Προς το περιεχόμενο

Σύστημα Αγγελιών 2010


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγω αυτο που θα ηθελα να προσθεσω σε ολα αυτα ειναι οτι θα μπορουσε στο νεο

συστημα να υπαρχει και ενα section \"χαριζεται\"διοτι ως δεινοι hardwareρακιδες ολοι μας

ολο και κατι το οποιο για καποιους ειναι αχρηστο μπορει να φανει χρησιμο σε καποιους

αλλους..

 

Δεν χρειαζεται ολα να ειναι σε ανταλλαγμα του χρηματος θα παρακαλουσα λοιπον αν το βρισκεται ενδιαφερον να γινει και ενα section ωστε να μπορουμε να χαριζουμε ο καθενας οτι

θελει...

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βασικά αυτό θα μπορούσε να γίνεται στις ανταλλαγές ίσως ή να αναφέρει ο πωλητής ότι το χαρίζει.

Συνήθως είναι θέμα πωλητή και δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eφοσον μιλαμε για "χαριζεται" δεν τιθεται θεμα "πωλητη-αγοραστη" ουτε ανταλλαγης..

Μιλαω για αφιλοκερδεια που δεν εχει θεση στο section με τις αγγελιες πουλαω-ανταλλασω...

Απλα λεω για την δημιουργια section ωστε να ειναι συγκεντρομενα τα καλουδια μας που

χαριζουμε..

Δεν βλεπω καμια δυσκολια σ'αυτο.

Π.χ Αγγελιες---->studio-πληκτρα-ζητηται...μπλα μπλα..χαριζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το λέω επειδή είναι θέμα πωλητή αν το σκεφτείς τελικά.

Αν εγώ ας πούμε έχω μια απαρχαιωμένη κάρτα ήχου (πχ soundblaster live player) και επιλέγω να την πουλήσω είναι βλακεία δική μου.

Ή να έχω ας πούμε μια ελαττωματική βάση για πλήκτρα και να ζητάω έστω 5ε γι αυτήν.

 

(όχι και τόσο τυχαία παραδείγματα από πράγματα που όντως χάρισα κάποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι καθολου βλακεια να πουλησεις οτι απαρχαιομενο εχεις γιατι δεν εινα υποχρεοτικο

να χαρισεις κιολας..Απλα λεω οτι με την δημιουργια ενος τετοιου χωρου οποιος θελει μπορει να βαλει τα πραγματακια του για χαρισμα δεν θα υποχρεωνεται κανεις οποιος θελει χαριζει

οτι θελει(ειναι τοσο απλα οπως τα λεω)...Μπορουμε να εχουμε και την συμμετοχη του κοσμου γι'αυτην την ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Στην διάρκεια που υπάρχουν οι αγγελίες στο Noiz (κάτι χρόνια) έχουν υπάρξει 2 τέτοιες περιπτώσεις απ' όσο θυμάμαι. Είναι καλή η πρακτική του χαρίζειν, αλλά δεν συνηθίζεται και δεν δικαιολογεί ειδική κατηγορία από μόνο του. Να είστε σίγουροι ότι αν γράψετε "ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ κιθάρα" στην κατηγορία "Κιθάρες", θα το προσέξουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι και δεν θα πάει χαμένη.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ +1 στη διατήρηση της αξιολόγησης. Οι προλαλήσαντες έχουν καλύψει τους λόγους, δεν τους επαναλαμβάνω.

 

Επίσης κάποιος (δε βρίσκω το post τώρα) είπε ότι υπάρχει trolling σε αυτό το thread. Εκτός κ αν σβήστηκαν κάποια μηνύματα, έχοντας διαβάσει όλο το thread, δε βρίσκω το ελάχιστο δείγμα trolling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αυτή η πρόταση,αλλά γιατί να μην παραμείνει η αξιολόγηση ως έχει και ο εκάστοτε ενδιαφερόμενος να κάνει ελεγχο στο φόρουμ προτού το αγοράσει/πουλήσει/ανταλλάξει στο site των αγγελιών.Έχω την εντύπωση πως η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών κράτησε το ίδιο nickname...οπότε δε θα είναι και τόσο δύσκολο(απλά θα θέλει πιο πολύ ψάξιμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα μετα απο καμποσες μερες που εχετε φτιαξει τις καινουριες αγγελιες δεν ξαναμπηκα. Απλα επειδη δεν με βγαζει εκει ο δρομος πλεον..

μπαινω στο νοιζ κανονικα, τσεκαρω κανα 2 3 θεματακια κ μετα αμα βαρεθω μπαινω στις αγγελιες τις παλιες, μιας κ εκει μονο υπαρχει τροπος γρηγορος κ ευκολος να μπω.. Κ να σας πω κ κατι ρε παιδια. Φανταστειτε ποσος κοσμος ουτε καν εχει παρει γραμμη οτι δημιουργηθηκαν καινουριες αγγελιες.. Οσοι δηλαδη δεν μπηκαν στο νοιζ τις 2-3 πρωτες ημερες που η ανακοινωση των νεων αγγελιων ηταν φατσα καρτα, δεν το ξερουν καν κ συνεχιζουν οπως ηξεραν, με τον παλιο καλο κ αποτελεσματικο τροπο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι μόλις "αδειάσει" ο χώρος με τις παλιές αγγελίες, το tab "Αγγελίες" στην κεντρική σελίδα θα οδηγεί στο νέο σύστημα αγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου