Προς το περιεχόμενο

Ελατωματικα οργανα - βρισκεις το δικιο σου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

+10 στον Σουπερφανκ για ολα αυτα περι αγορας της κιθαρας που δοκιμασες.

+10 στον Metal Tiger για τον μεταχειρισμενο ενισχυτη

 

Μην ξεχναμε, προσφατα καποιος φιλος εδω μεσα ειχε πει πως πηγε στο guitar store στην αθηνα και εψαχνε για εναν laney. Μες στην καλη διαθεση το παλικαρι δοκιμαζει τον laney , του αρεσε μονο που του εμεινε στο χερι ενα ποτενσιομετρο και δεν θυμαμαι τι αλλα προβληματα φθορας μας ειχε πει.

Ε μωλις τους ζητησε καινουργιο ενισχυτη γιατι αυτος ηταν πολυ φθαρμενος (και στο κατω κατω ηταν) του ειπαν δεν φερνουμε αλλους, μονο αυτος υπαρχει.

Παλι με ολη την καλη διαθεση λεει το παλικαρι" ενταξει καλος και αυτος αλλα να ριξουμε λιγακι την τιμη"

Ο πωλητης απαθεις και αναισθητος του απαντησε απλα οχι.

Ε δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Δεν γινεται ουτε την κιθαρα να την παρεις με φρεσκιες χορδες απο το μαγαζι αλλα οχι και να ειναι λιωμενη, το χρωμα να εχει μουντωσει και τα ταστα να γδερνουν σαν διαολοι απο την χρηση...

Δεν ζηταμε δηλαδη να μυριζει ακομα το χρωμα της κιθαρας, αλλα δεν μπορουμε να πληρωνουμε κατι για καινουργιο αφου πλεον εχει καταντησει πραγματικα παλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

A! Καλά.... ό, τι  νά ναι!!!!

Πάντως Sozos δεν μου έχουν πουλήσει σε κανένα μαγαζί κιθάρα με λιωμένα τάστα.. τι είναι παγωτά να λιώσουν? Δηλαδή όλες οι κιθάρες στα μαγαζιά παίζονται νομίζεις πάνω από 4-5 ώρες μέχρι να πουληθούν??? Ένα demo πόσο θ ακρατήσει 5? 10? 20? λεπτά? πόσοι θα παίξουν 2? 3? 10? 20? Η κιθάρα πωλείται κάποια στιγμή (όχι ότι μένει βιτρίνα εις τον αιώνα τον άπαντα) Μην τρελαθούμε.... Δεν ξέρω κανέναν φίλο μου να πήρε κιθάρα καινούργια και σε 3 μήνες να την πήγε για τάστα, επειδή έπαιξαν 5-10 πρίν την αγοράσει και την έλιωσαν!!!!

Ημαρτον.

Εδώ και σε μαγαζί με μεταχειρισμένες να μπείς, υπάρχουν κιθάρες δεκαετίας που παίζουν μιά χαρα!!

Σε μαγαζί πάντως που πουλάει καινούργιες, ποτέ δεν είδα "φθαρμένες" όχι σε ένα, σε ΟΛΑ!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατι ειχε παραληυθει στην ιστορια...αλλιως μου τα ειπανε κ αλλιως ειναι τα πραγματα....Δεν ειχε αδικο το μαγαζι τελικα....Το οργανο ειχε ειπωθει ΕΞ ΑΡΧΗΣ οτι 8α αντικατασταθει απλα δεν εγινε κατανοητο

 

Το μονο που μποπω να πω ειναι ενα συγνωμη στο μαγαζι...

 

Το οργανο θα αντικατασταθει οπως ειχανε πει κανονικοτατα απλα αποτι φαινεται δεν το καταλαβε ο αδερφος μου..Τι να πω...

 

Sorry stolla

 

τελικα μαλλον μπορεις να βρεις το δικιο σου

i hate you,the pigs who turn the screws...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A! Καλά.... ό, τι  νά ναι!!!!

Πάντως Odis13 δεν μου έχουν πουλήσει σε κανένα μαγαζί κιθάρα με λιωμένα τάστα.. τι είναι παγωτά να λιώσουν? Δηλαδή όλες οι κιθάρες στα μαγαζιά παίζονται νομίζεις πάνω από 4-5 ώρες μέχρι να πουληθούν??? Ένα demo πόσο θ ακρατήσει 5? 10? 20? λεπτά? πόσοι θα παίξουν 2? 3? 10? 20? Η κιθάρα πωλείται κάποια στιγμή (όχι ότι μένει βιτρίνα εις τον αιώνα τον άπαντα) Μην τρελαθούμε.... Δεν ξέρω κανέναν φίλο μου να πήρε κιθάρα καινούργια και σε 3 μήνες να την πήγε για τάστα, επειδή έπαιξαν 5-10 πρίν την αγοράσει και την έλιωσαν!!!!

Ημαρτον.

Εδώ και σε μαγαζί με μεταχειρισμένες να μπείς, υπάρχουν κιθάρες δεκαετίας που παίζουν μιά χαρα!!

Σε μαγαζί πάντως που πουλάει καινούργιες, ποτέ δεν είδα "φθαρμένες" όχι σε ένα, σε ΟΛΑ!

 

 

 

Γιατί πότε είπα εγώ ότι είδα φθαρμένη κιθάρα να πωλείται για καινουργια? ???

Εγώ είμαι υπέρμαχος του να δοκιμάζω,και να επιτρέπονται οι δοκιμές σε μαγαζιά

Μάλλον κάπου παρεξηγηθήκαμε,αφου πιστευουμε και οι 2 ότι όταν μια κιθάρα παίχτηκε με προσοχή σε ένα μαγαζι απο 5,10,20 άτομα σαφώς είναι μια χαρά και όχι μεταχειρισμένη.Ουδέποτε με απασχόλησε όταν αγόραζα κιθάρες αν τη δοκίμασε κάποιος πριν απο μένα  ή αν είναι του κουτιου...ήμαρτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μαλλον μπορεις να βρεις το δικιο σου

 

Να δω πότε θα βρω εγώ το δικό μου, που έχω ποσοστό 100% επιτυχίας στο να εντοπίζω και να καταγγέλω τα άκυρα ποστ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Odis13 σορρυ από κεκτημμένη ταχύτητα (διπύρηνου CPU) δεν απάντησα σε σένα αλλά στον Sozos. Πάω να το διορθώσω. (Πανάθα ρεεεεεεεεεε)

 

@Wow!

 

Θα με βοηθήσεις σε ένα σύστημα Joker??????? pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!

 

 

 

@sixstringmania

 

Συνενοηθείτε με τον brother, πριν κάνεις τόσο εμπρηστικά πόστ. Όχι γιατί ο Στόλλας έχασε 10-20 παραγγελίες (αστειεύομαι) αλλά γιατί συν τοις άλλοις, ο τρόπος γραφής σου κάπου με πείραξε, και δίκιο να είχες και αλλαγή να μην σου έκαναν, σε ένα φόρουμ δεν μπορείς να ΕΙΣΒΑΛΕΙΣ με τόσο προσβλητικά σχόλια στον άλλον (ας είναι αντιπρόσωπος ας είναι ό τριτοξάδερφος του κουμπάρου του γείτονα) και  να ζητάς από τα μέλη να σκέφτονται σαν ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΙΣ!

 

Κατ αρχήν χαίρομαι που βρήκες άκρη, ειλικρινά σαν άνθρωπος. Κατά δεύτερο τουλάχιστον σε τιμά που μόλις βρέθηκε άκρη κατ ευθείαν το πόσταρες. Απλά πρόσεχε λίγο τον παρορμιτισμό σου. Πιό πρίν και άλλο μέλος στο επισήμανε.

 

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά sixstring στα @@ σου κανονικά...μήπως πρέπει να σου ζητήσουμε και συγνώμη κιόλας?!

 

 

Wow!: +10 karma (από τον Chuck Norris εννοείται)

sixstring: -10 karma with no possibility of parole. For life.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατι ειχε παραληυθει στην ιστορια...αλλιως μου τα ειπανε κ αλλιως ειναι τα πραγματα....Δεν ειχε αδικο το μαγαζι τελικα....Το οργανο ειχε ειπωθει ΕΞ ΑΡΧΗΣ οτι 8α αντικατασταθει απλα δεν εγινε κατανοητο

 

Το μονο που μποπω να πω ειναι ενα συγνωμη στο μαγαζι...

 

Το οργανο θα αντικατασταθει οπως ειχανε πει κανονικοτατα απλα αποτι φαινεται δεν το καταλαβε ο αδερφος μου..Τι να πω...

 

Sorry stolla

 

τελικα μαλλον μπορεις να βρεις το δικιο σου

 

::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Taq

Το 13 δε σημαίνει θύρα 13,όλοι έτσι νομίζουν.Ο τυχερος μου αριθμός είναι.(επίσης με εχει πάρει αγκαλιά ο Μητσοτάκης).

 

Και νομίζω ότι όλο αυτό γίνεται επειδή με μπερδεψες με το post του sozos..δεν είπα εγώ ούτε για Laney ούτε για φθαρμένα τάστα..ο sozos τα έγραψε αυτά(και έσπαγα το κεφάλι μου να καταλάβω και είπα και για πιο πράμα συζητάμε).

Καλά το πέτυχα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου