Προς το περιεχόμενο

Gibson Traditional or Standard και musicstore


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους έχω την χαρά να σας ανακοινώσω ότι έφτασε και για εμενα η στιγμή να αγοράσω την πρώτη  μου Gibson  8) .Είμαι ανάμεσα σε 2 την Traditional (http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gibson-Les-Paul-Traditional-HCS-Heritage-Sunburst-inkl.-Case/art-GIT0013858-000 ) και την Standard ( http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gibson-Les-Paul-Standard-2008-HSB-Heritage-Sunburst-inkl.-Case/art-GIT0014095-000 ) και θα ήθελα να σας συμβουλευτώ πριν πάω να τις δοκιμάσω (αναφέρομαι στις κατασκευαστικές διαφορες τους).Επίσης κατά πασα πιθανότητα θα την παραγγείλω από musicsotre με αντικαταβολή (αν η διαφορα στην τιμή είναι μεγάλη)  .Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος νομίζω ότι διάβασα,  ότι αν στήλης κατευθείαν ένα mail στον έλληνα αντιπρόσωπο σου κάνει κάποια εκπτωση  αυτό ισχύει η από την χαρά μου έχω αρχίσει και διαβάζω  :o

[move]ότι θέλω[/move]

max budget: 2.000 ευρά

 

ευχαριστώ προκαταβολικά όλη την παρέα του noiz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν είναι να δώσεις τόσα για κιθάρα πάνε δοκίμασε και πάρε ακριβός αυτήν που θα σου κάτσει καλά και όχι παραγγελία είναι πολλά τα λεφτά για να τα δώσεις στην τύχη

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να δώσεις τόσα για κιθάρα πάνε δοκίμασε και πάρε ακριβός αυτήν που θα σου κάτσει καλά και όχι παραγγελία είναι πολλά τα λεφτά για να τα δώσεις στην τύχη

 

το λεει ο ανθρωπος

 

και θα ήθελα να σας συμβουλευτώ πριν πάω να τις δοκιμάσω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενότητε ότι θα τις δοκιμάσω και τις 2 αλλα η αγορά απότι το κόβω θα γίνει αναγκαστικά από musicstore εκτος και αν πετύχω τις ίδιες τιμές σε κάποιο κατάστημα εδώ  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε και δοκίμασε αν βρεις και τις 2 στο ίδιο μαγαζί..τα specs της καθεμίας νομίζω τα ξέρεις ήδη, η traditional πρέπει να είναι λίγο πιο βαριά απότι γνωρίζω καθώς είναι non-chambered - ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ/ΘΕΤΙΚΟ - ότι βολεύει τον καθένα...εγώ έχω μία standard μοντέλο 2003, από αμερική την έφερα, η κιθάρα παίζει σαν όνειρο!..

 

αν δεν είναι καμία φοβερή διαφορά τιμής πάρτη από εδώ, αλλά όχι ότι από παραγγελία θα σε ρίξουν...αντίθετα, μία κιθάρα από τον thomann\musicstore\dv247 κ.ο.κ είναι και ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ, ενώ στον Καγμάκη π.χ. την έχουν δοκιμάσει και κάμποσα χέρια, έχει φάει σκόνη στην βιτρίνα κ.α..

 

γενικότερα, μην πέσεις θύμα του "το ψάχνω μέχρι που βαριέμαι"...στο λέω, γιατί έχουμε καταντήσει να το ψειρίζουμε σε εκνευριστικό επίπεδο...

 

καλά παιξίματα!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν είναι καμία φοβερή διαφορά τιμής πάρτη από εδώ, αλλά όχι ότι από παραγγελία θα σε ρίξουν...αντίθετα, μία κιθάρα από τον thomann\musicstore\dv247 κ.ο.κ είναι και ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ, ενώ στον Καγμάκη π.χ. την έχουν δοκιμάσει και κάμποσα χέρια, έχει φάει σκόνη στην βιτρίνα κ.α..

 

ακριβώς αυτό σκέφτομαι και εγώ και αν είναι πιο φτηνά μάλλον αυτόν τον δρόμο θα ακολουθήσω.μήπως γνωρίζει κανένας αυτό με το mail που ανάφερα πιο πάνω

 

ευχαριστώ για τις άμεσες απάντησης σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αποκλείεται να έπαιρνα οποιαδήποτε κιθάρα άνω των 500-600 ευρώ χωρίς να την δοκιμάσω. Από τότε που πρωτοαγόρασα ακριβό μουσικό όργανο με εξαντλητικές πολύωρες δοκιμές (το φλάουτό μου το '89) δεν σκέφτομαι ποτέ διαφορετικά, αν και πρέπει να σημειώσω ότι την κύριά μου ηλεκτρική, την αγαπημένη μου Eastwood, την πήρα σαν γουρούνι στο σακί με παραγγελία από τον Καναδά πριν από περίπου 5 χρόνια.

 

Αν η ελληνική τιμή είναι εξωφρενική θα πήγαινα - χωρίς υπερβολή - ο ίδιος σε κάποιο μεγάλο κατάστημα του εξωτερικού για να την πάρω, κατόπιν δοκιμής βέβαια. Αν παρ'όλα αυτά εξακολουθείς να την θέλεις με mail order, να σου πω πως και οι τέσσερις ή πέντε διαφορετικές Standard των τελευταίων δυο ετών που έχω παίξει σε διάφορα μαγαζιά είναι πάρα πολύ καλές κιθάρες, ενώ οι Τraditional δεν με έχουν ενθουσιάσει καθόλου ηχητικά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θες να δώσεις τόσα λεφτά και η διαφορά από εδώ είναι μεγάλη, γιατί δεν αγοράζεις ένα εισητήριο για γερμανία με κόστος 200 το πολύ ευρώ και σε κανά δίμηνο πας ,δοκιμάζεις και έρχεσαι με την καλή σου. Άσε που εκεί θα μπορείς να δοκιμάσεις πληθωρα μοντέλων ανεξαρτήτως μάρκας και σχήματος και να πάρεις ότι σου αρέσει περισσότερο. ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου