Προς το περιεχόμενο

Κυρίες και κύριοι, η Τραπ.


Alex Raptakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε @funkysoul, έτοιμο κομμάτι έχεις, και μαμώ τους στίχους.

Βάλε μόνο μπιτ και συνθετικό μπάσο, και ανέβασε το βολούμε.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Πως γίνεται αυτό...;

 Ιερωμένο έγραψα.

(Κερωμενο, πάλι το διόρθωσε μόνο του)

 

3 λεπτά πριν, funkysoul είπε

αυτο ακριβος

αυτο ακριβος

αυτο ακριβος

αυτο ακριβος

αυτο ακριβος

 

Είσαι σίγουρος για τα λεγόμενα σου??

  • Χαχα 4

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

 Είσαι σίγουρος για τα λεγόμενα σου??

Το "φάγατε" το παλικάρι.. Πάντως πλάκα πλάκα έχουμε πολλά φωνήεντα στην γραπτή γλώσσα μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αν πάντως κινδυνεύουν τα πιτσιρίκια από αυτά τα φλωράκια τα δήθεν και καλά, όσοι μεγαλώσαμε στα 80ies θα πρέπει να σκάψουμε τον τάφο μας και να μπούμε μέσα. Όλοι οι τράπερ του ντουνιά πολλαπλασιασμένοι με το 10.000.000, μισό Necrophiliac των Slayer δε βγάζουνε.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λυση ειναι μια και δοκιμασμενη. Ακουστε πολλη και καλη δικη σας μουσική στο σπιτι. Δυνατα. Οχι κατα μονας. Το παιδι σας θα περασει απο ολα τα σταδια που υπαρχουν για την ηλικια του και στο τελος θα καταληξει στην καλη μουσικη. Ισως οχι τη δικη σας αλλα σιγουρα καλη ή καλυτερη

  • Like 1
  • Συμφωνώ 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία κοπελιά που ξέρω (τώρα 24 ετών) όταν ήταν 10 την είχανε πάει στην αγκαλιά του ΛεΠα ενώ αυτός τραγουδούσε μαζί με όλο το μαγαζί. Εξακολουθώ να μη βλέπω τη διαφορά.

  • Συμφωνώ 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Μετά δε γίνεσαι εσύ ο σκληρός και αυστηρός γονέας που καταπιέζει το παιδί του; Να γίνεις ναι, λέω ναι με τα 1000, αλλά μετά δε θα γυρίσει boomerang, κάνοντας το παιδί να κάνει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που του λες;

 

Κοίτα, σπιτι μου η τηλεόραση είναι όλη τη μέρα εκτός σύνδεσης, με εξαιρεση κάποιες πρωινές ώρες το ΣΚ. Μαλιστα, έχω ξηλώσει το youtube από την τηλεόραση, διότι έβλεπαν τα πάντα. Pc και κινητά είναι κλειδωμένα με κωδικούς, μονιμα. Και να ακούσουν κάτι τα παιδιά μου στο σχολείο, σπίτι δεν θα μπορέσουν να το αναπαράγουν. Δεν έχουν μάθει να κολλάνε σε μια οθόνη, αλλά να παιζουν μεταξύ τους όλη τη μέρα. Οπότε με ρωτούν, γιατί δεν τους διδω το κινητό να χαζέψουν στο YouTube, τους απαριθμω 5 βασικούς λόγους που δεν πρέπει να το κάνω (λόγους που τα κινητά κάνουν κακο στην υγεία/ψυχική ηρεμια). Συζήτηση και κατανόηση θέλει.

 

Πάντα υπάρχει μια μέση, βέλτιστη λύση.

Το βασικό είναι να παίζουν, να είναι ενεργητικα, να μην είναι μουρωμενα σε μια οθόνη, με όλους τους κινδύνους που σχετιζονται με αυτό. Οι κακές επιρροές είναι επακόλουθο.

 

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manosx είπε

  Αν πάντως κινδυνεύουν τα πιτσιρίκια από αυτά τα φλωράκια τα δήθεν και καλά, όσοι μεγαλώσαμε στα 80ies θα πρέπει να σκάψουμε τον τάφο μας και να μπούμε μέσα. Όλοι οι τράπερ του ντουνιά πολλαπλασιασμένοι με το 10.000.000, μισό Necrophiliac των Slayer δε βγάζουνε.

Ή διαφορά είναι στις ηλικίες.. Τότε ήμασταν πάνω από 13, σχεδόν στην εφηβεία, τώρα μιλάμε για 9χρονα και 10χρονα παιδάκια.. Έχει διαφορά. 

 Μεγάλο θέμα που εμπλέκονται πολλοί παράγοντες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με όλα. Για τραπ δε θα πω τπτ., μου γυρνάν τ άντερα. Η κατάσταση μιλάει από μόνη της και δεν αναφέρομαι τόσο στη μουσική , όσο στην όλη φιλοσοφία και κλίμα. Αν δεν υπήρχε η κρίση αυτή η μουσική δε θα έπιανε τόπο. Την στήριξαν την φάση και οικονομικά όταν έπρεπε. Βολεύει όταν υπάρχει πολλή ανέχεια να φουντώνει το ατομικό όνειρο και ότι μπορείς " να την πιάσεις την καλή" σε σχέση με το να διεκδικείς μαζί με άλλους.

ΑΛΛΑ θα πω και το εξής:. Όπως η μουσική και κάθε μορφή τέχνης δεν μπορεί να αλλάξει τον κόσμο από μόνη της δεν μπορεί και να τον καταστρέψει από μόνη της.

Με λίγα λόγια η τραπ και κάθε τραπ καλύπτει κενά που υπάρχουν με έναν απόλυτα βολικό και σαπισμένο τρόπο. Είναι απόρροια της κατάστασης στην ίδια την κοινωνία και όχι το αντίθετο. Η αισθητική που προυπήρχε σε συνδυασμό και με άλλα πράγματα δημιούργησε την τραπ. Μόνο καινουριες δημιουργίες μπορούν να πολεμήσουν μια τέτοια κατάσταση και όχι γενικά το ανάθεμα.

Όσο για τον φίλο που είπε τι διαφορά έχει από τη φάση με τον αι βασίλη και τα κάλαντα διαφέρει τίποτα λιγότερο από μια ολοκληρη εποχή με ότι σημαίνει αυτό.

Επίσης θα βάλω αυτό που έίχα βάλει και παλιότερα. Μυθριδάτης εναντίον τραπ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, trolley είπε

Μία κοπελιά που ξέρω (τώρα 24 ετών) όταν ήταν 10 την είχανε πάει στην αγκαλιά του ΛεΠα ενώ αυτός τραγουδούσε μαζί με όλο το μαγαζί. Εξακολουθώ να μη βλέπω τη διαφορά.

 

Σύμφωνοι, αλλά είμαι σίγουρος ότι το κοριτσάκι στα 10 του δεν ήξερε ποιος είναι ο ΛεΠα, ούτε τραγουδούσε φωναχτά απ'έξω στίχους για αλήτες, όπλα, πουτάνες και ναρκωτικά, απέναντι σε ένα κοινό όμοιας ηλικίας που επίσης τα ξέρει. Όχι ότι ο ΛεΠα είναι καλύτερος/χειρότερος. Δεν ξέρω, δεν κρίνω. Απλά αυτό που βλέπουμε στο βίντεο είναι ένα απλό παράδειγμα της μοντέρνας καθημερινότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου