Προς το περιεχόμενο

Ξεχωριστή κατηγορία θεμάτων για PC και MAC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις δίκιο προσφέρω πολύ παραπληροφόρηση , αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ γαμώτο....

 

 

προσπαθώ .....

 

αλλά .... είναι δύσκολο να αντισταθώ να πάρει....

 

μην κάνετε κλικ στας λινκς , σας προειδοποιώ , είναι σκέτη παραπληροφόρηση!!!!!

 

η πραγματικότητα έχει την ενοχλητική ικανότητα να σε απορρίπτει με μια μόνο εικόνα.

Εντάξει ρε φίλαράκι, το καταλάβαμε ότι βλέπεις Microsoft και παθαίνεις νεύρωση στομάχου. Τι να γίνει τώρα δηλαδή; Να πάμε όλοι να πάρουμε Mac γιατί είναι τα καλυτερότερα σούπερ-ντούπερ μηχανήματα που κάνουν τα πάντα και είναι γαμάουα;

 

ΟΧΙ ρε άνθρωπέ μου, δεν πρόκειται να πάρω υποδείξεις από εσένα από τη στιγμή που είσαι τόσο αμετακίνητα και ανόητα κολλημένος. Δεν μπορείς να κάνεις διαλέξεις περί πραγματικότητας και πληροφόρησης γιατί είναι προφανές ότι λες πράγματα για θέματα που δεν ξέρεις και δεν κάθεσαι να ασχοληθείς για να διαπιστώσεις την αξία τους, δεν πάει έτσι όμως.

 

Δεν έχω πει τίποτα μέχρι τώρα, δεν θέλω να πω παραπάνω γιατί θα τσακωθούμε και ειλικρινά είναι το τελευταίο που με απασχολεί αυτή τη στιγμή. Σε παρακαλώ όμως, μη συνεχίζεις αυτή την τακτική με τη διαρκή απαξίωση όσων δεν εγκρίνεις. Είναι λάθος, ηθικά και πρακτικά, κατάλαβέ το.

 

 

με την μόνη διαφορά ότι εγώ δεν επιτέθηκα σε κανένα. Δεν είπα κανένα ηλίθιο, Κολημένο, άσχετο κτλ.

 

Οι τσακωμοί μέσω ιντερνετ ειναι κάτι αστείο. Αν θέλεις να τσακωθούμε τότε να βγούμε για καφέ να μου τα στάξεις. Σε προειδοποιώ οτι υπάρχει ο φόβος να με συμπαθήσεις.

 

Καταρχάς είναι πραγματικότητα οτι το 5% έχει γινει 8% και κάποιος τους ενοχλεί. Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει. Δεν έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ Windows XP ούτε έιμαι ενάντια στην ιδέα οτι κάποια μέρα το VISTA θα είναί ένα πάρα πολυ ικανοποιητικό λειτουργικό. Για την ώρα φαίνεται απο τα νούμερα μιας και πολυ απο εσας τους δίνεται μεγάλη σημασια οτι οι χρήστες είναι μάλλον απογοητευμένοι.   

 

Απο εκεί και πέρα δήλωσα μια απορροία σχετικά με τις διαφορές μεταξύ PC και MAC. Και το μόνο που εισέπραξα ήταν μια γενική επίθεση επειδή ήμουν λίγο σαρκαστικός.

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@Yameth

Η υπερβολη και η απολυτοτητα ειναι δομικα υλικα για ενα αστειο. Αστειο ειναι η προβολη μιας καταστασης στην υπεβολη της. Αλλοιως νομιζω δεν υπάρχει αστειο.

Τωρα αν τα αστεια μου ειναι ανοστα... ειναι θεμα γουστου :)

Και δεν νομιζω να εχεις αντιρηση οτι (τουλαχιστον απο το 2004 που υπαρχω εδω μεσα) εχουν ειπωθει ανειποτες ελαφροτητες και ασχετες πληροφοριες σε οτι αφορα τα Mac τουλαχιστον.

Και "πικροχολος" γιατι??? Μαλλον θα το ειπες εκ παραδρομης.

 

 

Άνοιξαν οι ασκοί του "Αιόλου"...

 

Σου οφείλει κανένας υποστήριξη για τα Mac; Γράφει πουθενά εδω στο ΝΟΙΖ ότι παρέχει επαγγελματική βοήθεια; Είμαστε μια παρέα που ΑΥΤΟΒΟΥΛΑ και ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ βοηθάμε (ή προσπαθούμε) ο ένας τον άλλο. Ο καθένας που θέλει, βοηθάει σ'αυτό που ξέρει.

 

Γι'αυτό άσε καλύτερα τα ξινά σχόλια και τους χαρακτηρισμούς και αναθεώρησε την άποψή σου.

Το ανεκδοτο με τον γρυλο το ξερεις?... παρτο αλλοιως λοιπον και απο την αρχη !

Καλα κανεις και νοιωθεις μια παρεα...  και επειδη εδω δεν ειναι καφενειο, ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ και ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ σε συμβουλευω: Νουθεσιες στην παρεα σου και οχι αυτοβουλως οπου σου ερθει.

Να καταλαβαινες τουλαχιστον και τι διαβαζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eyeprotocol η άσκηση της όποιας κριτικής δεν αφορούσε την υποστήριξη (ή το αντίθετο) κάποιου μέλους, και εάν φαίνεται σαν να σου έστησα ενέδρα είναι γιατί έκανα την παρατήρηση ότι υπάρχει κάποιος συσχετισμός μεταξύ τοποθετήσεων/ενεργειών σου και κατοπινών διενέξεων σε διάφορα threads. Tο οποίο υποδηλώνει ότι, ασχέτως από την ποιότητα και την αξιοπιστία της πληροφορίας που συνήθως εμπεριέχουν τα μηνύματα σου, κάτι πάει στραβά. Και όταν οι κινήσεις που κάνεις για την αναίρεση ή τον περιορισμό των "ωκεανών ηλιθιότητας" έχουν το ακριβώς αντίθετο από το επιθυμητό αποτέλεσμα τίθεται θέμα σωστής μεθοδολογίας.

 

Για μένα που έχω πλέον κάποιο καιρό στο forum είναι πιο εύκολο να αξιολογήσω τα μηνύματα τα σου, και να βρίσκω σχεδόν απολαυστικό το επιθετικό ύφος τους. Αλλά νομίζω ότι θεωρείς ως δεδομένο ότι τα μέλη αντιλαμβάνονται τον τρόπο με τον οποίο σκέφτεσαι και θέλεις να προάγεις την εγκυρότητα έναντι της ανυπόστατης χαζομάρας, πράγμα που δε συμβαίνει. Άλλο πράγμα η σκέψη, άλλο η καταγραφή της σκέψης και άλλο η ερμηνεία. Έτσι (πιθανολογώ) ερμήνευσες το αστείο του harilatron περί χαράς της δημιουργίας ως καλοπροαίρετο αλλά και το (όχι και τόσο πλέον) αστείο του kilon ως παραπληροφόρηση.

 

Είναι λογικό να ασχοληθώ με εσένα και όχι με τυχάρπαστες τοποθετήσεις (π.χ. τύπου alterego στο παρόν θέμα) γιατί θεωρώ ότι έχεις (και οι υπόλοιποι mods) τη δυνατότητα να ρυθμίσεις τον τρόπο διεξαγωγής των συζητήσεων, να επισημαίνεις την ανακρίβεια, να λαμβάνεις αναγκαία μέτρα διόρθωσης και παράλληλα να είσαι πρότυπο συμπεριφοράς για τους χρήστες. Το ιδανικό για τα μέλη θα ήταν το self-moderating, αλλά είναι προφανές ότι δεν υπάρχει η απαραίτητη ωριμότητα γι' αυτό.

 

Συνοψίζοντας θα έλεγα ότι συμμερίζομαι την προσπάθεια και την αγωνία σου για ορθή ενημέρωση, αλλά τα αποτελέσματα ίσως δικαιολογούν μία αλλαγή πλεύσης. Όλα αυτά χωρίς να προσποιούμαι ότι γνωρίζω τις υποχρεώσεις και τις δυσκολίες του να είσαι mod.

 

@Lost_Highway το σχόλιο μου βασίστηκε στη δική σου πρόταση με την οποία συμφωνώ, συγγνώμη που δεν πήρα θέση στο καθαυτό topic που άνοιξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aiolos δεν πιστεύω να περιμένεις και απάντηση στο παιδικό ξέσπασμά σου...

Αφου δεν το πιστευεις γιατι απαντας και συνεχιζεις να υποθετεις... τελικα δεν το ξερεις το ανεκδοτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε συγνώμη για το λεξιλόγιο αλλά δεν θα αντέξω...

 

Το να μετράτε ποιος έχει μεγαλύτερη ψ@λi με βάση το λειτουργικό που χρησιμοποιεί είναι λίγο γκομενίστικο...

 

Ωκεανοί ηλιθιοτήτων όμως περνάνε ασχολίαστοι όταν τις αμολάνε τα "απλά" μέλη.

 

Νομίζω οτι έχεις 10^13-δίκιο. (κοινώς: tera-δίκιο  :P)

I'll follow the signal to the end...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aiolos δεν πιστεύω να περιμένεις και απάντηση στο παιδικό ξέσπασμά σου...

 

OFF Topic, Φιλικά, Jasemeister, είσαι βασιλικότερος του βασιλέως, κόψε κάτi, και μη βγάζεις συμπεράσματα έτσι εύκολα, δε μπορείς να ξέρεις τι είναι ο καθένας πίσω από το πληκτρολόγιο. Άμα κάνεις ένα search στα ποστ του Aiolos θα βρεις ποιός είναι...  ;)

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aiolos δεν πιστεύω να περιμένεις και απάντηση στο παιδικό ξέσπασμά σου...

 

OFF Topic, Φιλικά, Jasemeister, είσαι βασιλικότερος του βασιλέως, κόψε κάτi, και μη βγάζεις συμπεράσματα έτσι εύκολα, δε μπορείς να ξέρεις τι είναι ο καθένας πίσω από το πληκτρολόγιο. Άμα κάνεις ένα search στα ποστ του Aiolos θα βρεις ποιός είναι...  ;)

 

Δεν θέλω να δώσω συνέχεια σε ένα διαπληκτισμό χωρίς νόημα με τον χρήστη Aiolos. Tίποτα λιγότερο αλλά και τίποτα περισσότερο. Τα γραφόμενα του Aiolos τα γνωρίζω ήδη, με βάση αυτά του απάντησα και τις 2 φορές. Όπως θα θυμάσαι στην περίπτωση με τον φίλο silot, είμαι από τους λίγους στο φόρουμ που αναγνωρίζουν τα λάθη τους και δεν διστάζουν να απολογηθούν δημοσίως. Βασιλικότερος του βασιλέως δεν νομίζω, πριγκηπικότερος του πρίγκηπα ίσως... ;) :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) Βρε παιδιά, βρε παιδιά :)

 

Αν ήξερα ότι θα δημιουργούσα τέτοια σύγχυση που θα γράφαμε για 7 σελίδες τόσα post, ειλικρινά δεν θα το άνοιγα καθόλου το θέμα :-[

 

Αμαρτία δεν είναι να τσακωνόμαστε για χαζομάρες;  ???

 

ΟΚ, εντάξει, δεν μπορούμε όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας, και αν δεν υπήρχαν διαφορετικές απόψεις δεν θα υπήρχε διάλογος...αλλά 7 σελίδες για ένα θέμα που έχει ήδη απαντηθεί και από τους συντονιστές;

Αν το ήξερα, δεν θα έκανα πρόταση για "Ξεχωριστή κατηγορία θεμάτων για PC και MAC", αλλά κατηγορία "Arena Tournament για έκδοση -Mac vs PC-" και να μπαίνουμε όλοι και να πέφτει ξύλο! :P

 

"Fight Club" ένα πράγμα...

 

 

 

ΥΓ.: ΟΚ το βλέπω το θεϊκό να μου 'ρχεται, όπως σε ένα τσακωμό, έτσι να πετάγομαι και εγώ και να σταματάνε όλοι για να πούν:

"Ποιος σε Μ@Μ@ΕΙ τώρα εσένα ρε φίλε" ;D ;D ;D

 

 

Φιλικά ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παίδες, παρόλο που δεν μου αρέσουν τα μήλα για κάμποσους λόγους (πχ θέλω να παίζω και τα παιχνιδάκια μου χωχω....) δεν είμαι και εναντίων μιας σκέψης για να δημιουργηθεί κάποια υποενότητα για τα μήλα. Αν και θα ήταν καλύτερο να δημιουργηθεί για τα logic και dp, δλδ να ακολουθηθεί η μέθοδος διά της πλαγίας οδού. Από την άλλη κάποιος θα πει ότι θα πρέπει να δημιουργηθεί και κάτι τέτοιο και για τα υπόλοιπα προγράμματα!

 

Από την άλλη δεν εμπόδισε κανείς κανέναν να ζητήσει κάποια βοήθεια για τα μήλα και κάποιος που ήξερε να μην απαντήσει.

 

 

Αν και τώρα που το σκέφτομαι ακόμη και τα τεχνικά θέματα για τα pc πάνε στο περί ανέμων, οπότε δεν υπάρχει κάποια ειδική μεταχείριση για αυτά! Λέτε τελικά να μην χρειάζεται; Γιατί οι χρήστες μακ θα πρέπει να μεταχειρίζονται ως ειδική ομάδα-κάστα; Γιατί δεν πήρα το Wii+Ps3 ακόμη; Γιατί ο Ολυμπιακός δεν είναι ήδη πρώτος;  :o

Αναπάντητα ερωτήματα μιας περασμένης ώρας!  :-X

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου