΑΝΧ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε ξέρω για ποιο λόγο δίνετε τόσο έμφαση στο ποιος έκανε τη μίξη ή το mastering - το λέω διότι το κοτσάρετε σαν κόκκινο label δίπλα από οποιαδήποτε αναφόρά στο άλμπουμ, κάτι που δεν έχω ξαναδεί σε κανένα είδος μουσικής.

 

Ούτως ή άλλως, ο ήχος (κακός, μέτριος, καλός ή άριστος) δεν ήταν ποτέ το ζητούμενο από τους οπαδούς τους είδους που παίζετε. Αυτό που είναι ζητούμενο είναι τα αξιομνημόνευτα ριφς και το drive. Σε αυτούς τους τομείς (σόρυ) δεν έχετε καταφέρει τίποτε ιδιαίτερο, απ΄ ότι ακούω. ¶σε που έχω και μία αμυδρή εντύπωση ότι χρειαζόσασταν πολλές ακόμη πρόβες πριν μπείτε στο στούντιο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μαρεσε πολυ η φαση παντως, κ χαιρομαι ιδιαιτερα οταν ακουω πως ελληνες, κ μαλιστα παιδια που τυγχανει να μιλαμε κ μαζι (μεστο νοιζ) , θα συνεργαστουν με τετοιας κλασης ονοματα.

Μπραβο!

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μαρεσε πολυ η φαση παντως' date=' κ χαιρομαι ιδιαιτερα οταν ακουω πως ελληνες, κ μαλιστα παιδια που τυγχανει να μιλαμε κ μαζι (μεστο νοιζ) , θα συνεργαστουν με τετοιας κλασης ονοματα.

Μπραβο![/quote']

 

Δεν με πολυαφορά το θέμα, αλλά τι ακριβώς εννοείς ότι "θα συνεργαστούν με τέτοιας κλάσης ονόματα"; Απλήρωτος την έκανε ο άνθρωπος τη μίξη, επειδή συμπνέει καλλιτεχνικά με τους Verdict Denied?

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...που τυγχανει να μιλαμε κ μαζι (μεστο νοιζ)...

 

Αφού το παλικάρι μόλις έκανε το πρώτο του ποστ. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μαρεσε πολυ η φαση παντως' date=' κ χαιρομαι ιδιαιτερα οταν ακουω πως ελληνες, κ μαλιστα παιδια που τυγχανει να μιλαμε κ μαζι (μεστο νοιζ) , θα συνεργαστουν με τετοιας κλασης ονοματα.

Μπραβο![/quote']

 

Δεν με πολυαφορά το θέμα, αλλά τι ακριβώς εννοείς ότι "θα συνεργαστούν με τέτοιας κλάσης ονόματα"; Απλήρωτος την έκανε ο άνθρωπος τη μίξη, επειδή συμπνέει καλλιτεχνικά με τους Verdict Denied?

 

 

Αν και γω συμφωνω με το ποστ σου το προηγουμενο, εδω δεν συμφωνω μιας και ο παραγωγος μερικες φορες ειναι selling point. Ας πουμε αλλο να ακουσεις οτι θα κανει την παραγωγη ο Andy Sneap η ο Rick Burns, παρα καποιος ο οποιος δεν ξερεις. Και συνηθως και καλα(προσεξε το "και καλα"), επειδη ειναι μεγαλα ονοματα(που οντως κανουν καλες παραγωγες)μειωνεις τις πιθανοτητες να κανουν παραγωγη σε μουφα γκουπ. Αυτο βεβαια δεν ειναι ο κανονας, αλλα τουλαχιστον και μουφα γκρουπ να εισαι, τουλαχιστον θα χεις καλο ηχο :lol: :lol: το οποιο εν τελει δεν λεει τελικα τιποτα.

Κοινως καταληγουμε στο οτι δεν εχει και τεραστια σημασια ο παραγωγος(βεβαια δεν ξερουμε πως θα ακουγοταν τελικα το Black album an den ηταν ο Bod Rock...), αλλα σιγουρα μπορεις να το χρησιμοποιησεις ψαρωτικα. :wink:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Harvy με το "μιλαμε μαζι μεστο νοιζ" αναφερομαι σε ολους μας, οχι οτι συγκεκριμενα εγω μιλουσα με τον verdict. :)

Anyway, καθενας εχει τη γνωμη του σε καθε Post (Γιαυτο κ ποτε δε βγαινει ακρη) οποτε καλυτερα να γραψουμε κανα τραγουδακι...

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλο!

Ειχατε κανα τραγουδακι σε Warzone?

 

Ναι είχαμε στο 3ο. Ήταν αυτό με τον Νντζα στο εξώφυλλο

 

ΤΗΑΝΧ για το ενδιαφέρον φίλε

 

Δε ξέρω για ποιο λόγο δίνετε τόσο έμφαση στο ποιος έκανε τη μίξη ή το mastering - το λέω διότι το κοτσάρετε σαν κόκκινο label δίπλα από οποιαδήποτε αναφόρά στο άλμπουμ' date=' κάτι που δεν έχω ξαναδεί σε κανένα είδος μουσικής.

 

Ούτως ή άλλως, ο ήχος (κακός, μέτριος, καλός ή άριστος) δεν ήταν ποτέ το ζητούμενο από τους οπαδούς τους είδους που παίζετε. Αυτό που είναι ζητούμενο είναι τα αξιομνημόνευτα ριφς και το drive. Σε αυτούς τους τομείς (σόρυ) δεν έχετε καταφέρει τίποτε ιδιαίτερο, απ΄ ότι ακούω. ¶σε που έχω και μία αμυδρή εντύπωση ότι χρειαζόσασταν πολλές ακόμη πρόβες πριν μπείτε στο στούντιο.[/quote']

 

Θες να μου πείς δηλαδή ότι ο ήχος δεν παίζει κανένα ρόλο σε αυτό το είδος και ότι οι οπαδοί του είναι τόσο "εύκολοι" και κάφραροι όπου δεν έχουν απαιτήσεις.....

Επίσης είναι σαν να ρίχνεις ένα ολόκληρο είδος στα βάραθρα.....

 

Η συμμετοχή του Waters μας δίνει πιο καθαρή παραγωγή συν τον "κράχτη" του ονόματος. Σε μαλακία πάντως το όνομα του δεν θα το έβαζε έτσι εύκολα νομίζω, χωρίς να υποστηρίζω ότι έπαθε και την πλάκα του....

Μια φορά το έχεις ακούσει στάνταρντ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μου πείς δηλαδή ότι ο ήχος δεν παίζει κανένα ρόλο σε αυτό το είδος και ότι οι οπαδοί του είναι τόσο "εύκολοι" και κάφραροι όπου δεν έχουν απαιτήσεις.....

Επίσης είναι σαν να ρίχνεις ένα ολόκληρο είδος στα βάραθρα.....

 

Η συμμετοχή του Waters μας δίνει πιο καθαρή παραγωγή συν τον "κράχτη" του ονόματος. Σε μαλακία πάντως το όνομα του δεν θα το έβαζε έτσι εύκολα νομίζω' date=' χωρίς να υποστηρίζω ότι έπαθε και την πλάκα του....

Μια φορά το έχεις ακούσει στάνταρντ....[/quote']

 

Φίλε μου, η ερώτηση είναι απλή: τον πληρώσατε ή σας ερωτεύτηκε; Αν τον πληρώσατε, αυτά τα "δεν θα το έβαζε έτσι εύκολα" εγώ τα ακούω βερεσέ. Όσον αφορά το αν τον έχω ακούσει μία φορά, και εσάς μία φορά σας έχω ακούσει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου