Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ψιτ παιδιά, αφού ψηφίσατε "όχι" γιατί γεμίζετε πολιτικά σχόλια αυτό το μη-πολιτικό θέμα?

 

Εδώ έχεις απόλυτο δίκιο...

 

Και προσωπικά my bad.

 

Για αυτό σου λέω. Ας τα κλείσουμε τα έρμα, να λέμε για τα κσύλα και τα πηνία...

 

 

Από την άλλη όπως  λέει άλλωστε και το τραγούδι... don't swallow your anger 

 

Rush - Stick It Out (Music Video - 1993)   

 

Κάπου πρέπει να εκτονωθείς...  ;)  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Ψιτ παιδιά, αφού ψηφίσατε "όχι" γιατί γεμίζετε πολιτικά σχόλια αυτό το μη-πολιτικό θέμα?

 

Έλα ρε συ Harilatron, έχουν σταματήσει τα επιχειρήματα εδώ και είκοσι σελίδες, το αποτέλεσμα κοντεύει να πιάσει εγκυρότητα exit poll, το χουμε ρίξει στην πλάκα και στο ότι να 'ναι και τώρα μέμφεσαι τα μέλη;

 

Άλλον δεν θα πρεπε να ψάχνεις;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εδώ έχεις απόλυτο δίκιο...

 

Και προσωπικά my bad.

 

...

 

Όχι αλήθεια, δεν το είπα ως "μομφή"  :).

Περισσότερο στο "όχι" ήταν επικεντρωμένη η επισήμανση. Αφού θέλεις να το πεις ρε παιδί μου ότι σε έπνιξε ο φόρος γιατί ψηφίζεις όχι? (ΟΚ, το εξήγησες μετά).

 

Κι εσύ neeq, άκουσες π.χ. τον πολλαπλάσιαστή και θες ρε παιδί μου να τον πεις- να τον φωνάξεις. Τι πας και ψηφίζεις όχι? Με κοροϊδεύεις? ;D

 

 

 

@kpeyos, ένας φίλος μου είχε επίσης πρόβλημα με δυσκοιλιότητα και το ξεπέρασε με ακτινίδια και πολλά μικρά γεύματα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@kpeyos, ένας φίλος μου είχε επίσης πρόβλημα με δυσκοιλιότητα και το ξεπέρασε με ακτινίδια και πολλά μικρά γεύματα.  ;)

 

κρίμα και μεχρι τώρα είχες κρατησει επίπεδο. δεν θα την πάρω την πάσα, thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ακριβώς είχα προβλέψει (σιγά το κατόρθωμα) τα πολιτικά σχόλια συνεχίζονται, ακριβώς μέσα στο thread όπου υποτίθεται ότι γίνεται (εκ' μέρους όλων μας) μία "τελική" δήλωση επί του ζητήματος. Τελικά το poll δεν χρειαζόταν, διότι ήδη υπήρχε και ήταν ένα μεγάλο ΝΑΙ. (το διάβασα ότι το είπε και ο harilatron αλλά το ποστ-τομή του kpeyos με αναγκάζει να το επαναλάβω διότι με ζάλισε).

 

Προσέξτε ότι εγώ (αλλά και όλοι οι άλλοι που ψήφισαν ΝΑΙ) δεν έχουμε κάνει κανένα πολιτικό σχόλιο στο παρόν thread.. εγώ μάλιστα σταμάτησα να κάνω και στο άλλο, το "επίσημο".

 

Πρόκεται για ξεκάθαρο έλλειμα σοβαρότητας θέλησης εκ' μέρους ορισμένων, πρόβλημα που ελπίζω (τουλάχιστον) να παραδεχθούν.

 

@Marathon

Σιγά μη χάσαμε. Κοίτα φίλως τα αποτελέσματα. Με τους μισούς από αυτούς που ψήφισαν "όχι" να είναι αξιόμεμπτοι επί του ότι "άλλα λένε και άλλα κάνουν" και παρ' όλα αυτά έχετε μία θλιβερά οριακή πλειοψηφία (γι' αυτό άλλωστε βιάζεστε να τελειώσει το poll). Και που το ξέρουμε εμείς αν ο admin δεν έχει ορίσει ως ελάχιστη συμμετοχή τους 500 ψήφους π.χ. (αριθμός λογικότατος, σε σχέση με τον αριθμό των ενεργών μελών);

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Marathon

Σιγά μη χάσαμε. Κοίτα φίλως τα αποτελέσματα. Με τους μισούς από αυτούς που ψήφισαν "όχι" να είναι αξιόμεμπτοι επί του ότι "άλλα λένε και άλλα κάνουν" και παρ' όλα αυτά έχετε μία θλιβερά οριακή πλειοψηφία (γι' αυτό άλλωστε βιάζεστε να τελειώσει το poll). Και που το ξέρουμε εμείς αν ο admin δεν έχει ορίσει ως ελάχιστη συμμετοχή τους 500 ψήφους π.χ. (αριθμός λογικότατος, σε σχέση με τον αριθμό των ενεργών μελών);

 

Trolley, τυπικός Έλλην... ;D

Αφού δεν μας βολεύει το αποτέλεσμα, θα το κάνουμε να μας βολεύει.

;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντώ σε ενα ποστ του τρόλεϋ γιατί είναι το μόνο που χρησιμοποιεί στοιχειωδώς αναφορές στα πράματα που είπα.

Κατηγορείς το φόρουμ ως "δεξιό" (το οποίο στη καθομιλούμενη σημαίνει "αγορασμένο από δεξιά συμφέροντα"), αλλά δυστυχώς για 'σένα είναι αριστερής προέλευσης η φωτογραφία που ξεφτύλισα και η οποία αναρτήθηκε με την παράκληση να μην πειράζουμε τον "αρχηγό".

 

Αναγνωρίζω, δεν κατηγορώ. Το τι σημαίνει στην καθομιλουμένη είναι δικά σου λόγια. Εγώ λέω οτι ψηφίζεις Jimero ή ΝΔ. Εσύ (-εις) λες οτι θίχτηκε το αριστερό μου ένστικτο. Κρίμα που δεν ψήφισα ποτέ μου ΚΚΕ ή Σύριζα.

Ο εξευτελισμός φωτογραφίας είναι επιχείρημα? Και νόμιζα οτι ήξερα τα πάντα από τσόντες.

 

Δεν είναι κάτι "δεξιό" επειδή συγκυριακά έχουν μαζευτεί άνθρωποι που συμφωνούν ότι ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης είναι φίλος του Πρίαμου, αλλά αν υπάρχει "γραμμή" για την υποστήριξη δεξιών θέσεων, εις βάρος των προτιμήσεων της πλειοψηφίας. Υπάρχει τέτοια "γραμμή";

 

Η κατανομή του πληθυσμού που ψηφίζει είναι γνωστή. Η κατανομή μέσα στο νόιζ, κρίνοντας με τα κριτήρια που διευκρίνησα δεν έχει καμία σχέση με την κατανομή του πληθυσμού. Υπάρχει μια γραμμή που δεν έχει πρόβλημα με το "παραδέξου οτι είσαι αριστερός ή πήγαινε στο διάολο", αλλά θίγεται όταν ετεροχαρακτηριστεί. Για Τσίπρα : δεν τον ψήφισα, είναι λίγος. Η διαφορά μας είναι οτι δεν μου κάνει ούτε ο jimeros. Ποιός είναι ο πολιτικά άστεγος?

 

Αγνοείς ότι - όπως επικαλέστηκα - είναι και από τις δύο "παρατάξεις" αυτοί που δέχονται να συνεχιστούν οι πολιτικές συζητήσεις, εκτός αν δεν πρόσεξες τα τρανταχτά "αριστερά" ονόματα που προσυπογράφουν. Μάλιστα, θα διακινδυνεύσω την εκτίμηση ότι είναι περισσότεροι οι "αριστεροί" που προσυπογράφουν, παρά οι "δεξιοί".

 

Αγνοείς οτι υποστήριξα την πραγματοποίηση των συζητήσεων. Η υποστήριξή μου προς τον kpeyos αφορά στην αναγνώριση των απόψεών του ως εύσχημες (παρότι δεν τις υϊοθετώ) ενώ ο μη δεξιός συνομιλητής σου πάει να τις βγάλει καταστατικές. Πρόσεξε πόσο σοβαρό είναι αυτό : είπα "ναι" και απαντάς στο "όχι" που θα έλεγε το ανθρωπάκι στο οποίο επιτίθεσαι. Καλό?

 

Η προσπάθειά σου να επιχειρηματολογήσεις στη βάση του ότι πλέον συμμετέχουν λιγότεροι (και ότι εξ' αυτού υπάρχει συμφωνία) είναι άσχετη με την πραγματικότητα... σε τελευταία ανάλυση, από πότε είναι ποσοτικά τα κριτήρια με τα οποία εκτιμούμε οτιδήποτε;

 

Διαφώτισέ με : θα μετρήσω αριθμό μελών με μη ποσοτικά κριτήρια? Η ερμηνεία της μέτρησής μου είναι αυτή που δεν σ' αρέσει, οτι εξαιτίας της συστηματικής μείωσης συμμετοχής των νεότερων μελών αυξήθηκε ο βαθμός συμφωνίας σε όσους παρέμειναν. Λογικό δεν είναι;

 

Και... που στην ευχή την είδες τη συμφωνία;

 

Αυτή είναι μια ωραία ερώτηση : την είδα στην απουσία διαφωνίας μεταξύ των κυρίως ομιλητών (του κυρίαρχου στρατοπέδου) σε συνδυασμό με την ετοιμότητα για επίθεση σε όποιον μοιάζει αριστερός.Εσύ πχ φαγώθηκες να λοιδωρείς την προσωπικότητα ενός τύπου που μέχρι τώρα έβαζε μόνο κλιπς, αλλά το αυστηρό σου κριτήριο αφήνει ασχολίαστα ένα σωρό εξωφρενικά σχόλια γνωστών περίγελων που τυγχάνει να συντάσσονται με την προσωρινή σου τεκμηρίωση, ενώ παλιότερα για πιο αδιάφορα θέματα τους έχεις εκμηδενίσει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει. αν ξημεροβραδιαζοσαστε στο indymedia λογικο ειναι να σας φαινεται το νοιζ δεξιο. ;D Σε οποιοδηποτε ομως φορουμ μη- κολλημενων, γινεται αυτο που εγινε και εδω, δηλαδη οι αριστεροι πλακωνονται με τους δεξιους. ;D Δεν ειδα κανεναν να τρωει μπαν λογω αριστεροσυνης, ειρωνιες ειχαμε, αλλα απο ολους. Μαλιστα στο νοιζ παρατηρησα μονο ακραιους αριστερους, έλειψαν δηλαδη τα δεξια ακρα, παλι καλα, αρκετες βλακειες ακουσαμε απο τους τζιβατους, δε θα αντεχα και τις απαντησεις απο τους καραφλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου