Προς το περιεχόμενο

Αναλογικό συνθ ναι. Αλλά τι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια εχω ενα Elgam ES 2000 ξεχασμενο κατω απο το κρεβατι μου.

Λεω να το πουλησω εαν ξερει καποιος ποσα πιανει ας ριξει ενα pm

Ευχαριστω πολυ.

 

 

http://analog-synth.elgam.en.audiofanzine.com/classifieds/index,idproduit,104193,mao,es_2000.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις...μεταξυ των δυο μεθοδων???

 

το πείραμα που έκανε με τη διαφορά analog vs in the box μίξης.

Τες πα, πιστεύω ότι όντως υπάρχoυν διαφορές, αλλά σε επίπεδο μίξης δεν είναι του επιπέδου με το να τα συγκρίνεις 1-1 τα όργανα.

Τώρα για τα υπόλοιπα περί net,youtube,downloading και άλλα τέτοια δεν σχολιάζω, καλύπτομαι από sunday

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα τι ΣΧΕΣΗ μπορεί να έχει το πώς... σολάρει (??? ?!!?) με την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ σου εμπειρία από τον ήχο του, την αίσθησή του, το πόσο άνετο είναι, το πόσο αξιόπιστο και καλοφτιαγμένο ή μη, το αν θα αντέξει σε κακομεταχείριση, στα συνθς τα καλά/άσχημα μενού, αν είναι ευδιάκριτη η οθόνη κλπ κλπ κλπ.; Πάλι τα στοιχειωδώς αυτονόητα επαναλαμβάνω! Στο βρόντο γράφω...

 

τα εχω καταλάβει όλα αυτά που θες να πείς , ξέρω πολύ καλά προς τα που οδεύει η επιχειρηματολογία σου. Η απάντηση μου είναι οτι διαβάζω reviews και καλύπτομαι.

 

Για μένα το internet είναι το Α και Ω όταν αγοράζω ένα προιόν εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το internet είναι το Α και Ω όταν αγοράζω ένα προιόν εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον.

 

Επ' αυτού ήθελα να πω, ότι το Internet σίγουρα αποτελεί μία πάρα πολύ καλή πήγη άντλησης γνώσεων, αλλά είναι επικίνδυνο την οποιαδήποτε πληροφορία να την παίρνουμε ως face value. Το internet, περισσότερο από κάθε άλλη μορφή πληροφόρησης αποτελεί ένα ναρκοπέδιο και υπάρχουν αρκετά sites με ατελής ή εντελώς άκυρη πληροφόρηση ή αλλιώς παραπληροφόρηση. Η σταχυολόγηση γνώσεων γίνεται με πολύ διάβασμα, με διασταύρωση πληροφοριών από άλλες πηγές και γνώσεις κ.λ.π.

 

Το μόνο όργανο που αγόρασα χωρίς να έχω τετ-α-τετ εμπειρία είναι το Eventide H-8000FW. Όμως σε αυτή την περίπτωση (μιά που ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να έχω ιδία άποψη σε κάποιο μαγαζί) έκανα ΟΛΟ το homework που έπρεπε.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ourdarkness εχω γενεθλια στις 14-4 .....πραγματικα με συγκινει η σκεψη σου να μου το χαρισεις τοτε...αντε εστω το μισο....φτανει κ για τους 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο όργανο που αγόρασα χωρίς να έχω τετ-α-τετ εμπειρία είναι το Eventide H-8000FW. Όμως σε αυτή την περίπτωση (μιά που ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να έχω ιδία άποψη σε κάποιο μαγαζί) έκανα ΟΛΟ το homework που έπρεπε.  ;)

 

ακριβώς ότι κάνω και εγώ, ένα μηνα ψάξιμο γερό μέχρι το κόκκαλο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ourdarkness εχω γενεθλια στις 14-4 .....πραγματικα με συγκινει η σκεψη σου να μου το χαρισεις τοτε...αντε εστω το μισο....φτανει κ για τους 2...

 

Τι να χαρίσω... Θα σου αγοράσω καινούριο!  :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου