Προς το περιεχόμενο

ProTools 28 χιλ. ευρώ vs. Reason 400e... blind test!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελατε ρε παιδια τι ειναι ολα αυτα. Φιλε lost δηλαδη αν βαλω δυο δειγματα με κιθαρες και ρωτησω ποια ειναι τελε και πια στρατ θα ειναι ο superfunk υποχρεωμενος να απαντησει?  ειμαι λιγο προβοκατορας σε κατι τετοια , μπορει να κανω κανα τρικ για να τον μπερδεψω καιι να τον εκθεσω . πρεπει σωνει και καλα να παρει θεση σε κατι που θεωρει αμφιβολου αξιοπιστιας?

 

βρε σεις μηπως ξερετε κατι που δε ξερουμε ? (καλα και να ξερετε , μεχρι στιγμης δε θελουμε να μαθουμε , δεν υπαρχει νομιζω κατι μεμπτο). απλα βλεπω την υποστηριξη απο harilatron και lost (μου ειναι συμπαθεις both και μετραει αυτο ) και ολη αυτη την επιμονη .

για κατσε να τα ξαναδιαβασω, μηπως και δεν ειστε υπερβολικοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πες μας και ποιός είσαι όπως κάνω εγώ και τι προσφέρεις στο χώρο του ήχου!

Τουλάχιστον εγώ την άποψη μου έχω το θάρρος και την λέω επώνυμα....

 

Άντεεε πάλι.... σα να ξαναζώ το "καυγά" μου με το Χατζηστάμου...

 

Δε μου λες, γιατί δεν έκανες την ίδια ερώτηση σε όσους συμφώνησαν μαζί σου, αλλά την κάνεις σε εμένα που διαφωνώ; Μήπως διότι είναι πάγια νοοτροπία του συναφιού σου να επιχειρεί μία φραστική υποτίμηση των "αντιφρονούντων" μέσω της αναγωγής της άποψής τους σε "ασήμαντη" επειδή δεν έχουν "προσφέρει" στο κόσμο του ήχου; Ε, λοιπόν, τσίμπα την ηδονή του να μάθεις ότι δεν προσφέρω ΤΙΠΟΤΕ στον κόσμο του ήχου, εκτός από τα λεφτά μου βέβαια (ξέρεις, εκείνα με τα οποία πληρώνουμε το νοίκι).

 

Όσο για τον λόγο για τον οποίο εσύ συμμετέχεις επώνυμα, το κάνεις διότι θέλεις να προβάλεις την επιχείρησή σου σε όσουν εκτιμήσουν τις απόψεις σου. Δεν υπάρχει κανένα άλλο κίνητρο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαστε ΚΟΡΟΙΔΑ!!!

 

Θα μπορούσα να σου πω ποιό από τα δύο mix μου αρέσει... Αυτό ναι! Αλλά μέχρι εκεί γιατί δεν ξέρω αν το πόρισμα που θα βγάλουν εκείνοι ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αφού απάντησα παραπάνω... Για διαβάστε τι λέω προσεκτικά!!! και αφήστε με να το ακούσω και θα σας πω! Τώρα δεν μπορώ λόγο δουλειάς αλλά θα λάβετε νέα μου soon!

 

Chill! Βρίσκομαι επώνυμα στο forum για να βοηθήσω όπως μπορώ!

 

Όσο για σένα φίλε Wow! δεν θα ασχολήθω άλλο μαζί σου γιατί δεν καταλαβαίνεις τα όσα λέω και αν εσυ ντε και καλά εχεις κάτι με το συνάφι μας τότε μην ασχολείσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το εχουμε μπερδεψει λιγο το θεμα...

Καταρχην υπαρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ανθρωποι που κανουν μουσικη χρησιμοποιωντας ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ και ΟΧΙ samples....

Aυτοι οι ανθρωποι ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ τα επαγγελματικα στουντιο (γραψε εσυ ..ντραμς στο σπιτι σου και ελα να μου πεις αν χρειαζεσαι η οχι ενα ΚΑΝΟΝΙΚΟ στουντιο...)

Οταν γραφεις ΦΥΣΙΚΑ οργανα ΝΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ τους ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΤΕΣ μιας κορυφαιας κονσολας (καλοι ειναι και αυτοι της M AUDIO αλλα αν ειναι να γραψω τυμπανα προτιμω οι προενισχυτες μου να ειναι....neve :) :) :))

 

Και ναι αν ΔΕΝ χρησιμοποιεις....bfd ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ καλα τυμπανα,καλο ντραμμερ ,καλο ΧΩΡΟ και καλο ΗΧΟΛΗΠΤΗ για να βγαλεις "θεϊκο" ηχο...

 

Kατα την ταπεινη μου γνωμη αν κανεις μουσικη χρησιμοποιωντας 100% samples ΕΛΑΧΙΣΤΗ "πριμοδοτηση" θα παρεις απο ενα "κανονικο" στουντιο (μια και τα samples ειναι πια σχεδον τελεια και οπου και να τα ακουσεις ΚΑΛΑ ακουγονται..)

 

Μη ξεχναμε ομως οτι ΕΥΤΥΧΩΣ υπαρχουν ακομα ΑΝΘΡΩΠΟΙ που ΠΑΙΖΟΥΝ μουσικη....(και παντα θα ισχυει ο κανονας οτι οσο πιο ικανος ειναι ο ηχοληπτης και οσο καλυτερο ειναι το στουντιο τοσο καλυτερα θα ακουγεται αυτο που γραψανε/παιξανε....)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν θα ηταν θεμιτο να εχουμε την αποψη ενος που υποτιθεται οτι ειναι πιο εμπειρος, αλλα απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω την επιθετικοτητα. Ψιλοακυρη φαση.

 

Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντησει σε τιποτα. Και αν ο npap απανταει και μιλαει ειναι γιατι το θελει ο ιδιος και μας ανοιγει τα ματια. Το κανει γιατι το θελει. Δεν μπορουμε να αναγκασουμε τον κοσμο να κανει το ιδιο πραγμα. Επισης ο Geok, δεν εχει ξανασυμμετασχει σε συζητηση ( απ οτι θυμαμαι) περα απο την κλασσικη και ειναι δικο του θεμα το ΓΙΑΤΙ μπηκε και εγραψε τελικα στο φορουμ. Απο κει και περα εμεις μπορουμε να τον κρινουμε αναλογως, αλλα η συμπεριφορα του ηταν τετοια ωστε να μην μας εχει δωσει δικαιωμα να πουμε κατι για αυτον.

 

πις.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lost, φυσικά και θα ήθελα να ακούσω απόψεις, αλλά θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ (και το λέω ευθέως) να βγαίνουμε και να βγάζουμε έναν άνθρωπο άσχετο και σκάρτο επειδή δε θέλει να γράψει άποψη επί του θέματος. Εκτός βέβαια αν υπάρχουν προηγούμενα από αλλού.

 

δες όμως πως αρπάχτηκε, διότι ΞΕΡΕΙ ότι αυτό που πουλάει δεν έχει αντικειμενική αξία, αλλά είναι σκοπίμως λιγουλάκι... φλου αρτιστικ.

 

Συγνώμη eye, χρόνια τώρα που τα λέμε από το forum δε σου έχω ξαναπεί τίποτα, αλλά νομίζω ότι το παρακάνεις πλέον. Αυτό που πουλάει δεν έχει καμία αντικειμενική αξία; Τώρα δηλαδή δεν τον προσβάλεις τον άνθρωπο; Δε λες ουσιαστικά ότι εκμεταλλεύεται τους μουσικούς (που επιπλέον είναι και ηλίθιοι); Μα ρε συ eye, τον ξέρεις και από χθες; Χίλια συγνώμη, αλλά νομίζω πως είσαι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος θέλει δεν μπαίνει εδώ μέσα και λέει ότι του καπνίσει? Δεν νομίζω ότι ο άνθρωπος έκανε κάτι κακό ή διαφήμισε επανειλλημένα τον χώρο του. Απλώς μπήκε εδώ και εκφέρει απόψεις. Όπως όλοι μας.

 

Αν δείτε ότι μπήκε για να ψαρέψει πελάτες (και ξέρετε ότι μπορούν οι υπεύθυνοι να το ΔΟΥΝ αυτό) τότε ας πράξετε τα δέοντα.

 

Μην προκαταβάλουμε όμως τις προθέσεις κάποιου. Ο καθένας κρίνεται από αυτά που λέει. Μέχρι στιγμής δεν νομίζω ότι ο άνθρωπος έκανε κάτι κακό.

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώνω σε περιοδικά για την διαφήμισή μου όπως το sound maker, Computer music, Metal Hammer κλπ.

 

Το οτι βγαίνω και μιλάω επώνυμα πράγμα που θα πρεπε να κάνουν πολλοί από εδώ μέσα είναι για να μπορεί η άποψη μου να έχει ισχύ για το τι λέω και όχι για διαφήμιση.

 

Αλλά από οτι κατάλαβα μερικοί το παίρνουν πολύ ανάποδα οταν βγαίνει κάποιος και εκφράζει την άποψη του επώνυμα και πίσω από την ανωνυμία τους κάνουν διάφορα σχόλια και υπενιγμούς εις βάρος του. Ίσως γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο αξιόλογο στη ζωή τους από το να κρίνουν τους άλλους. Αν έβγαινα ανώνυμα τι θα λέγατε;

 

Στο κάτω κάτω αυτή είναι η άποψη μου και οφείλετε να την σεβαστείτε είτε σας αρέσει είτε όχι. 

 

Κρίτική στη δουλειά σας οχι στην δική μου.... Εγώ δεν μπήκα στο forum για να με κρίνει ούτε ο κάθε τυχαίος Wow! αλλά ουτε και κανένας άλλος....

 

Το θέμα της συζήτησης είναι άλλο και όχι εγώ!

 

Καληνύχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Αλλά από οτι κατάλαβα μερικοί το παίρνουν πολύ ανάποδα οταν βγαίνει κάποιος και εκφράζει την άποψη του επώνυμα και πίσω από την ανωνυμία τους κάνουν διάφορα σχόλια και υπενιγμούς εις βάρος του. Ίσως γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο αξιόλογο στη ζωή τους από το να κρίνουν τους άλλους.

...

1. Κατάλαβες λάθος. Κανείς δεν σε έκρινε. Εσύ μόνο υπονόησες ότι κάποιοι "δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο αξιόλογο στη ζωή τους από το να κρίνουν τους άλλους". Αυτό είναι κρίση, και μάλιστα αδικαιολόγητα επιθετικη.  Το άλλο, αυτο που δέχθηκες δεν ήταν επίθεση, αλλά πρόκληση. Έχει διαφορά. Εγώ π.χ. τις βλέπω πάντα θετικά :)

 

 

 

 


...

Στο κάτω κάτω αυτή είναι η άποψη μου και οφείλετε να την σεβαστείτε είτε σας αρέσει είτε όχι. 

....

 

Άσχετο, (απαναλαμβάνω: άσχετο με την παρούσα συζήτηση) αλλά παίρνω αυτή τη φράση σαν αφορμή για να το ρίξω στο φιλοσοφικό.   :P

 

Πιστεύω ότι δεν πρέπει είναι όλες οι απόψεις σεβαστές. Προσωπικά δεν νοιώθω καθόλου υποχρεωμένος να σεβαστώ τις απόψεις των άλλων αφού καθημερινά ακούω απίστευτες μπούρδες.

Πρόκειται απλά για μια συνηθισμένη καραμέλα ..... ξέρετε... αυτή που λέει "να σεβόμαστε την άποψη του άλλου".

Τρίχες. Όλοι οι άνθρωποι αξίζουν σεβασμό της προσωπικότητάς τους (και πρέπει να τυγχάνουν ανάλογης συμπεριφοράς), άλλά δεν αξίζει σεβασμό -κατ' ανάγκη- και η οποιαδήποτε χαζή άποψη έχουν (ή δολίως εκφράζουν).

 

(Επαναλαμβάνω... δεν αμφισβητώ την άποψη ή την εμπειρία του GeoK ..... δεν το ξέρω τον άνθρωπο. Γενικά μιλάω.)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου