Προς το περιεχόμενο

...teleG.A.S.ter!


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αν παρω, θα παρω μονο τα saddles του.

 

μπα και αυτα υπερτιμημενα ειναι ασε που μερικες φορες γλυστρανε οι χορδες...τα καλυτερα ολων ειναι αυτα και ειναι παμφθηνα (τα φερνει ο Καγμακης απεναντι απο το Χημειο)

 

http://www.rsguitarworks.net/rsstore/index.php?cPath=32_51

 

(εγω προτιμω τα αλουμινενια για την μι & την λα & τα ατσαλινα για τις υπολοιπες χορδες)

 

 

 

σωπα ρε, φερνει ο Καγμακης τα πραματα του Roy?

 

το καβαλησαν λιγο στην RS και μου τη σπασανε, αλλα who gives a φ@k αμα παιζουν ωραια τα κολπα τους στην τελικη...

 

συνηθως εχουν πιο ακριβο shipping απ΄οτι ο Callaham. Αμα βαλω brass, που μαλλον κατι τετοιο θα βαλω, θα κερδισει ο ...φτηνοτερος εκ των δυο.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιθανη απαντηση:

Πιθανως να ενδιαφερομαι για αγορα η ακομα πιθανοτερα ισως για μια μελλοντικη ανταλλαγη οταν και αν καταληξεις οτι το warmoth compound 10-16 σου παει καλυτερα...

 

ευχαριστω για την (πιθανη... ;D) προσφορα σου, αλλα μισω το compound γενικως...

 

total vintage till death us do part.....  ;D  ;D  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανη απαντηση:

Πιθανως να ενδιαφερομαι για αγορα η ακομα πιθανοτερα ισως για μια μελλοντικη ανταλλαγη οταν και αν καταληξεις οτι το warmoth compound 10-16 σου παει καλυτερα...

 

ευχαριστω για την (πιθανη... ;D) προσφορα σου, αλλα μισω το compound γενικως...

 

total vintage till death us do part.....  ;D  ;D  ;D

α-πιθανος εισαι :)

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοον, ας πω και εγω την γνωμη μου.

Καλη η Baja. Πολυ καλη η Baja. Πολυ καλο value for money η Baja.

Mεχρι εκει. Τελος. Στοπ!

Απ οτι εχω καταλαβει φιλε alder, ουτε θα αποκτησεις την πρωτη σου επαφη με κιθαρα, ουτε εισαι κανενας πιτσιρικας που εχει υπερβολικα αυστηρο budget (πχ 500 ε και ουτε cent παραπανω). Επισης απο custom made οργανα, εχεις εμπειρια με την σεσουλα...

Ασε λοιπον τις μαχες και τις μπαχες, και κανε αυτο που ξερεις πολυ καλα... Φτιαξε ενα custom οργανο ακριβως στα δικα σου specs που δεν θα σε απογοητευσει ουτε στο 1%...

Συμφωνω πως ολα τα radius συνηθιζονται με ενα καλο setup (εγω ειμαι...7ρης τυπος γενικα!) αλλα εφ οσον ξερεις πως καλως η κακως σε βολευει το 9ρι το 12καρι η και εγω  δεν ξερω τι, δεν βρισκω κανεναν λογο να συμβιβαστεις..

Οτι και να πειραξεις πανω στην baja, θα παραμεινει μια τελε made in mexico με καλο value for money.

Αν φτιαξεις κατι δικο σου, θα γινει ενα προσωπικο οργανο, ΑΚΡΙΒΩΣ οπως το θες και θα σου κρατησει κατα την γνωμη μου πολυ καλυτερη παρεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για Don Mare εχεις ακουσει/παιξει τιποτα?

 

δεν εχω ακουσει αλλα πρεπει να ειναι καλος....

 

γενικα στους τελε μαγνητες καταληγω στο συμπερασμα οτι ειναι...καλοι με τον απλουστερο τροπο..:

 

μετακινω το switch μεταξυ των 3 θεσεων και αν ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ το "κλανγκ" μεσα απο τους μαγνητες τοτε ειναι οντως αξιοπρεπεις ,ζωντανοι και αρκετα μικροφωνικοι ωστε να αξιζουν να μπουν στην τελε μου,αν δεν ακουγεται η αν δεν μικροφωνιζουν ελαφρα (τους τεσταρω μερικες φορες...τραγουδωντας απο πανω τους.. ;D :o :)) παμε για αλλους..

 

Για αυτό το κλανγκ μιλούσα κι εγώ εδώ:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=153738.msg176045#msg176045

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοον, ας πω και εγω την γνωμη μου.

Καλη η Baja. Πολυ καλη η Baja. Πολυ καλο value for money η Baja.

Mεχρι εκει. Τελος. Στοπ!

Απ οτι εχω καταλαβει φιλε alder, ουτε θα αποκτησεις την πρωτη σου επαφη με κιθαρα, ουτε εισαι κανενας πιτσιρικας που εχει υπερβολικα αυστηρο budget (πχ 500 ε και ουτε cent παραπανω). Επισης απο custom made οργανα, εχεις εμπειρια με την σεσουλα...

Ασε λοιπον τις μαχες και τις μπαχες, και κανε αυτο που ξερεις πολυ καλα... Φτιαξε ενα custom οργανο ακριβως στα δικα σου specs που δεν θα σε απογοητευσει ουτε στο 1%...

Συμφωνω πως ολα τα radius συνηθιζονται με ενα καλο setup (εγω ειμαι...7ρης τυπος γενικα!) αλλα εφ οσον ξερεις πως καλως η κακως σε βολευει το 9ρι το 12καρι η και εγω  δεν ξερω τι, δεν βρισκω κανεναν λογο να συμβιβαστεις..

Οτι και να πειραξεις πανω στην baja, θα παραμεινει μια τελε made in mexico με καλο value for money.

Αν φτιαξεις κατι δικο σου, θα γινει ενα προσωπικο οργανο, ΑΚΡΙΒΩΣ οπως το θες και θα σου κρατησει κατα την γνωμη μου πολυ καλυτερη παρεα!

 

αυτο ηταν....  συνηλθα!  :o

 

καλη η σφαλιαρα σου ddndmnd!...

 

τωρα σκεφτομαι πιο ψυχραιμα!

 

thanks mate!  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H baja εχει λεπτο η χοντρο μανικι? εχει καθολου sustain σε οσους την εχουν δοκιμασει..

 

για τους μαγνητες τι γνωμη εχετε? γιατι σκευτομαι να παρω μια.  :)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου