Προς το περιεχόμενο

Verdict Denied - Mixed and Mastered by Jeff Waters


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω απο την πρωτη στιγμη παντως που σχολιασα το δισκο σας αυτο ειπα,κατι δεν παει καλα με το ταμπουρο!δλδ ολα ειναι οκ,αλλα το ταμπουρο γιατι να βγει ετσι??δλδ ειναι και λιγο περιεργο.Μηπως εφταιγε το ιδιο το ταμπουρο σαν οργανο δεν ξερω...αλλα γενικα ολα οκ φιλε!αυτο πως θα κυκλοφορισει?σε μαγαζια κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για εταιρία ψάχνουμε φίλε μου, οπότε δεν ξέρω τίποτα ακόμα.

Δες το ταμπούρο και στην μίξη του Μουρούτσου για να δείς....

Ο Waters πάντως τρίγκαρε.....νομίζω με ένα sample από το drumagog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία: τα κομμάτια που είναι στο promo σας' date=' τα επανηχογραφήσατε για το album ή δώσατε τα ήδη ηχογραφημένα στον Waters για remix?[/quote']

 

Thanx Tanaman!!

Του στείλαμε τα wave (είχε ακούσει ήδη τις πρώτες μίξεις) και τα μίξαρε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααααααα δεν το πρόσεξα ότι δεν ασχολήθηκε καθόλου με την ηχογράφηση...

 

τότε ξέχνα αυτά που έγραψα για τον Νερουλά (Waters) μια χαρά την έκανε την παραγωγή!

 

\m/

 

Να συμπληρώσω κάτι:

Ντάξει άσχετος δεν είμαι με τα μουσικά δρώμενα αλλά να που την πάτησα και μπέρδεψα την παραγωγή με την μίξη και το mastering γιατί άκουγα τη δουλειά σας σα σύνολο ήχου. Στην αρχή με εξέπληξε το αποτέλεσμα γιατί ο Jeff είναι για μένα από τους ελάχιστους που ξέρουν να κάνουν κρυστάλλινες και πολύ heavy παραγωγές αλλά η ηχογραφήσεις αδικούν και εσάς και τον Jeff (ο άνθρωπος πιστεύω σας έβγαλε παπάδες με το υλικό των ηχογραφήσεων που είχε...).

 

Πιστεύω αν κάνετε και δεύτερη δουλειά με το καλό και σας καθοδηγήσει ο Jeff στις ηχογραφήσεις και κάνει και τα m&m (mix & master) τότε πραγματικά θα γ@μείτε!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

To thread έχει να λάβει απάντησει 2.5 χρόνια αλλά το ξαναανοίγω γιατι το βρήκα εντελως τυχαια και θέλω να το πάω αλλού...

 

Να σας πω αρχικά ότι γνωρίζω προσωπικά τον κιθαρίστα τους και το ντραμμερ τους και πέρα από το ότι είναι γ*** τα ατομα παίζουν και πολύ καλή μουσική αλλά η ουσία είναι αλλού...δεν θα κάτσω να υπερασπιστώ τα ''φιλαράκια'' μου αλλά μια μπάντα που παλεύει πολλά χρονια να κάνει κατι αλλά λόγω της Ελλαδάρας μας και των Ελληναράδων μας και της ****νοοτροπίας μας δεν το εχει καταφερει ακομα ενω το αξίζει!

 

Διάβασα όλο το thread και ένα έχω να πω...ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ!

 

Αυτή η μπαντα ειναι επιεικώς καλή για τα δεδομενα της εποχής και ενω παίζεται απο το 80 το είδος αυτοί κατάφεραν να μην γίνουν ρέπλικες των οιωνων αλλα να παίξουν και αντάξια τους!

 

Γιατί ρε μαγκες τους κράζετε σχετικά με τον Watters...? Ναι δε λέω δωσανε εμφαση....τον πληρώσανε κιόλας...αλλα τι νομίζετε ο Watters θα εκανε mix mastering στον οποιοδηποτε που τον πληρώνει...?δε νομίζω, μαλλόν θα πρέπει να παίζεις καλά και να αξίζεις για να σου κανει δουλεια και να σε αφησει να χρησιμοποιησεις το ονομα του σαν ''κραχτη''

 

Ειναι ντροπή μας την ωρα που παρουσιάζουμε υλικό να βγαίνει κόσμος και να ξεκιναει κραξιμο πριν καν ακουσει το δίσκο και να κράζει για κατι που δεν είναι επι της ουσιας.

Επι της ουσίας είναι η μουσική, και η μουσική που παίζουν ειναι και γ***! τον ακούσατε τον δίσκο και μετα κραξατε ή κατευθειαν κράξιμο? μαλλον το 2ο...Δε λέω κράξτε αλλα συγκεντρωθειτε στην ουσία και κράξτε τη μουσική τους αν δε σας αρέσει!

 

Και στην τελική πηγαίντε δειτε τους live για να κρίνετε καλύτερα

 

Και κατι άλλο...άκουσα πρόσφατα μια μπάντα τους Dimlight παίζουν σε γενικές γραμμες  μελωδικό μεταλ το οποιο είναι πολύ πιο επαναλαμβανόμενο και εμπορικό αλλά είναι και πιασάρικο. Εμένα δε με συγκινει το είδος τα παιδιά όμως καταφέραν βγαλουν δίσκο και να κάνουν και ένα tour στα Βαλκάνια και ΜΠΡΑΒΟ τους που τα καταφέρανε...

 

Στους VD τους αξιζει κάτι παρόμοιο και ανώτερο (λόγο προσωπικου γουστου μουσικής) αλλα όπως είπα είμαστε Ελληναράδες και οι Ελληνοεταιρίες ακόμα χειρότερες, τί πρέπει να κάνουμε τώρα να κράζουμε μπαντες σα τους Dimlight επιδη κάνανε ενα ''μπαμ''? ΟΧΙ πρέπει να εναθαρρύνουμε όλες τις μπάντες για να βγει η Ελληνική σκηνή κάπως προς τα έξω...για πόσο καιρό ακόμα θέλετε η Ελληνική μεταλ σκήνη να μένει σαυτή τη κατάντια...

 

Αν συνεχίσουμε ετσι, μπάντες σαν τους Evanecence που βγαλαν ενα δίσκο και παίξαν σε γεματο Λυκαββυτο με 50 (!!!) ευρω εισητήριο, θα μας έχουν χωμενους στα σκατα!

 

Μπράβο στους Verdict Denied, Inveracity, Suicidal Angels, Sarissa, Dimlight, Poem, Cellebrate, Released Anger, Headshot, Tornado κτλ που παλεύουν για ότι καλύτερο και ΝΤΡΟΠΗ σε όσους δε τους βοηθάνε αλλά και τους δυσκολεύουν τη ζωή με της κακίες τους τις ζήλιες τους και τα κακοπροέραιτα σχόλιά τους...κρίμα...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όταν μιλάω για Ελληνική κ***νοοτροπία και Ελληναράδες δεν εννοώ μόνο την υποστηριξη μας στην εγχώρια σκηνή.

 

Έρχονται μπάντες από εξωτερικό και δείτε τί κάνουμε οι ελλεηνοί...

http://www.rocking.gr/article5642.php

Διαβάστε την πρώτη παράγραφο και τα σχόλια είναι περιττά...

 

Να σας θυμήσω επίσης 17 Μαρτιου 2001 Nevermore - Annihilator στο Ροδον...Ξεκίνησε η support μπαντα (δε θυμαμαι όνομα) μετά οι Nevermore...τελειώνουν οι Nevermore και η σκηνή ετοιμαζόταν για τους Annihilator...σχεδόν το μοσό Ροδον έφυγε...αυτοί είμαστε κύριοι δυστυχώς, παιξαν Nevermore και φύγανε...φυγανε ενω όταν ήρθαν με τους Iced Earth (εποχή dark saga) τους κράζανε και φωνάζανε να τελειωνουν και να κατέβουν απο τη σκηνή για να δούνε του Iced Earth...τελικά είμαστε για τον ......

 

Να πουμε κιάλλα...? Slayer - System Of A Down Περιστέρι (1999 αν θυμαμαι καλα)

Βγαίνουν οι System τα σπάνε όλα στη σκηνή τα παλικάρια αλλά το hardcore τοτε δεν ήταν της μόδας...και ξεκινανε να φευγουνε μπουκάλια...και το άλλο? πέταξε ο drummer τις μπακετες του και τη μία του την πετάξανε πίσω...αυτό δεν το έχω ξαναδει...

 

Μετα από 2 χρόνια βγάλαν το Toxicity και τους μάθαν μεχρι και τα κοριτσάκια της Γλυφάδας του Plus Soda και του Venue

 

και όπως λέει και ο Λεβέντης...ΑΙΣΧΟΣ!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας θυμήσω επίσης 17 Μαρτιου 2001 Nevermore - Annihilator στο Ροδον...Ξεκίνησε η support μπαντα (δε θυμαμαι όνομα) μετά οι Nevermore...τελειώνουν οι Nevermore και η σκηνή ετοιμαζόταν για τους Annihilator...σχεδόν το μοσό Ροδον έφυγε...

 

 

Πάλι καλά που δε φύγανε στο believe in nothing ;)

Τη συγκεκριμένη συναυλία την έχασα διότι ήταν soldout. Κρίμα που δεν έκανα ντου μετά να ακούσω τους annihilator μιας και για αυτούς θα πήγαινα :P

 

παιξαν Nevermore και φύγανε...φυγανε ενω όταν ήρθαν με τους Iced Earth (εποχή dark saga) τους κράζανε και φωνάζανε να τελειωνουν και να κατέβουν απο τη σκηνή για να δούνε του Iced Earth...τελικά είμαστε για τον ......

 

Από όσους πήγαν σε αυτή, μιας κ εγώ δεν ήμουν εκεί, και μάλιστα φανς Nevermore άκουσα πολύ κακά λόγια για τη συναυλία και μάλλον απαράδεκτο παίξιμο από τους Nevermore.

 

Για τους verdict denied πάντως έχω να πω καλά λόγια, το είχα διαβάσει το θέμα αυτό παλιά κ μου έκανε κ εμένα κακή εντύπωση που έφαγαν κράξιμο.

Καλή συνέχεια τους εύχομαι.

 

Πάντως για να πω κ κάτι άλλο στις περισσότερες metal συναυλίες που έχω πάει το support ήταν επιεικώς απαράδεκτο τις περισσότερες φορές ή εντελώς ασύμβατο με τη μπάντα που θα πήγαινα να ακούσω, ώστε πλέον και δεδομένου του περιορισμένου χρόνου μου, εάν θελήσω να πάω συναυλία (metal πάντα) θα προτιμήσω σαφώς να μην πάω στο support, εκτός και αν είναι κάποιοι που έχω ακούσει κάτι από αυτούς και τους θεωρώ αξιοπρεπείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου