Προς το περιεχόμενο

Τα καινούργια Tascam


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως το θέμα είναι ότι αφύ μου σπάσανε τα νεύρα, αποφάσισα να αναβαθμιστώ τελείως και αντί να περιμένω τα τασκαμ όταν θυμηθούν να βγουν, να ααγοράσω ή τα adam a7 ή τα mackie 624mkII ( όποιος έχει να προτείνει και τπτ άλλο εφάμιλλης ποιότητας ευπρόσδεκτος! ). Πλέον αναμένω τον μισθό και ησυχάζω! Αμάν πια!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπομονή μεγίστη αρετή...  ;D

 

Εγώ πάντως τα περιμένω στωικά  ;D 

 

Και μια και αργούν, xτύπησα mp3 player, καινούργια ψηφιακή, και καινούργιο κινητό  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποφάσισα να αναβαθμιστώ τελείως και αντί να περιμένω τα τασκαμ όταν θυμηθούν να βγουν, να ααγοράσω ή τα adam a7 ή τα mackie 624mkII

 

η καλύτερη σκέψη είναι αυτή,εκπληκτικά ηχεία και τα δύο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τώρα το μόνο που μου μένει είναι να τα λιώσω στο άκουσμα (τα adam τα έχω εύκαιρα, δυστυχώς όχι και τόσο τα mackie) και μέχρι τα μέσα Μάη να πάρω την πολυπόθητη απόφαση για το ποιο από τα 2

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...να αγοράσω ή τα adam a7 ή τα mackie 624mkII ( όποιος έχει να προτείνει και τπτ άλλο εφάμιλλης ποιότητας ευπρόσδεκτος! )...

 

Σε περιπτωση που εχεις ηχεια, προτεινω να τα κρατησεις, να μαζεψεις αρκετα περισσοτερα και να πας κατευθειαν στα Adam S2.5A. Eιναι απο αλλο πλανητη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εδώ και κάμποσο καιρό έμεινα μόνο με τα akg μου, τα οποία ναι μεν είναι τέλεια στουντιοακουστικά, αλλά δουλειά ολοκληρωμένη δεν κάνεις! Έτσι περίμενα περίμενα και ξαναματαπερίμενα, το πότε θα βγουν τα νέα τασκαμ για να τα ακούσω, αλλά τσαντίστηκα και πήρα απόφαση να πάω προς ανώτερη κατηγορία.

Το θέμα είναι ότι θα ξοδέψω μέχρι 1000 έουρος, (εκτός και αν μου κάτσει και μένα φλασιά να πάρω τα adam p22), αλλά προσωπικά πιστεύω ότι με τα μακι και α7 θα είμαι υπερκαλυμένος, καθώς και ότι παραπέρα θα είναι απλή υπερβολή, καθώς ούτε σωστό ακουστικά χώρο έχω, ούτε και τα υπόλοιπα αναλόγου ποιότητας μηχανήματα, που θα πλαισιώσουν τα S2.5 (τα οποία όντως παίζει να είναι και από το Α του Κενταύρου! )

 

Έτσι θέλω να πάρω 1 από τα 2 και να σκάσω πλέον και κάποια άλλα φραγκα, στο να σουλουπώσω κάπως το χώρο μου

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Το θέμα είναι ότι θα ξοδέψω μέχρι 1000 έουρος...

 

Στα 1000 ευρω αυτη http://www.thomann.de/gr/dynaudio_bm5a.htm θα ηταν η επιλογη μου χωρις δευτερη σκεψη. Αν και ειμαι fan του ribbon τα adam αξιζουν (για μενα) μονο απο ενα ποσο κι επανω. Χρησιμοποιουν διαφορετικα woofers/ribbon/ενισχυτικα τα χαμηλου κοστους μοντελα με τα υψηλου κοστους μοντελα. Επισης σε καποιον που ακουει χρονια με παραδοσιακα tweeter θα του φανουν διαφορετικα/περιεργα και πολυ αναλυτικα στα πριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτου! Άντε να διαλέξω τώρα μεταξύ 3 ( καλά τα dynaudio πως τα ξέχασα ο μπόζος; )

 

τότε να σου θυμίσω και τα ...genelec!

γενικά dynaudio,genelec,adam και mackie είναι οι εταιρίες που πρέπει να κοιτάξεις στη κατηγορία των (+-) 1000 ευρώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου