Προς το περιεχόμενο

Καλώς ορίσατε στο νέο Noiz.gr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 296
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

λαμβανετε email με λινκ στα θεματα που παρακολουθειτε? εγω οχι. μεχρι στιγμης δεν εχω λαβει ουτε ενα.

Εγώ λαμβάνω κανονικά.

 

Βρήκα κι άλλο πρόβλημα...

 

Δεν παίζει ο κώδικας του YouTube για embed videos...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΥΠΕΡ  ΦΑΣΗ προς στιγμη μονο τα λινκ στα uploads εχω δει οτι δεν δουλευουν.Αν κ νομιζω οτι εχ3ει αναφερθει ηδη..

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά υπήρχε ένας πιο έντονος χρωματισμός στα θέματα που έχει ποστάρει ο καθένας μας και υπήρχαν καινούργια posts.

 

Έτσι μπαίναμε σε αυτά μόνο αν βλέπαμε το πιο έντονο χρώμα ώστε να διαβάσουμε τις καινούργιες απαντήσεις.Τώρα δεν υπάρχει κάποια ένδειξη (ή δεν το είδα?) και δεν ξέρουμε αν έχει προχωρήσει η συζήτηση από τότε που ποστάραμε (έστω από τότε που πόσταρε τουλάχιστον ένας,μετά από μας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τα 'Επόμενο-προηγούμενο' μπερδεύουν γιατί δεν πάνε μπρος-πίσω στο ίδιο topic αλλά σε άλλα θέματα.Τουλάχιστον να διευκρινιστεί στο τι αναφέρονται για να μην μπερδεύονται ειδικά οι επισκέπτες,και να μπούν αντίστοιχοι "διακόπτες" και για τις σελίδες των topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Λοιπόν:

  • signature more than 25 characters - ΟΚ. 50
  • Στο Ημερολόγιο μπορείτε να διορθώνετε τις εκδηλώσεις σας πατώντας
    το αστεράκι που θα εμφανίζεται δίπλα της.
  • ranks - τουλάχιστον οι... "υψηλόβαθμοι" διορθώθηκαν.
  • youtube - για την ώρα μόνο σαν λινκ δουλεύει. Θα το λύσουμε.
  • links - Νομίζω είναι πλέον εμφανές όταν περνάει το mouse από πάνω.
    Γίνεται κόκκινο.
  • smilies - έβαλα τα κλασσικά. Υποδείξτε κάποιο σετ αν νομίζετε ότι
    χρειάζεται.
  • Αρθρα - Λίγη υπομονή ακόμα.
  • Email ειδοποίησης- Ενεργοποιείται από το προφίλ σας αν το θέλετε
    μόνιμα, ή απλά ανοίξτε τις "πρόσθετες επιλογές" κάτω από το παράθυρο
    της απάντησης και επιλέξτε ειδοποίηση για αυτό το θέμα.Επίσης μπορείτε
    να επισυνάψετε αρχεία από εκεί.
  • Προφίλ - Βάλτε ηλικία, φύλο, για να ξέρετε με ποιον μιλάτε.
  • Αναζήτηση - Κάτι έπαθε το ρημάδι.Η παραμετροποιημένη αναζήτηση όμως
    λειτουργεί σωστά.(ακόμη... ;D )

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν:


  •  
  • links - Νομίζω είναι πλέον εμφανές όταν περνάει το mouse από πάνω.
    Γίνεται κόκκινο.
     

 

το θεμα ειναι να φαινεται και οταν δεν περναει απο πανω...  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε γεια και από εμένα!! Να σας πω την αλήθεια ψιλοχάνομαι, και η εισαγωγική σελίδα είναι κάπως χαοτική... Φαίνεται ότι εχει γινει πολυ δουλεια παντως και συγχαρητήρια! Να επισημάνω μερικά πράγματα που τώρα με ξενίζουν; Πάντα φιλικά και στο πνεύμα της παροχής feedback και εντυπώσεων!!

 

α) Στην αναζήτηση ( http://www.noiz.gr/index.php?action=search;advanced ) δεν φαίνονται μερικές πολύ χρήσιμες επιλογές της προηγούμενης, πχ. εγώ ήξερα ότι το θέμα που έψαχνα (ή που ήθελα να κοιτάξει το "ψαχτήρι") ήταν μόνο στο Guitar & Bass και πουθενά αλλού. Σε ένα κουτάκι έλεγα στο "ψαχτήρι" να κοιτάξει πχ μόνο στο Guitar & Bass κι έτσι γλίτωνα πολλές εκατοντάδες αποτελέσματα. EDIT: Άκυρον, τη βρήκα την επιλογή!

 

β) Μου άρεσε η λιτή αλλά και πολύ λειτουργική απλότητα της πρώτης σελίδας του φόρουμ, κάτι που δεν συμβαίνει τώρα. Όταν πχ. κοιτάς ένα βιβλίο βλέπεις το εξώφυλλο, μετά ένα πρόλογο, μετά τα κεφάλαια με τα περιεχόμενα... δλδ. είναι πιο φιλικό στο χρήστη να βλέπει απλό layout μπαίνοντας, και μετά να εμβαθύνει στον πλούτο του φόρουμ. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο το bookmark μου δεν είναι στην σελίδα http://www.noiz.gr/index.php (όπου φαίνονται μεγάλα κουτιά με comments σε μέγεθος που "αγχώνει" το μάτι και με layout κάπως άτακτο) αλλά στην http://www.noiz.gr/index.php?action=forum . Η αρχική σελίδα του προηγούμενου Noiz πιστεύω ότι ήταν στο αποκορύφωμα λειτουργικής απλότητας, και με γραμματοσειρές αρκετά μικρές και πολύ σοφά μελετημένες στη θέση και στο μέγεθός τους. Ίσως να υπάρξει μεγάλη βελτιωση αν μειωθεί το μέγεθος από μερικές τώρα (βλέπω κι άλλους να το προτείνουν αυτό), ειδικά στα κατεβατά με λίστες από θρεντς. Σημειωτέον ότι έχω οθόνη με ανάλυση 1024x768 (η πιο συνηθισμένη, που λογικά θα χρησιμοποιούν και οι περισσότεροι συνφορουμίτες), σε μεγαλύτερες αναλύσεις ίσως να φαίνεται καλύτερο. Σε widescreen προβαρίστηκε το φόρουμ; Tι ανάλυσης;

 

γ) Στην σελίδα http://www.noiz.gr/index.php?action=forum τα "Φρέσκα" έχουν περιεχόμενο που αλληλοεπικαλύπτεται με τα "Τελευταία Μηνύματα"... αφού έχουν ίδιο περιεχόμενο γιατί τρώνε πολύτιμο χώρο από το layout;;; Θα μου πειτε, αν δε σου αρέσουν κάνε κλικ στο - , όμως δεν μου πολυαρέσει σαν ιδέα... θα έβγαζα το ένα από τα δυο...

 

δ) Όταν κοιτάει κάποιος την λίστα με τα θέματα πχ. στο Guitar & Bass, αριστερά δεν υπάρχει η πολύ χρήσιμη λίστα με τα "κεφάλαια" από θρεντς, στα οποία μπορούσες να κάνεις κλικ και να μεταβείς ταχύτατα... Υπάρχει κάτω μια "μετάβαση σε..." αλλά είναι μικροσκοπική και σχεδόν άφαντη, non user friendly όπως πριν. Επίσης, δεν μπορεί να κάνει κάποιος κλικ στο σύμβολο του Noiz τέρμα πάνω αριστερά και να βρεθεί στην πρώτη σελίδα - δεν είναι clickable!

 

ε) Δεν υπάρχει και το κουτάκι ή drop down menu με αριθμούς σελίδων στις οποίες θέλουμε να μεταβούμε... πχ. χαζεύοντας κάποιος στο Guitar & Bass μπορεί να ήθελε να πάει στη σελίδα 63 και δεν μπορεί! Επίσης τα κουτάκια στις λίστες με τα θρεντς προσωπικά δεν νομίζω ότι είναι χρήσιμα - οκ, το πρώτο δηλώνει ότι ένα θέμα συζητιέται πολύ (βάλτε τίποτα φλόγες να γίνει πιο ενδιαφέρον) αλλά το δεύτερο θα μένει συνεχώς το ίδιο...

 

στ) Τα smilies που μου αρέσουν πολύ και λέω να χρησιμοποιώ είναι αυτά εδώ: http://www.planetsmilies.com/ (αριστερά) Oύτε φανταχτερά, ούτε χαζοχαρούμενα, εύθυμα και έξυπνα όμως. Επίσης, δεν έχω καταλάβει ακόμη τι είναι το karma - οκ, μάλλον ξέρω αλλά ποιος θα το δίνει;; Oι Admins ή όλοι οι χρήστες;;

 

ια) Τελευταία επισήμανση και ίσως η σημαντικότερη: Θα ήταν πολύ καλό να φτιαχτεί μια λίστα (από Gate Keepers και Αdmins) από παλιά ποστς σε κλασσικά θέματα που έχουν συζητηθεί πολύ, και αυτή vα γίνει pinned στην αντίστοιχη κατηγορία. Παραδείγματα θεμάτων:

 

Κεφαλαία, greeklish, ερωτήσεις για delay, overdrive, το καλύτερο distortion πετάλι, μαγνήτες, το φτηνότερο και πιο συμφέρον usb interface - εξωτερική κάρτα ήχου, Θωμά, Paypal, Ebay, δώρα και δηλωμένες αξίες, τελωνεία (και τα... τελώνια που ζουν εκεί μέσα), αν πρέπει να πάρουν tonelab ή πεταλια πάνω σε solid state ή λαμπάτο, τον καλύτερο sequencer, digital versus analog, ξύλα, την καλύτερη και πιο συμφέρουσα tele, το "κακό" quality control των Gibson, την καλύτερη επιλογή λαμπάτου κάτω των 1000 ευρώ κλπ κλπ...

 

Και πάλι όμως συγχαρητήρια για την δουλειά! Με γεια μας!!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου