Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πάνε οι στίχοι?


quintiplet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα!!! Ειμαι 19 χρονων και εχω ενα χρονο που ηρθα απ την Κρητη!!! Η αληθεια ειναι οτι δεν μ εχει ακουσει κανενας και δεν εχω προσεγγισει κανενα!!! Εχω καποια πραγματα στα σκαρια, τυχαια βεβαια!!! Οσο το κοινο που απευθυνομαι, θα ελεγα οτι προσπαθω να κανω τεχνη και οχι εμποριο!!! Ισως απλα και να ειμαι ψωνιο!!! Και να βαφτιζω την κουλαμαρα τεχνη!!! Παντως δουλευω με κονσεπτ, δλδ μια κεντρικη ιδεα γυρω απ' την οποια δομουνται ολα!!! Παντως δε με νοιαζει να βγαλω, cd να γινω διασημος, απλα λεω αυτο που εχω να πω!!!

 

Υ.Γ. Καποτε ηθελα, αλλα μου περασε μεσα απ την συνειδοτοποιηση αλλων αξιων!!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χε χε καλο κι αυτο !

50 ευρω . μην ξανοιγεσαι τοσο. δηλαδη αν ειναι τοσο κακο ωστε να κανει 50 ευρω , γιατι να το μελοποιήσεις? παρε κανενα των πεντακοσίων...

μαλλον ολοι ψωνιζουν των 50 ευρω, τα τελευταια χρονια γιαυτο εφτασε εκει που εφτασε η μουσικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ROMA φαντάζομαι ότι αντιλαμβάνεσαι πως πεντακόσια ευρώ δεν είναι πολλά χρήματα, για τα πενήντα τι να πω...είναι αστείο το ποσό. Μόλις βγάλω άκρη με την κατοχύρωση των δικαιωμάτων θα επικοινωνήσω μαζί σου να δούμε μήπως μπορούμε όντως να συνεργαστούμε. Το mail μου είναι [email protected].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την ταπεινη μου αποψη κ χωρις να ξερω αν πεφτω εξω απ το θεμα, ολη αυτη η εμπορευματοποιηση γυρω απ τους στιχους δεν θα καταφερει τπτ παρα να αλλοιωνει ολο κ περισσοτερο το νοημα τους κ γενικα τη διαδικασια γραφης τους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω αρχίσει να ντρέπομαι γιατί ίσως να φάνηκα φαντασμένος ή ψώνιο σε κάποιους.. Το μόνο που ζήτησα είναι κάποια ενημέρωση γύρω από το θέμα, και νομίζω πως καλό είναι να ξέρουμε τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις. Φίλε MuddyPete νομίζω πως δεν υπάρχει τίποτα το κατακριτέο στο να πουλάς ένα δημιούργημά σου - καλό ή κακό δεν έχει σημασία - , άμα ήταν έτσι όπως είπε προηγουμένως και ο superfunk, δε θα μπορούσαν να συντηρηθούν οι μουσικοί ώστε να ασχολούνται μόνο με τη μουσική, για να μπορούν να καλλιεργήσουν τόσο το ταλέντο τους ώστε να μας προσφέρουν ακούσματα ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς ντρέπεσαι. Γράφεις κάτι και θέλεις να το πουλήσεις, αν κάποιος θέλει να το αγοράσει είσαι μια χαρά. Σιγά, η πολύ κουλτούρα μας έχει φάει, όχι οι πωλήσεις. Λες και οι Beatles, ο Beethoven και ο Ελύτης δεν έβγαζαν λεφτά από τη δουλειά τους. Έλεος πλέον με τα κολλήματα του καθενός (όχι τα δικά σου) που τρώει σκάλωμα μην ακούσει για πώληση. Δηλαδή ένας επιπλοποιός που φτιάχνει δεκαπέντε πανέμορφα τραπέζια πρέπει να τα δώσει τσάμπα, να τα κρατήσει και τα πέντε ή μήπως δεν κάνει τέχνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την ταπεινη μου αποψη κ χωρις να ξερω αν πεφτω εξω απ το θεμα, ολη αυτη η εμπορευματοποιηση γυρω απ τους στιχους δεν θα καταφερει τπτ παρα να αλλοιωνει ολο κ περισσοτερο το νοημα τους κ γενικα τη διαδικασια γραφης τους..

 

 

:o :o

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δηλαδή ένας επιπλοποιός που φτιάχνει δεκαπέντε πανέμορφα τραπέζια πρέπει να τα δώσει τσάμπα, να τα κρατήσει και τα πέντε ή μήπως δεν κάνει τέχνη;

Μενέλαε η επιπλοποιία δεν συγκαταλέγεται (ακόμα...) στις Καλές Τέχνες...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fair enough, αλλά μου ακούγεται λίγο άδικο να θέλει κάποιος να ασχοληθεί επαγγελματικά με ένα θέμα και να τον κατηγορούμε ότι τα ξεπουλάει όλα ;) Και επιπλέον η επιπλοποιία μπορεί να μη συγκαταλέγεται στις καλές τέχνες, όμως η διακόσμηση/αρχιτεκτονική εσωτερικού χώρου θεωρείται τέχνη και όχι χαμαλοδουλειά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου