Προς το περιεχόμενο

(Ούτε) όλοι μαζί μπορούμε


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι που δεν έχει πάει ακόμα ο Cosdr για να τους αφυπνίσει και τώρα με το Μπρεξιτ δεν βλέπω ούτε να πατήσει στο ΗΒ να τον αφήσουν οι βρωμοκαπιταλιστες οι Άγγλοι.

Θα φύγουν όλοι από την Ευρωπαϊκή Ένωση και το Ευρώ και εμάς δεν θα μας αφήνουν. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα Δύο αστέρια θα έχει, το δικό μας και της Γερμανίας. Θα δείχνει σε μπλε φόντο ένα μεγάλο αστέρι κίτρινο να σφαλιαρώνει το μικρό το άλλο.

 

Και τώρα αυτό πρεπει να γίνει.

έτσι όπως έχει διαμορφωθεί ο Βορράς και ο νότος να έχει μεγάλα και μικρά αστέρια και κανα δυο μικρά και κόκκινα

 

Τι ισοτιμία μελών και σύγκλιση............. χαχαχαχαχαχαχαχα

Μας φλόμωσαν στο παραμύθι των αγορών και μας πήραν και τα σώβρακα και χρωστάμε ακόμα. Ρε τι μας έκαναν τους καψερούς αυτοί και οι σταθμάρχες τους που πλήρωναν με μίζες για να βουλιάξουν τη χώρα.

 

Για μια "χούφτα" ανθρώπων της πολιτικής, του επιχειρηματικού κόσμου και του τραπεζικού συστήματος και κονόμησαν αδρά εις βάρος του δημοσίου συμφέροντος , τάιζαν και βόλευαν τον κοσμάκη με ελπίδες και παχυλά λόγια και απήλλαξαν τον εαυτό τους από κάθε νομική ευθύνη και εξαιρέθηκαν από τον ανεξάρτητο έλεγχο της δικαιοσύνης με δυνατότητα να παίρνουν τους φακέλους που τους αφορούν και να αποφασίζουν μεταξύ τους για το ποίος από αυτούς θα δικαστεί τώρα θα πληρώνουν και τα δισέγγονά μας και θα ζούνε φτωχικά στη χώρα που γέννησε τη Δημοκρατία και κάποτε κατέκτησε και δίδαξε πολιτισμό τον κόσμο.

 

Και τώρα μας διοικούν αυτοί που όταν εμείς φτιάχναμε Παρθενώνες αυτοί είχαν ουρά και κατοικούσανε στα δέντρα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Ρε που κανταντήσαμε μπρέι........................... χαχαχαχχαχαχχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 419
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Cos_Dr, ρε 'συ - σοβαρά το λέω - πήγαινε στο επόμενο Survivor.

Αν πας θα γίνουν τα εξής:

 

α) Θα τρελαθούν όλοι και θα αυτοκτονήσουν οπότε θα κερδίσεις ΑΑΑΑΑΠΡΟΣΚΟΠΤΑ.

β) Θα το βλέπουμε όλοι.

γ) Θα βγάλουμε ΠΟΛΥ χρήμα από τα στοιχήματα (εμείς που ξέρουμε)

δ) Θα έχεις ερωτικές παρτεναίρ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

ε) Θα σου πάρει συνέντευξη η Μελέτη (στη χειρότερη περίπτωση).

στ) Μετά πας ΑΝΕΤΑ για βουλευτής στη πόλη καταγωγής σου.

 

Στο μεταξύ, δεν έχεις προδώσει κανένα από τα ιδεώδη σου.

Γαμώ;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cos_Dr, ρε 'συ - σοβαρά το λέω - πήγαινε στο επόμενο Survivor.

Αν πας θα γίνουν τα εξής:

 

α) Θα τρελαθούν όλοι και θα αυτοκτονήσουν οπότε θα κερδίσεις ΑΑΑΑΑΠΡΟΣΚΟΠΤΑ.

β) Θα το βλέπουμε όλοι.

γ) Θα βγάλουμε ΠΟΛΥ χρήμα από τα στοιχήματα (εμείς που ξέρουμε)

δ) Θα έχεις ερωτικές παρτεναίρ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

ε) Θα σου πάρει συνέντευξη η Μελέτη (στη χειρότερη περίπτωση).

στ) Μετά πας ΑΝΕΤΑ για βουλευτής στη πόλη καταγωγής σου.

 

Στο μεταξύ, δεν έχεις προδώσει κανένα από τα ιδεώδη σου.

Γαμώ;

 

 

 

Μα είπα, δεν μπορώ να παω λόγω υποχρεώσεων. Δεν γίνεται τώρα.

έχω τη δουλειά μου και με ενδιαφέρει να κάνω κάποια πράγματα, άλλες υποχρεώσεις, έχω άρρωστο πατέρα και θέλω να είμαι κοντα, δεν είναι η περίοδος.

 

Και έχω γνωστούς στην παραγωγή αμα θέλω να πιέσω να με πάρουν.

Δεν έχω δεί όλες τις προυποθέσεις, δεν έχω ασχοληθεί πολύ αλλά θα πήγαινα.

 

Και επίσης με προβληματίζουν ένα δυο προβληματάκια υγείας που έχω που φοβαμαι πως δεν θα τα καταφέρω να αντέξω αμα με πιάσουν τα συμπτώματα  εκεί.

 

Δεν θα μπορέσω, έχω σακατευτεί.

 

Αμα μείνω χωρίς δουλειά δεν έχω προβλημα να κάνω και τον καραγκιόζη με ενα αρμόνιο στην Πανια και να πάω να γλύψω και πουλιά γέρων. Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και επίσης με προβληματίζουν ένα δυο προβληματάκια υγείας που έχω που φοβαμαι πως δεν θα τα καταφέρω να αντέξω αμα με πιάσουν τα συμπτώματα  εκεί.

 

Δεν θα μπορέσω, έχω σακατευτεί.

 

Είμαστε πολλοί εδώ μέσα ΑΜΕΑ τελικά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είπα, δεν μπορώ να παω λόγω υποχρεώσεων. Δεν γίνεται τώρα.

έχω τη δουλειά μου και με ενδιαφέρει να κάνω κάποια πράγματα, άλλες υποχρεώσεις, έχω άρρωστο πατέρα και θέλω να είμαι κοντα, δεν είναι η περίοδος.

 

Α, σόρυ, δεν είχα προσέξει ότι έχει συζητηθεί. Μέα Κούλπα.

 

Αμα μείνω χωρίς δουλειά δεν έχω προβλημα να κάνω και τον καραγκιόζη με ενα αρμόνιο στην Πανια και να πάω να γλύψω και πουλιά γέρων. Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Μου αρέσει που λες "πουλιά γέρων"... για γριές ούτε συζήτηση. Έτσι είναι οι μερακλήδες του έρωτα.

 

;D ;D ;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, σόρυ, δεν είχα προσέξει ότι έχει συζητηθεί. Μέα Κούλπα.

 

Μου αρέσει που λες "πουλιά γέρων"... για γριές ούτε συζήτηση. Έτσι είναι οι μερακλήδες του έρωτα.

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

με γριές δεν παω. Με γέρους δεν έχω πρόβλημα αρκεί να πεινάσω πολύ.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από τη νύχτα του πρόσφατου δημοψηφίσματος, η εικόνα ανθρώπων να χορεύουν σε "χορούς κυκλωτικούς" μου προκαλεί θυμηδία.

Τα νταούλια? Τα κόκκινα γάντια?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

τα οποία θέματα δεν λύνονται ούτε με το να πιστεύετε ότι είστε μια ανώτερη ελίτ που της φαίνε μόνο οι άλλοι.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι αυτό που λες είναι προσβολή.

Το ποιος είναι ο καθένας είναι λίγο πολύ γνωστό.

Και αντίθετα με την περιρρέουσα αντίληψη η λύση των προβλημάτων δεν πηγάζει από το τι πιστεύω εγώ ή ο καθένας.

Η λύσεις τον προβλημάτων είναι εκεί (δεν λέω ότι υπάρχουν μοναδικές λύσεις) και εμείς καλούμαστε να τις εντοπίσουμε και να τις υιοθετήσουμε.

Στην πορεία αυτή βοηθάει να συμφωνήσουμε ότι 5 και 5 κάνει 10.

 

Πρόσεξε και αυτό: Η ειρωνική αναφορά σε "λογικάριους" και σε δήθεν εξυπνάκηδες που τα υπεραπλουστεύουν όλα με βάση το χρήμα (ή τις αγορές, ή το κέρδος ή οτιδήποτε άλλο) δεν είναι αθώα.

Τις περισσότερες φορές ξεκινάει εκ του πονηρού (από αυτούς που έχουν πολιτικό συμφέρον από την ασάφεια) και αναπαράγεται από "προβληματισμένους" πιστούς που αρνούνται να αποδεχθούν την πραγματικότητα.

 

Στο ερώτημα "να παραγγείλουμε πίτσες ή σουβλάκια" αυτός που αντί να προτείνει ένα από τα δύο (ή κάτι άλλο) φωνάζει ότι ο ξάδερφος του σουβλατζή έχει χρέη και η πιτσαρία ΔΕΝ βάζει κοκακόλα δώρο δεν θέλει να βοηθήσει τη συζήτηση. Θέλει να πει το "τραγούδι" του. Πολύ συχνά δε, έχει ήδη φάει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ποτέ μου δεν περίμενα να δω τη λέξη ΛΑΚΗΣ στην ίδια πρόταση με τη λέξη H&M :)

 

γατάκι...  :P 8)

 

index.php?action=dlattach;topic=212424.0;attach=56912;image

poukamisa_LK_by_NPap.thumb.jpg.2c067fefc465161731547df93b4e3233.jpg

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου