Προς το περιεχόμενο

Καλώς ορίσατε στο νέο Noiz.gr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 296
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Να χαρώ εγώ άτομα που ασχολούνται με high tech!  ;D  ;D  ;D

 

Μπαγάσικα όλα σας... πέρα από 1-2  θέματα που ψάχνω ακόμη, όλα τ' άλλα είναι θέμα παραμετροποίησης των προσωπικών σας ρυθμίσεων. 'Οπως:

 

1.Όταν πατάω παράθεση μου το βγάζει στη γρήγορη απάντηση και όχι στη κανονική, με αποτέλεσμα να είναι ψιλοσπαστικό

 

2.Καλημερα κι'απο εμενα.Υπαρχει προβλημα με την ωρα,πχ. τωρα ειναι μια και μιση το μεσημερι και στο προφιλ μου εμφανιζει εννια και εικοσι

 

3.βασικα, ξαφνικα εμφανιζονται πανω τα καινουρια posts των thread και οχι κατω.

 

Τώρα...

  • Στο θέμα με τα κρυφά mail σωστά το καταλάβατε, μόνο ο ιδιοκτήτης το βλέπει.
  • Τα μυνήματα που ρολλάρουν στο Νοιz Box στην αρχική σελίδα βγαίνουν κανονικά για να μπορούμε να διαβάζουμε από την αρχή προς το τέλος... και όχι ανάποδα. Γι αυτό έρχονται από κάτω προς τα πάνω.
  • Το banner στο πάνω μέρος της αρχικής σελίδας, είναι και για μένα κάπως... αν και είναι της μόδας... ετοιμάζουμε κάτι γι αυτό. Είχα μάλιστα προκυρήξει "διαγωνισμό" αλλά λίγοι ενδιαφέρθηκαν.
  • Το λογότυπο σε λίγο θα λειτουργεί όπως παλιά. Θα οδηγεί στην αρχική σελίδα
  • Το Noiz ειναι φορουμ. Αλλά όχι μόνο. Είναι πολλοί αυτοί που επισκέπτονταν τις άλλες σελίδες που ακόμα προσπαθώ να "ψαρέψω" από την προηγούμενη έκδοση.
  • Κάποιο παίζουν με τα Καρμα. Μάλλον κάτι μου ξέφυγε. Τα μηδενίζω όλα.
  • Οσο για τα upload κλπ... Υπάρχουν τα attachments (συνημμένα αρχεία). Σε κάθε ποστ που κάνετε μπορείτε να ανεβάσετε εικόνα ή mp3/wma κλπ απλούστατα. Κάτω από το πεδίο όπου γράφουμε το θέμα υπάρχουν οι "Πρόσθετες επιλογές". Εκεί δίνεται η δυνατότητα της επισύναψης και μερικών άλλων. Χρησιμοποιείστε το. Είναι πολύ απλό και "δεμένο" με το θέμα χωρίς λινκς κλπ.
     

Σας ευχαριστώ όλους για την υπομονή σας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν το είπατε ή αν υπάρχει αλλά δεν το βλέπω.Που είναι εκείνο το όμορφο section με τα άρθρα και τα reviews που κάνανε τα παιδιά του noiz απο καιρό τώρα?Οεο ή μήπως όχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάρεις αρνητικά Μπος, απλά να βοηθήσω θέλω με το ποστ αυτό και ευχαριστούμε για την ανανέωση! Τουλάχιστον αυτό το Noiz box βγάζει μάτι. Διαβάζεις κάτι τέτοια (με την εξής σειρά) και πες μου ειλικρινά αν καταλαβαίνεις:

-Είσαι κι άτριχος.  -Θα σου στείλω πμ.  -Εσύ πού θα'σαι;  -Ωραία θα'ναι.  -Mέχρι στιγμής 4.  -Τελικά πόσοι θα'μαστε;  -Βάλτε και μένα μέσα!  -Εννοείται κι εγώ!  -Πονάει η αγάπη μάτια μου πονάει.  -Εγώ είμαι μέσα.  -Ποιος άλλος θα πάει στη συναυλία;  confused0085.gif

 

Να υπενθυμίσω κι αυτά

 

Aγγελίες μεσ' τη μέση συνεχώς και Noiz box: http://www.noiz.gr/index.php?topic=151004.msg151973#msg151973

 

β, γ, δ, ε, ια: http://www.noiz.gr/index.php?topic=151004.msg151565#msg151565

 

Σύνθετη αναζήτηση: http://www.noiz.gr/index.php?topic=151004.msg152099#msg152099

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαρώ εγώ άτομα που ασχολούνται με high tech!  ;D  ;D  ;D

 

Μπαγάσικα όλα σας... πέρα από 1-2  θέματα που ψάχνω ακόμη, όλα τ' άλλα είναι θέμα παραμετροποίησης των προσωπικών σας ρυθμίσεων. 'Οπως:

 

1.Όταν πατάω παράθεση μου το βγάζει στη γρήγορη απάντηση και όχι στη κανονική, με αποτέλεσμα να είναι ψιλοσπαστικό

 

2.Καλημερα κι'απο εμενα.Υπαρχει προβλημα με την ωρα,πχ. τωρα ειναι μια και μιση το μεσημερι και στο προφιλ μου εμφανιζει εννια και εικοσι

Τι να κανουμε αφεντικο...συγγνωμη για την χαζη απορια μου,αλλα ειμαι νεος στο σπορ :)...δεν γεννηθηκα με τον υπολογιστη αγκαλια,οπως οι μαθητες μου που τους σκιζουν :)...μολις στα 40 μου,αποφασισα οτι δεν πρεπει να χασω αυτο το τραινο...δειξε κατανοηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τι να κανουμε αφεντικο...συγγνωμη για την χαζη απορια μου,αλλα ειμαι νεος στο σπορ :)...δεν γεννηθηκα με τον υπολογιστη αγκαλια,οπως οι μαθητες μου που τους σκιζουν :)...μολις στα 40 μου,αποφασισα οτι δεν πρεπει να χασω αυτο το τραινο...δειξε κατανοηση :)

Έλα ευθικτε νεανία μου. Φυσικά και δεν απευθυνόμουν σ' εσένα!

Welcome aboard.  ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μην το πάρειςjavascript:void(0);

Sad αρνητικά Μπος, απλά να βοηθήσω θέλω με το ποστ αυτό και ευχαριστούμε για την ανανέωση! Τουλάχιστον αυτό το Noiz box βγάζει μάτι. Διαβάζεις κάτι τέτοια (με την εξής σειρά) και πες μου ειλικρινά αν καταλαβαίνεις:

-Είσαι κι άτριχος.  -Θα σου στείλω πμ.  -Εσύ πού θα'σαι;  -Ωραία θα'ναι.  -Mέχρι στιγμής 4.  -Τελικά πόσοι θα'μαστε;  -Βάλτε και μένα μέσα!  -Εννοείται κι εγώ!  -Πονάει η αγάπη μάτια μου πονάει.  -Εγώ είμαι μέσα.  -Ποιος άλλος θα πάει στη συναυλία;

 

Μα το Noizbox δεν είναι κάποιο thread του forum με συνέχεια.

Έχει άλλη λογική.

Τώρα τι χρήση κάνουν οι συνάδελφοι μας, είναι άλλο θέμα

Γι αυτό...

Εμείς, γιατί κοιτάξτε, αυτοί, αρχαίοι, ούτε και γιατι κοιτάξτε αυτοί στην εν τέτοια...

;D

Στη σύνθετη αναζήτηση... όπως λένε κι οι εγγλέζοι : you win some, you lose some!

Η ποιότητα των αποτελεσμάτων είναι ανώτερη από το προηγούμενο, αλλά δυστυχώς υπάρχουν και αυτές οι μικρές ελλείψεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ευθικτε νεανία μου. Φυσικά και δεν απευθυνόμουν σ' εσένα!

Welcome aboard.  ;)

Σε εμένα το έλεγες εεεεε? Η αλήθεια είναι ότι κακώς το έγραψα χωρίς να ερευνήσω τις προσωπικές ρυθμίσεις που μπορεί να κάνει κάθε μέλος.

 

Να προσθέσω ότι συμφωνώ απόλυτα με τον bloody όσον αφορά τις αγγελίες στα πρόσφατα μηνύματα αριστερά ότι δεν πρέπει να εμφανίζονται (ακόμη, στην αρχική σελίδα, +1 οι αγγελίες να πάνε στο κάτω μέρος και όχι στο επάνω). Επίσης τα πρόσφατα μηνύματα αριστερά είναι απίστευτα βολικά και χρηστικά. Τέλος να πω κάτι που μόλις πρόσεξα και δεν είδα να το αναφέρει κανείς... Χαίρομαι πάρα πολύ που το νέο νόιζ υποστηρίζει rss feeds, το οποίο ήταν ένα "παράπονο" που είχα απο το παλιό φόρουμ.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι πάρα πολύ που το νέο νόιζ υποστηρίζει rss feeds, το οποίο ήταν ένα "παράπονο" που είχα απο το παλιό φόρουμ.

 

Εγώ γιατί δε τα βρίσκω?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ? Που δε σου ξεφεύγει τίποτα??? Δε σε πιστεύω!!! ;D ;D ;D

 

Σε εμένα εμφανίζονται στη δεξιά πλευρά της γραμμής διευθύνσεων του firefox μου...

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου