Προς το περιεχόμενο

Verdict Denied - Mixed and Mastered by Jeff Waters


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ενοχλήσατε καθόλου. Εντελώς φιλικά' date=' σας λέω ότι καταντάει υπερβολικό να αναφέρετε ποιος έκανε τη μίξη ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ. Για καλό σας το λέω.[/quote']

 

To είπε και ο Forensick πριν αλλά θα το ξαναπώ....¶λλο είναι να σου κάνει την παραγωγή ο τυπάς που κάνατε πρόβες στο στούντιό του, και άλλο ένας πγκοσμίου φήμης παραγωγός στο εν λόγω είδος.....

 

 

Το remaster του Enemies of Reality των Nevermore έχεις ακούσει πώς ακούγεται με την παραγωγή του Andy Sneap και πώς με αυτή του Κelly Gray;;;; Σαφώς και όχι, αλλά κάποιος που το έχει ακούσει καταλαβαίνει....

 

εχει μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο,αλλα απο οτι ειχαν πει οι ιδιοι οι Nevermore,σε αυτο εφταιγε η δισκογραφικη εταιρια που τους εφτυσε κανονικα με ενα πολυ μικρο buget.α=και μετα για αυτο φυγανε και πηγαν σε αλλη και ξαναεγινε η μιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που ακουσα τα κοματια σας παντως,σαν κοματια στο ειδος αυτο ειναι πολυ καλα.εμενα μου αρεσαν πολυ,αλλα η παραγωγη στα τυμπανα και στην φωνη δεν μου αρεσαν καθολου....:( μπορουσαν να ηταν καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχς ακούσει από τότε που σας έλεγαν σκέτο Verdict... δεν είναι καθόλου άσχημα τα κομμάτια σας, αλλά πλέον μου φαίνεται η σκηνή είναι κορεσμένη και προσωπικά προτιμώ να ακούω πιο νέες μουσικές... τώρα για τον Wow!, πιστεύω πως ήταν λίγο υπερβολικός στην αντίδρασή του και φαίνεται σαν να έκανε επίθεση, αλλά ουσιαστικά έχει δίκιο σε αυτό που λέει... όπου βλέπω για το συγκεκριμένο demo αναφέρεται περισσότερο το όνομα του παραγωγού παρά η μουσική που παίζεται...

 

σε λίγο θα βγει κάπως έτσι το CD..

 

Verdict Denied

remixed by

Jeff Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να πω την αληθεια ειχα φαει κολληματακι με το τραγουδια απτο WARZONE!

Ευχομαι οτι καλυτερο!

Κι ολα τα αλλα ειναι ψιλομπαρουφες..

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κόκκινη ταμπέλα είναι λοιπόν πάνω στο εξώφυλλο του Promo.

Όπου αλλού ποστάρουμε το εξώφυλλο δηλαδή να την βγάλουμε... Ότι πείς.

Γράψε και εσύ ένα δίσκο και δώσε ένα μάτσο λεφτά για την παραγωγή/μίξη κτλ. με ένα έμπειρο και γνωστό όνομά και μετά μην το πείς πουθενά!

 

Το θέμα του τόπικ ήταν να ακούσει κάποιος τα τραγούδια και τις μίξεις αλλά εμείς συζητάμε τον σχεδιασμό του site μας και του εξωφύλλου μας με τον Wow!. Ο Waters μας έδωσε το δικαίωμα να χρησιμοποιήσουμε το όνομα του και αυτό των Annihilator (sorry που το ξαναανφέρουμε εδώ-Please δηλαδή) για να προωθήσουμε την δουλειά μας και πετάγεται ο άλλος για να μας πεί ότι δεν γίνονται έτσι αυτά τα πράγματα.....ήμαρτον!

 

Ο απόλυτος άρχοντας του "φέρεσθαι" λοιπόν μας λέει να καταλάβουμε επιτέλους κάτι που αυτός με την ανωτερότητα του και την εμπειρία του ήδη ξέρει: "ότι είναι βλαχιά...." και οι υπόλοιπες μ@λ@κίες που λέει.....

Δεν την λέει μόνο σε εμένα αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους χρήστες που δεν ενοχλήθηκαν από αυτά που ενοχλήθηκε αυτός.

 

Την διαβάσαμε την αποψή σου και δεν συμφωνούμε, οπότε σε παρακαλώ άσε το τόπικ για άλλους και μην το κάνεις άλλο βάθρο των αμπελλοφιλοσοφιών σου. Δεν ανοίκτηκε γι' αυτό και νομίζω ότι ως αρχικός του δημιουργός έχω κάθε δικαίωμα να διεκδικίσω την σωστή λειτουργία του αν και εφόσον ενδιαφέρει άλλους χρήστες εδώ. Αν δεν τους ενδιαφέρει απλώς χάνεται στις επόμενες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την διαβάσαμε την αποψή σου και δεν συμφωνούμε' date=' οπότε σε παρακαλώ άσε το τόπικ για άλλους και μην το κάνεις άλλο βάθρο των αμπελλοφιλοσοφιών σου. Δεν ανοίκτηκε γι' αυτό και νομίζω ότι ως αρχικός του δημιουργός έχω κάθε δικαίωμα να διεκδικίσω την σωστή λειτουργία του αν και εφόσον ενδιαφέρει άλλους χρήστες εδώ. Αν δεν τους ενδιαφέρει απλώς χάνεται στις επόμενες σελίδες.[/quote']

 

Με ευγένεια προσπαθώ να σου υποδείξω ότι είναι λανθασμένη η κίνηση προώθησης που κάνεις και (πίστεψέ με) έχω την επαγγελματική εμπειρία που απαιτείται έχοντας εργαστεί για πολλά χρόνια σε διάφορα διαφημιστικά μέσα. Όμως μου απαντάς ότι γράφω μαλακίες και ότι αμπελοφιλοσοφώ.

 

Μάθε λοιπόν ότι έχω ακούσει περισσότερο σκληρό ροκ απ' όσο θα παίξεις σε όλη τη ζωή σου και με βάση όσα έχω ακούσει, αυτά που παίζεις εσύ είναι τρίχες κατσαρές. Ο λόγος που αναφέρεις τον Waters είναι για να προκαταβάλλεις τον ακροατή με το ψευδεπίγραφο μίας αξίας (του δίσκου) η οποία αγοράστηκε όπως θα μπορούσε να αγοραστεί από τον καθένα. Αλλά ποιον άλλο να αναφέρεις; Εσένα;

 

Προσπαθώ τόση ώρα να μη σε πω ελληνάρα, αλλά είσαι ελληνάρας με πατέντα, όχι καλύτερος από κάποιους τύπους που παλαιότερα έγραφαν στα εξώφυλλά τους ότι "συμμετέχει και ο Γιώργος Νταλάρας" μπας και τους προσέξει κανείς - και ΟΛΟΙ ξέρουμε που ακριβώς ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ αυτοί και πόσο σκληρό ροκ παίζουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου