Προς το περιεχόμενο

...teleG.A.S.ter!


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

αυτο ηταν....  συνηλθα!  Shocked

 

καλη η σφαλιαρα σου ddndmnd!...

 

τωρα σκεφτομαι πιο ψυχραιμα!

 

thanks mate! 

 

;) H αλληλεγυη το οπλο των customαδων! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H baja εχει λεπτο η χοντρο μανικι? εχει καθολου sustain σε οσους την εχουν δοκιμασει..

 

για τους μαγνητες τι γνωμη εχετε? γιατι σκευτομαι να παρω μια.  :)

 

Διάβασε, διάβασε εδω μέσα πήρα και εγω την πρωτη μου tele πριν απο 3 μήνες περίπου. Στην αρχή με ξενισε ο ήχος, αλλα σήμερα πιστεύω ότι αυτή η κιθάρα, για τα χρήματα που την πήρα, είναι εξαιρετική σε εμφάνιση, ποιότητα και πανω απο όλα σε σε ήχο και δεν χρειάζεται καμμία αλλαγή πουθενά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον deadendmind, αφου κατέχεις το άθλημα της customιας go for it.

Και επίσης για το radius ...αμα είναι καλά σεταρισμένη η κιθάρα παιζεις λίγο ,συνηθίζεις και of you go..παιζεις τα πάντα και παντου.

Πχ εγώ συνήθισα και παιζω ρυθμική μεχρι και σε εντελώς λεπτό μανίκι με ..15.75'' radius (αλα ταστιερα αεροδιαδρομος)

Οπότε πάρε ότι πιστευεις ότι σε βολευει περισσότερο και μη σκας για το radius...just play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα στο 7,25 vs 9.5 radius συμφωνω οτι το 7.25 δεν ειναι κατι τοσο τραγικο οσο το εχει κανει να φαινεται η παραφιλολογια (αυτο που ειναι τραγικο τουλαχιστον για εμενα ειναι τα vintage ταστα σε πολλους 7,25 λαιμους).......ομως αν καποιος αρεσκεται να παιζει με πολυ χαμηλο action τοτε ναι το 7,25 ειναι προβλημα στα bends.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς είναι σχετικά όλα αυτά.... ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει!!!  ;D ;D

Απλά αν είσαι σρέντερ, σίγουρα θα αποφύγεις 7,25 radius χαμηλό action vintage frets, etc.

Για όλους τους άλλους ισχύουν τα ίδια... παρεπιπτώντως μου αρέσει να περνάω ώρες παίζοντας με μιά Μεξικάνικη 70ς με 7,25 και vintage τάστα.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... παρεπιπτώντως μου αρέσει να περνάω ώρες παίζοντας με μιά Μεξικάνικη 70ς με 7,25 και vintage τάστα.

 

Εγώ αυτό ακριβώς κάνω σήμερα  ;) :D

(Παίζοντας Megadeth & Manowar ;D)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συμφωνώ στα περί μύλου ... εχω μία με 10" radius και vintage τάστα ..... και δεν με προβληματίζουν καθόλου. Τόσο που σκέφτομαι να ξαναβάλω τα ίδια αλλά σε steel στην επόμενη. (Μόνο και μόνο επειδή αντιγράφω τη συγκεκριμένη tele σε εκδοχή strat... βοηθός μου η warmoth.) Το μόνο που με προβληματίζει είναι η φθορά, γι αυτό και σκέφτομαι να stainless steel.

 

Βέβαια... δεν παίζω και με τις ώρες κάθε μέρα... :)

 

Άντε να μη σας πω ότι θα πάρω και standard C (και όχι παχύ) μανίκι και με κράξετε τελείως.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτος μια χαρα bends & shredding κανει με το vintage radius.. ;D :)

 

 

& αυτος :)

 

 

αλλα και αυτοι οι δυο

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Superfunk, όλα συνηθίζονται μετά από λίγο καιρό και πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα shred-άρει με 7άρι radius, θα παίζει τζαζ με Schecter ή punk με ES-175, θα κάνει απίστευτα bends me 13άρες χορδές και action 1 εκατοστό κλπ. Μέσα σε όλα αυτά, υπάρχει όμως και μία κοινή λογική που λέει ότι "τα τάδε specs είναι λιγότερο  κατάλληλα από άλλα για το τάδε στιλ παιξίματος", και εγώ (όπως και άλλοι φαντάζομαι) προτιμώ μία κιθάρα που θα είναι από την αρχή όπως θέλω από μία που θα χρειαστώ καιρό για να συνηθίσω - εκτός αν είμαι ΤΟΣΟ κολλημένος με τη συγκεκριμένη κιθάρα για άλλους λόγους. Εκτός αν όλα αυτά είναι urban legends και αρκεί ένα setup για να κάνει και την παλιά μου ακουστική κιθάρα πιο ευκολόπαιχτη από μία ολοκαίνουρια PRS.  ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη συγκεκριμένη κιθάρα για άλλους λόγους. Εκτός αν όλα αυτά είναι urban legends και αρκεί ένα setup για να κάνει και την παλιά μου ακουστική κιθάρα πιο ευκολόπαιχτη από μία ολοκαίνουρια PRS.  ::) ::) ::)

κιομως σχεδόν έτσι είναι τα πράγματα και μην το γελας καθολου.

εγώ προσωπικά τα τελευταία χρόνια έχω παίξει με τεραστία ποικιλία κιθάρων σε όλα τα επίπεδα τιμών(από 100 Ευρώ μέχρι και 3500) και έχω αναθεωρήσει δραματικά τις απόψεις μου περί ποιότητας και το τι πληρώνεις τελικά.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου