Προς το περιεχόμενο

Verdict Denied - Mixed and Mastered by Jeff Waters


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χεχεχε

Στα καλα καθουμενα να τσακωνομαστε τωρα!

Eyeprotocol δεν παιζει προβλημα με εσενα εννοειται. Ειναι το θεμα της διαφωνιας γιαυτο απανταω ετσι!

ΑΣ ΜΗ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν θα σας αρέσουν αυτά που θα πώ, :(

αλλά να ξέρετε πως σας μιλάω με καλή διάθεση.

 

Βλέπω έχετε κάνει αρκετό κόπο και έχετε χώσει και αρκετό χρήμα.

Δεν είδα τίποτα το άτεχνο στην μουσική σας.

 

Όμως, όταν κάποιος κάνει κάτι πετυχημένο για πρώτη φορά

ή είναι μέσα στους πρώτους που το έκαναν, τοτε μένει αθάνατος.

Και όσο ζεί, καλοτρώει. :wink:

 

Όταν όμως αυτό αρχίσουν να το κάνουν όλοι, μιμούμενοι,

τότε το θέμα αγγίζει την γραφικότητα. :?

 

Για να έχεις κάνει «κάτι», θα πρέπει να πάς την χιλιοπαιγμένη αυτή μουσική

ένα βηματάκι πιο πέρα. Κάτι να της έχει δώσει. Κάτι Ουσιαστικό! :!:

 

Εγώ δεν είδα τίποτα τέτοιο εδώ.

Είδα κάποιους να προσπαθούν να καταφέρουν να κάνουν κάτι

που έχει φθάσει στο απώγειό του πρίν από 15 και βάλε χρόνια

 

Κικιρίκου κάνουμε τα ξημερώματα, όχι το μεσημέρι. :D

 

Ή δώστε νέα ώθηση σε αυτή τη μουσική ( νομίζω αδύνατον)

ή ξεκινήστε κάτι άλλο.

 

 

 

Α …… ναι. Οι φωτο σας δεν μου άρεσαν.

Πήτε στο φωτογράφο πως όταν έχει φόντο σύννεφα,

δεν επιτρέπεται να πέφτει στα σύννεφα η σκιά από το φλάς. :x

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την διαβάσαμε την αποψή σου και δεν συμφωνούμε' date=' οπότε σε παρακαλώ άσε το τόπικ για άλλους και μην το κάνεις άλλο βάθρο των αμπελλοφιλοσοφιών σου. Δεν ανοίκτηκε γι' αυτό και νομίζω ότι ως αρχικός του δημιουργός έχω κάθε δικαίωμα να διεκδικίσω την σωστή λειτουργία του αν και εφόσον ενδιαφέρει άλλους χρήστες εδώ. Αν δεν τους ενδιαφέρει απλώς χάνεται στις επόμενες σελίδες.[/quote']

 

Με ευγένεια προσπαθώ να σου υποδείξω ότι είναι λανθασμένη η κίνηση προώθησης που κάνεις και (πίστεψέ με) έχω την επαγγελματική εμπειρία που απαιτείται έχοντας εργαστεί για πολλά χρόνια σε διάφορα διαφημιστικά μέσα. Όμως μου απαντάς ότι γράφω μαλακίες και ότι αμπελοφιλοσοφώ.

 

Μάθε λοιπόν ότι έχω ακούσει περισσότερο σκληρό ροκ απ' όσο θα παίξεις σε όλη τη ζωή σου και με βάση όσα έχω ακούσει, αυτά που παίζεις εσύ είναι τρίχες κατσαρές. Ο λόγος που αναφέρεις τον Waters είναι για να προκαταβάλλεις τον ακροατή με το ψευδεπίγραφο μίας αξίας (του δίσκου) η οποία αγοράστηκε όπως θα μπορούσε να αγοραστεί από τον καθένα. Αλλά ποιον άλλο να αναφέρεις; Εσένα;

 

Προσπαθώ τόση ώρα να μη σε πω ελληνάρα, αλλά είσαι ελληνάρας με πατέντα, όχι καλύτερος από κάποιους τύπους που παλαιότερα έγραφαν στα εξώφυλλά τους ότι "συμμετέχει και ο Γιώργος Νταλάρας" μπας και τους προσέξει κανείς - και ΟΛΟΙ ξέρουμε που ακριβώς ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ αυτοί και πόσο σκληρό ροκ παίζουν.

 

Ρε eye, χαλαρωσε. Δεν ειναι οτι καλυτερο να βαζεις "κραχτη" αλλα αρκετες φορες πιανει. Το οτι εσενα δεν σου αρεσει ειναι αλλο θεμα. Ουτε εμενα μου λεει κατι οτι συμμετεχει και ο waters αλλα δεν ειναι λογος αυτος για τσακωμο. :wink:

 

Α, ναι, το οτι εχεις ακουσει ΤΟΝΟΥΣ σκληρο ροκ, πραγματικα δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ. Πραγματικα ασχετη πληροφορια(και λιγο ψωνιστικη ετσι οπως το διατυπωνεις...).

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω προλάβει να ακούσω τη δουλειά σας ακόμα αλλά:

 

τώρα έχεις φορτώσει μα καλό είναι να δεις το βαθύτερο νόημα αυτών που λέει ο eye άσχετα απ'την προσωπική αντιπαράθεση γιατί αυτή είναι και η αντίδραση του μέσου ακροατή.

 

Μπορεί να σκάσατε πολλά φράγκα στον Jeff και μπορείτε να το περηφανεύεστε αλλά δεν είναι και τόσο καλή ιδέα να το προβάλλετε έτσι (ούτε χρειάζετε να το θάψετε).

 

Σα γκρουπ αυτό που μετράει είναι η εικόνα σας σαν ενιαίο σύνολο και οντότητα ανεξάρτητη (no keyboards or ulterior motives όπως έλεγαν κάποτε οι Maiden) και η συσχέτιση με τον Jeff είναι δίκοπο μαχαίρι από το οποίο εγώ βλέπω εσάς λιγότερο κερδισμένους απ'τον Jeff.

 

Σε τελική ανάλυση η μουσική σας πρέπει να είναι δικιά σας και αυτό να φαίνεται στον κόσμο. Όταν ξεφεύγεις λοιπόν από τη νόρμα και προβάλλεις τον παραγωγό στο ίδιο επίπεδο με το όνομα του γκρουπ τότε χτυπάει (σε άλλους καλά, σε άλλους άσχημα). Το θέμα είναι όμως ότι μένετε στη μνήμη σαν "Ταδε" by Jeff Waters και όχι σαν "Τάδε", γιατί ο πολύς κόσμος θα σας ακούσει με το σκεπτικό "για να δούμε τί έκανε ο Jeff". Αν είστε μέτριοι η κοινή γνώμη θα πει ότι εσείς δεν είχατε τα cohones, όχι ο Jeff που είναι living riff-legend με ιστορία στις crystal clear κιθαριστικές παραγωγές ενώ άμα είστε καλοί θα πει ότι οφείλεται στο μαγικό χεράκι του Jeff.

 

In a nutshell, καλύτερα Squier παρά Squier by Fender :wink:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε eye' date=' χαλαρωσε. Δεν ειναι οτι καλυτερο να βαζεις "κραχτη" αλλα αρκετες φορες πιανει. Το οτι εσενα δεν σου αρεσει ειναι αλλο θεμα. Ουτε εμενα μου λεει κατι οτι συμμετεχει και ο waters αλλα δεν ειναι λογος αυτος για τσακωμο. :wink: [/quote']

 

Αφού βρίζει ο άνθρωπος.

 

Α' date=' ναι, το οτι εχεις ακουσει ΤΟΝΟΥΣ σκληρο ροκ, πραγματικα δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ. Πραγματικα ασχετη πληροφορια(και λιγο ψωνιστικη ετσι οπως το διατυπωνεις...).[/quote']

 

Δυστυχώς λέει πάρα-πάρα-πάρα πολλά. Και μάλιστα έχει άμεση σχέση με αυτό που γράφει ο Ιχνηλάτης πιο πάνω σχετικά με την περίοδο στην οποία αυτό το είδος ήταν στο απώγειό του. Δεν έγραψα ότι έχω ακούσει πολύ σκληρό ροκ για να με πείτε μάγκα (σιγά τη μαγκιά), αλλά διότι δείχνει την ηλικία μου και την ηλικία του είδους ΚΑΙ την αναγκαιότητα να παίζει κανείς κάτι πραγματικά καλό και πραγματικά καινούργιο για να σταθεί στο χώρο.

 

Επίσης, αυτή τη λογική του "κράχτη" δεν την κατάλαβα. Δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ ποιος έχει μιξάρει το Joshua Tree, οπουδήποτε αλλού εκτός από το οπισθόφυλλο του Joshua Tree.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε eye' date=' χαλαρωσε. Δεν ειναι οτι καλυτερο να βαζεις "κραχτη" αλλα αρκετες φορες πιανει. Το οτι εσενα δεν σου αρεσει ειναι αλλο θεμα. Ουτε εμενα μου λεει κατι οτι συμμετεχει και ο waters αλλα δεν ειναι λογος αυτος για τσακωμο. :wink: [/quote']

 

Αφού βρίζει ο άνθρωπος.

 

Α' date=' ναι, το οτι εχεις ακουσει ΤΟΝΟΥΣ σκληρο ροκ, πραγματικα δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ. Πραγματικα ασχετη πληροφορια(και λιγο ψωνιστικη ετσι οπως το διατυπωνεις...).[/quote']

 

Δυστυχώς λέει πάρα-πάρα-πάρα πολλά. Και μάλιστα έχει άμεση σχέση με αυτό που γράφει ο Ιχνηλάτης πιο πάνω σχετικά με την περίοδο στην οποία αυτό το είδος ήταν στο απώγειό του. Δεν έγραψα ότι έχω ακούσει πολύ σκληρό ροκ για να με πείτε μάγκα (σιγά τη μαγκιά), αλλά διότι δείχνει την ηλικία μου και την ηλικία του είδους ΚΑΙ την αναγκαιότητα να παίζει κανείς κάτι πραγματικά καλό και πραγματικά καινούργιο για να σταθεί στο χώρο.

 

Επίσης, αυτή τη λογική του "κράχτη" δεν την κατάλαβα. Δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ ποιος έχει μιξάρει το Joshua Tree, οπουδήποτε αλλού εκτός από το οπισθόφυλλο του Joshua Tree.

 

Δεν υπαρχει λογος ακομα και να βριζει! Μην ακολουθεις και συ. :wink: (δεν με απασχολει ποιος ξεκινησε κλπ κλπ)

 

Πραγματικα δεν λεει τιποτα. Μπορει να ειμαι αρκετα μικροτερος απο σενα(αν θυμαμαι καλα), αλλα εχω καταλαβει οτι εχεις καταλαβει και συ και ισως και περισσοτερα.Ενα συγκροτημα το πως γουσταρει να παιζει, καλα κανει και το πραγματοποιει, δεν θα τους πει κανεις τι να παιξουν. Το οτι το θρας ηταν στα πανω του τελη 80 με αρχες 90, ναι οκ, ετσι λεει η ιστορια, αλλα απο κει και περα δεν υπαρχει κατι αλλο.Το οτι σε σενα δεν αρεσει και στο αλλον αρεσει, δεν εχει να λεει τιποτα. Αμα καποιος παιξει σαν την ταδε μπαντα που σου αρεσει παρολο που αυτο το στυλ ανθισε το 70/80 και παρολαυτα εχει ομορφα κομματια, θα σε πειραξει που ειναι αναμασημα? Εμενα προσωπικα οχι.

 

Τελος, συγκρινεις ανισα μεγεθη.(Επισης, αληθεια, γιατι ολοι ασχολουνται με το ποιος θα ειναι παραγωγος για το νεο μεταλλικα? Δεν λεω οτι ειναι το ιδιο, αλλα ο παραγωγος δινει το στιγμα του. Τελικα δεν εχει νοημα η ολη συζητηση, μου φαινεται συμφωνουμε οτι δεν ειναι οτι καλυτερο να παρουσιαζεις το ονομα το παραγωγου το ιδιο με το δικο σου, αλλα και παλι, χεστηκε η φοραδα στ αλωνι :lol: :lol: )

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ακομα μια φορα το ολο πραγμα πηγε σε τσακωμο...O eye ηταν στην αρχη επιθετικος μετα ομως το καταλαβε και απο οτι βλεπω ηρεμησε και μπορουμε να κανουμε μια καλυτερη κουβεντα.Τωρα,μουσικα ο καθενας μπορει να εχει την γνωμη του,ή του αρεσει ή οχι.Αλλα δεν νομιζω τα παιδια να κρεμοντε μονο απο τον waters!Μια αναφορα κανανε και εσεις εδω το εχετε κανει κυπριακο!αφου αυτος ειναι ο παραγωγος,να μην το πουνε?δεν καταλαβενω ειληκρινα!και ο Stevens οταν εκανε δισκο ειχε ενα αυτοκολητο και ελεγε,ο τραγουδιστης των savatage!Και ο Dickinson οταν ειχε ερθει για live εδω,η διαφημηση ελεγε η φωνη των Iron Maiden.δλδ,πιο ειναι το προβλημα?τον πληρωσαν,εχουν τα δικαιοματα και το εκμεταλευοντε!με το ονομα αυτο στο εξωφυλλο ,ο αλλος θα παρει πιο ευκολα το cd.Γιατι ως γνωστον,ε,δεν βοηθαμε και πολυ τα ελληνικα συκγροτιματα....Λοιπον θα ελεγα εγω ας μην ειμαστε τοσο κομπλεξικοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ακομα μια φορα το ολο πραγμα πηγε σε τσακωμο...O eye ηταν στην αρχη επιθετικος μετα ομως το καταλαβε και απο οτι βλεπω ηρεμησε και μπορουμε να κανουμε μια καλυτερη κουβεντα.Τωρα' date='μουσικα ο καθενας μπορει να εχει την γνωμη του,ή του αρεσει ή οχι.Αλλα δεν νομιζω τα παιδια να κρεμοντε μονο απο τον waters!Μια αναφορα κανανε και εσεις εδω το εχετε κανει κυπριακο!αφου αυτος ειναι ο παραγωγος,να μην το πουνε?δεν καταλαβενω ειληκρινα!και ο Stevens οταν εκανε δισκο ειχε ενα αυτοκολητο και ελεγε,ο τραγουδιστης των savatage!Και ο Dickinson οταν ειχε ερθει για live εδω,η διαφημηση ελεγε η φωνη των Iron Maiden.δλδ,πιο ειναι το προβλημα?τον πληρωσαν,εχουν τα δικαιοματα και το εκμεταλευοντε!με το ονομα αυτο στο εξωφυλλο ,ο αλλος θα παρει πιο ευκολα το cd.Γιατι ως γνωστον,ε,δεν βοηθαμε και πολυ τα ελληνικα συκγροτιματα....Λοιπον θα ελεγα εγω ας μην ειμαστε τοσο κομπλεξικοι![/quote']

 

Αυτό ακριβώς!

Και από ένα εξώφυλλο με κάτι θεόρατα γράμματα που λένε Verdict Denied εσύ (eye protocol) μας πρήζεις με ένα ταμπελάκι κάτω δεξιά με μικρά γράμματα Mixed by Waters.....και μας λές ότι είναι σαν να βάζουμε πάνω από όλα το όνομα του.

Την άλλη φορά ρε φίλε θα σε ρωτήσουμε και την γνώμη σου πριν κάνουμε οτιδήποτε......

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε σας παρακαλώ ποιο μουσικό είδος είναι επίκαιρο (γιατί η μουσική είναι σαν το γιαούρτι για μερικούς και έχει ημερομηνία λήξεως-και ανήκει και στην κατηγορία των διαφημήσεων άρα αρμοδιότητα του Eyeprotocol) για να πάμε έτσι με παραγγελία να το παίξουμε!

Έχω ανεβάσει και σε άλλα forum ανάλογα τόπικ και πήρα όλες τις γνώμες αλλά τέτοιες π@π@ριές δεν αντιμετώπισα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου