Προς το περιεχόμενο

ProTools 28 χιλ. ευρώ vs. Reason 400e... blind test!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα εννοείται πως από εμένα ο eye ξέρει ΠΟΛΥ περισσότερα πράγματα, αυτό δεν το συζητάμε καν. Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει εδώ, εγώ απλώς διαφωνώ στο πήραμε έναν άνθρωπο από τα μούτρα, και στην τελική εντελώς απρόκλητα. Και του πετάμε κιόλας ότι δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει για τη δουλειά του. Δηλαδή συγνώμη, αλλά είχαμε προηγούμενα μαζί του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όσο αφορά τις δουλειές μας, της εφορίας είσαι?

 

Ναι.

 

Πες μας και ποιός είσαι όπως κάνω εγώ και τι προσφέρεις στο χώρο του ήχου!

Τουλάχιστον εγώ την άποψη μου έχω το θάρρος και την λέω επώνυμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

Τουλάχιστον εγώ την άποψη μου έχω το θάρρος και την λέω επώνυμα....

 

Μα αυτό λέμε GeoK.  Την αποψή σου περιμένουμε.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που θα διαφωνήσω μαζί σου, αλλά εδώ δεν την περιμένουμε. Την απαιτούμε! Και του τη λέμε κιόλας του ανθρώπου που δε μας την είπε. Συγνώμη, αλλά δεν έχει καμία υποχρέωση. Μας το χρωστάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειπε ρε παιδια την απόψη του ο ανθρωπος και με το παραπανω. επειδη δεν ειπε Α ή Β δηλαδη?

δε ξερω ποια ειναι τα κινητρα του και γραφει επωνυμως στο νοιζ. αλλα μεχρι στιγμη δεν εχει εκδηλωσει καμια περιεργη συμπεριφορα, και ειναι πολυ καλο για την παρεα μας να μιλανε και επαγγελματιες του χωρου εκτος απο ερασιτεχνες, χομπιστες, λογοτεχνες , κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εννοείται πως από εμένα ο eye ξέρει ΠΟΛΥ περισσότερα πράγματα, αυτό δεν το συζητάμε καν. Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει εδώ, εγώ απλώς διαφωνώ στο πήραμε έναν άνθρωπο από τα μούτρα, και στην τελική εντελώς απρόκλητα. Και του πετάμε κιόλας ότι δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει για τη δουλειά του. Δηλαδή συγνώμη, αλλά είχαμε προηγούμενα μαζί του;

 

Δεν ξέρω πολύ περισσότερα πράγματα από οποιονδήποτε, και (αν ξέρω) δεν είναι αυτή η έδρα της τοποθέτησής μου. Εγώ λέω το αυτονόητο: ότι στο συγκεκριμένο thread έχει τεθεί ένα δίλλημα. Μπορεί να είναι άκυρο, μπορεί να είναι της πλάκας, μπορεί ότι θέλετε, αλλά ΔΕΝ μπορεί να μην έχει γνώμη κάποιος που θεωρεί ότι μπορεί να προσφέρει επαγγελματικές υπηρεσίες αυτού του τύπου.

 

Δεν χρειάζονται γνώσεις για να το σκεφτεί κανείς αυτό - κοινή λογική χρειάζεται. Δηλαδή αν εγώ σας έλεγα ότι είμαι φαναρτζής και μετά μου δείχνατε δύο φθηνά αυτοκίνητα δεν  θα είχα γνώμη για το σε ποιο έχει γίνει καλύτερη δουλειά; Μόνο για φεράρι θα είχα γνώμη; Και καλά να είχαμε και φεράρι σε αυτό τον έρμο τόπο...

 

Δεν τον πήρα από τα μούτρα καθόλου, απλά τον προκάλεσα να.. εκτεθεί λιγάκι (όπως έκανα και εγώ άλλωστε). Αν ήθελα να τον πάρω από τα μούτρα θα το είχα κάνει στο άλλο thread, αυτό που αφορά το mastering. Εδώ κάνουμε και λίγη πλάκα, αλλά δες όμως πως αρπάχτηκε, διότι ΞΕΡΕΙ ότι αυτό που πουλάει δεν έχει αντικειμενική αξία, αλλά είναι σκοπίμως λιγουλάκι... φλου αρτιστικ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγνώμη που θα διαφωνήσω μαζί σου, αλλά εδώ δεν την περιμένουμε. Την απαιτούμε! Και του τη λέμε κιόλας του ανθρώπου που δε μας την είπε. Συγνώμη, αλλά δεν έχει καμία υποχρέωση. Μας το χρωστάει;

 

Κανείς δεν "χρωστάει" στον άλλο μια γνώμη, εκτός βέβαια από τον επαγγελματία που τον πληρώνεις γι αυτό.

Απλά...  ο GeoK, συμμετέχει σε ένα forum που από τη μια η συμμετοχή της "βιομηχανίας" είναι επιθυμητή από την άλλη και (σύμφωνα με τους κανονισμούς)  

 

5.Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση

 

Έχουμε ένα ολόκληρο thread που λέμε συγχαρητήρια στον GeoK για την προσπάθεια, καλή επιτυχία, συγνώμη που είπαμε ένα αστείο, ενημερωθήκαμε για τις τιμές και το υψηλό επίπεδο των υπηρεσιών.

 

Ε... ας κάνει κι αυτός έναν  κόπο να μοιραστεί μαζί μας την εμπειρία του στο "δια ταύτα".

Για δεύτερη φορά σήμερα θα πω: Ιδού η Ρόδος, Ιδού και το πήδημα.  :)

 

(με πρόλαβε ο Wow!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά, αλλά το thread δεν το άνοιξε ο ίδιος. Απλά ήρθε και είπε "ναι εγώ είμαι που έχω το studio". Και μετά ΕΜΕΙΣ συνεχίσαμε τη συζήτηση. Τέλος πάντων, απλώς ας μην το κάνουμε γαλατικό χωριό. ;) Eye, δεκτό, απλώς έτσι όπως γράφεις καμιά φορά ο άλλος το παρεξηγεί και δεν είναι περίεργο, ακούγεται λίγο ερριστικό - χωρίς να υπονοώ ότι έτσι το λες απαραίτητα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που θα διαφωνήσω μαζί σου, αλλά εδώ δεν την περιμένουμε. Την απαιτούμε! Και του τη λέμε κιόλας του ανθρώπου που δε μας την είπε. Συγνώμη, αλλά δεν έχει καμία υποχρέωση. Μας το χρωστάει;

 

Σύμφωνοι, δεν έχει καμία υποχρέωση (ούτε αυτός, ούτε κανείς άλλος).

Αλλά σε ένα τέτοιο ενδιαφέρον θέμα, από τη στιγμή που στην "παρέα" μας, υπάρχει κάποιος σαφώς εμπειρότερος από το μέσο όρο, δεν ψήνεσαι να διαβάσεις μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη;

 

Πώς θα σου φαινόταν, αν πχ ο Superfunk μάς αράδιαζε φώτος με τις κιθάρες του, μας ενημέρωνε ότι ξέρει σχεδόν τα πάντα για τις Τέλε, αλλά δεν τολμούσε να μας πει ούτε το πώς γίνεται ένα σωστό σετάπ;

Πώς θα σου φαινόταν, αν πχ ο npap μάς έλεγε ότι έχει τεράστια και πολυετή εμπειρία σε διάφορα στούντιο, αλλά δεν τολμούσε ποτέ να εκφέρει γνώμη πχ για τον ήχο κάποιου προενισχυτή;

 

(edit: με πρόλαβαν οι eye+harilatron)

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου