Προς το περιεχόμενο

Ελατωματικα οργανα - βρισκεις το δικιο σου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

sorry για την σιωπη μου αλλα ελειπα αρκετες μερες μακρυα απο Internet κτλ.

 

Οπως και να εχει το κακο εγινε.Το θεμα ειναι απλο.Ειναι χαλασμενο και ειναι καινουριο?Αμεση αλλαγη με αλλο.Στ***δια μου αν χανει ο μαγαζατορας η αμα ειναι του κουτιου η της γυαλας.Δε παιζει?Αλλαγη.Τουλαχιστο να ελεγε φιλε μου δεν εχω αλλο και θα πρεπει να περιμενεις οχι φερε εδω και αμα πει ο κατασκευαστης οτι εχει προβλημα θα στο αλλαξω!Γιατι τοτε οπως ειπε και καποιος πριν μερικα ποστ τοτε δε προκειτε να ξανα περασω ουτε απ`εξω οπως και στην τελικη απο το γρηγορο χρημα θα μεινουν μονο με το γρηγορο..κοινως με το πουλι στο χερι.

  Παντως εγω στην θεση του αδερφου μου θα τους ειχα γ***σει με την πρωτη μαλακια που θα μου ελεγαν.Παρολαυτα τους ειδοποιησε οτι αν μεχρι την αλλη βδομαδα δεν εχει επιλυθει το προβλημα θα στειλει εξοδικο.Φυσικα οχι με το αζημιωτο και αυτο...Οσο για το ΙΝΚΑ πηραμε και ξερετε τι ειπανε?Ναι καντε καταγγελεια και οταν ερθει η σειρα του..νταξει δε λεω..εχουν κ αυτοι πολυ δουλεια αλλα δε νομιζω να ειναι σωστο να πρεπει να περιμενω ποοοοτε θα επιλυθει...Οποτε εγω πονταρω στο μαγαζι του θωμα(νομιζω οτι ειναι αυτο φυσικα)που εχει αντικατασταση σε 30 μερες εγγυημενα και το εχει κ ποιο φθηνα..Εδω ρε ενας φιλος μου αγορασε το steve harris και του το βγαλανε απο το flight case του το δωσανε στο χερι και του λενε η θηκη κανει 250 ευ...Τι μαλακας ειναι που το πηρε

 

Οποτε το πλανο εχει ως εξης:Δοκιμη στην ελλαδα αγορα απ`εξω..

 

Φυσικα υπαρχουν κ καλα μαγαζια που στα αλλαζουν ολα απλα μεχρι στιγμης εγω δεν εχω παει ποτε σε κανενα...

 

PS>Καποιος ειχε κανει Quote αυτα που ελεγα για την κιθαρα μου kv2 και ελεγε οτι δεν υσχιει...τι ακριβως εννουσε?Οτι δεν την πουλαει ο στολλας ,οτι δε την εχω η οτι δε μου την εστειλαν σφαγισμενη ?Οχι μονο σφραγισμενη αλλα και οταν πηγα στο μαγαζι να τη δοκιμασω μου λενε φιλε μου δε γινεται την εχω στην αποθηκη...στο σακι που λενε...Παλι καλα που ξερω οτι η συγγεκριμενη ειναι πολυ γ**μω τις κιθαρες τα σπαει κ γενικα (ωχ...αρχισα..οκ σκαω)

 

Παντως ειναι μεγαλη ξενερα να εχεις σκασει ενα που**τσο λεφτα και να μενεις με την αναμνηση αυτου που `στα χαρτια` σου ανηκει..και που ξερω γω αν δε μου πουν αααχχ κατι εγινε στη μεταφορα και πρεπει να βγαλουμε ακρη με την εταιρεια που το εστειλε?Οκ..τα λεφτα δε τα περνεις ποτε πισω αλλα θα το ανατιναζα το μπουρδελο..

 

Αν φυσικα ημουν κ εγω γνωστος καλιτεχνης-κινουμενη διαφημιση θα μου επερναν κ ππα για να αγορασω αλλα δεν ειμαι...τι να κανουμε.And justice for all...

 

i hate you,the pigs who turn the screws...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε συ Sixstringmania, ο γραπτός λόγος δεν είναι προφορικός...:-\

 

Εμένα με ψιλοενόχλησε να πω την αλήθεια ο τρόπος γραφής σου...  ::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πιστευω οτι οταν παιρνεις κιθαρα πρεπει να παιρνεις το συγγεκριμενο που δοκιμαζεις, αλλα ακουστε (δειτε) μια περιπτωση με ενισχυτη, λοιπον εχω παρατηρησει σε μαγαζι του κεντρου οτι εδω και 2 χρονια ολοι που μπαινουν να παρουν ή να δοκιμασουν κατι, μαζι και εγω, δοκιμαζουν σε εναν tsl 100, λοιπον σε αυτη τη περιπτωση πιστευω οτι οντως θεωρειται μεταχηρησμενος ο ενισχυτης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μαγαζί που ψωνίζω εγώ υπάρχει ένας ενισχυτής (πολύ καλός) που είναι βαλμένος στην άκρη,δεν είναι για πουλημα και εκαι δοκιμάζει ο κόσμος πεταλάκια και κιθάρες.Και υπάρχει επίσης και μια φτηνή κιθαρουλα με ΕMG για να δοκιμάζει ο κοσμάκης ενισχυτές(οχι πως αν πεις θέλω να ακουσω αυτη΄ν και αυτόν εδώ δε θα σε αφήσουν)

Πιστευω πως σε ένα σοβαρό κατάστημα θα πρέπει να έχουν και εξοπλισμό καθαρά για δοκιμές,που δε θα πανε να το πουλήσουν καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε το πλανο εχει ως εξης:Δοκιμη στην ελλαδα αγορα απ`εξω... για ελα στη θεση του πωλητη...εμενα μου εχει τυχει πολλες φορες κ δεν ειπα τπτ.δεν ειναι ωραιο ομως...οσο για το αλλο το παληκαρι που ειπε για το μαγαζι που δοκιμαζεις πεταλια σε εναν ενισχυτη με μια κιθαρουλα με emg,ουτε αυτο ειναι σωστο.καλα ειναι να πηγαινεις με την κιθαρα σου κ να δοκιμαζεις οτι θελεις.αν δεν θες να φαινεσαι χαβαλετζης κ αργοσχολος...

 

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την υποστήριξη της εγχώριας αγοράς 'κατι' μου κάνει. Τωρα τα χρόνια του thomann θα στηριχτεί η άμοιρη? Τόσα χρόνια που οι μουσικοί δεν είχαν ένα thomann, είχατε δει τίποτα τιμές νορμάλ και δε το πήρα χαμπάρι? Ας ειναι καλά ο σκληρός ανταγωνισμός, που επέτρεψε στα πτωχά πορτοφόλια να χαρούν το χόμπι τους.

Δυστυχώς, ο αγορά είναι σκληρή, το χρήμα λίγο και οι προσφορές δελεαστικές. Θυμάστε πως έκλεισαν τα μπακαλικάκια της γειτονιάς με τον πολλαπλασιασμό των supermarkets. Έ. Νόμοι της αγοράς ειναι αυτοι... Δε μου αρέσει, αλλά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Οποτε το πλανο εχει ως εξης:Δοκιμη στην ελλαδα αγορα απ`εξω..

...

 

 

 

Νομίζω ότι αυτό είναι γνωστή τακτική με την οποία -προφανώς- δεν συμφωνώ. Περαν του ότι είναι παιδαριώδης και εξυπνακίστικη, ο έμπειρος (και όχι μόνο) πωλητής το διακρίνει από την πρώτη στιγμή και εν τοιαύτη περιπτώσει παίρνεις την προσοχή και το σεβασμό που σου αξίζει (σαν πελάτης).

 

...

And justice for all...

 

 

Ακριβώς. Βλέπε παραπάνω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Από την άλλη τίθεται ένα θέμα για αυτούς που είναι στην επαρχία.

Αν ας πούμε ότι αποφασίσω να πάρω μία Les Paul....και ζητώ από ένα τοπικό μαγαζί (προφανώς κανείς δεν έχει σε stock....) να μου φέρει μία.  Γνωρίζω ότι το όλο κόλπο (με την καλύτερη τιμή που μπορεί να μου κάνει) θα στοιχήσει 200-300 Ευρώ παραπάνω αλλά αποφασίζω να το κάνω για ένα σύνολο λόγων. (Όχι ξερά "για την στήριξη της αγοράς" αλλά για την καλλιέργεια αυτής της σχέσης εμπιστοσύνης με ένα κατάστημα στο οποίο είμαι χρόνια πελάτης. )

Αν η κιθάρα έρθει (τυπικά ύστερα από 1 μήνα) και δεν μ' αρέσει......τι κάνω?

Προσωπικά θα ντραπώ να μην την πάρω (χώρια που μάλλον θα έχω δώσει προκαταβολή). Γιατί με αυτόν τον τρόπο μάλλον χαλάω παρά φτιάχνω την προαναφερθείσα σχέση....Και βάζω και τον έμπορο στη δύσκολη θέση είτε να την πληρώσει και να την κρατήσει "βιτρίνα" είτε να την επιστρέψει κλπ.

 

Στο γερμανό δεν θα το σκεφτώ στιγμή να την επιστρέψω....δεν με νοιάζει τι θα την κάνει αυτος στην τελική.....

 

Υπο αυτή την έννοια.... πολλές φορές μπαίνω και δοκιμάζω πράγματα και τα αγοράζω από Ελλάδα....αλλά δεν παραγγέλνω (να μου φέρουν) -πλέον- πράγματα που δεν έχουν σε stock. 

 

 

Παρεπιπτόντως, δεν έχω χάσει ΠΟΤΕ το δίκιο μου σε μαγαζί. Χρειάζεται λογική και σοβαρότητα. Σε αυτά που ζητάς πάνω απ' όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kabamaru

 

Εννοείται ότι πας με τη κιθάρα σου και δοκιμάζεις .Αλλά δε μπορεις κάθε φορά που πας βόλτα στην αγορά μόνος ή με φίλους να κόβεις και την τελε στον ώμο και και βουρ

Oι κιθάρες με emg ακουγονται πανω κατω ίδιες,για αυτο την έχουν αυτή για δοκιμή ενισχυτών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου