Προς το περιεχόμενο

Αγορα Laptop


pianistas78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα σου πρότεινα αν δεν είσαι χρήστης windows φανατικός, ή αν δεν έχεις καιρό στα windows να τα έχεις συνηθίσει, να πάρεις macbook. Τώρα με τους Intel Dual Core επεξεργαστές και το Leopard είναι κορυφή και δεν κοστίζουν μια περιουσία όπως παλιότερα.

 

Καλύτερα να κάνεις μια σωστή αρχή απο τώρα, παρά να ψάχνεις τί σου φταίει μετά απο μερικά χρόνια.

 

Αυτά στα λέει ένας φανατικός χρήστης Windows απο τα 3.11.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πόσα χρόνια ασχολήσε βρε λάμπρο; Εγώ που είμαι 26 μόλις και με τα βίας πρόλαβα τα 95, εσύ που απ' όσο λες (αλλά και στα διάφρα βίντεο φαίνεσαι) είσαι γύρω στα 20 πως πρόλαβες και έγινες φανατικός χρήστης των 3.11; Μιλάμε για 92-93 τώρα, δλδ 15-16 χρόνια πίσω.

 

Τες πα, για φορητό αν πάρει οποιοδήποτε αναγνωρισμένο ως αξιόπιστο, είτε αυτό είναι ένα applebook, είτε είναι κανά lenovo και υπό τις προϋποθέσεις ότι:

1ον) Έχει ισχυρό επεξεργαστή

2ον) Ραμ τουλάχιστον 2gb

3ον) Να πάρει κανά εξωτερικό σκληρό με 7200rpm παρά να αναπαυθεί σε αυτούς που έχουν οι φορητοί που τρέχυν στα 5000

4ον) Αν μπορεί να αποφύγει τα vista 

5ον) Να μην τον κανιβαλίζεί

 

τότε δε νομίζω να του εμφανιστεί το παραμικρό πρόβλημα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όμως για κάποιον λόγο θέλεις να παραμείνεις στα Windows και ψάχνεις τον καλύτερο laptop pc , τότε μία και μόνο μία είναι που ή εταιρεία που έχει σαρώσει τα βραβεία και είναι πολυαγαπημένη για τα περισσότερα μουσικά περιοδικά. Είναι η πασίγνωστη Alienware που στη ουσία είναι η PC εκδοχή της Apple , προσφέροντας φοβερο design , άριστες επιδόσεις , αθόρυβους και πάνω από όλα αξιοπιστους. Μην σε μπερδεύει που λέει gaming ο υπολογιστής είναι για τα πάντα και είναι full customiseable .

 

Μακρία απο τους συμβατικούς φορητούς , μόνο παράπονα μπορώ να σου πω. 

 

 

Καλή και η Alienware, αλλά εξαπανέκαθεν δεν ήταν τίποτα άλλο από πουσαρισμένοι φροντισμένοι pc. Αλλά όχι και η...pc εκδοχή της Apple!!! Aν είχε δικό της λειτουργικό και αναλάμβανε την υποστήριξή του για την όσο το δυνατόν καλύτερη συνεργασία με το εσωτερικό και το add on hardware που θα της έβαζες, όπως και με τα νέα απαιτητικά software... οκ.

 

Οι "συμβατικοί" φορητοί δεν έχουν να ζηλέψουν κάτι (εκτός αν είναι κάποια μάρκα "μ'εκαψες"). Oι Αcer είναι κάπως αναιμικοί και κάτι συνήθως παρουσιάζουν, οι Toshiba ποιοτικοί και αξιοπρεπείς, οι ΗP στο μεταίχμιο (μπορείς να τύχεις και σε σκυλί, μπορεί και όχι), οι Sony υπερκοστολογημένοι και με ακριβά ανταλλακτικά αλλά με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής... όλο και κάποιον θα ξεχνάω. Α, και για τους Asus δεν ξέρω τίποτα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όμως για κάποιον λόγο θέλεις να παραμείνεις στα Windows και ψάχνεις τον καλύτερο laptop pc , τότε μία και μόνο μία είναι που ή εταιρεία που έχει σαρώσει τα βραβεία και είναι πολυαγαπημένη για τα περισσότερα μουσικά περιοδικά. Είναι η πασίγνωστη Alienware που στη ουσία είναι η PC εκδοχή της Apple , προσφέροντας φοβερο design , άριστες επιδόσεις , αθόρυβους και πάνω από όλα αξιοπιστους. Μην σε μπερδεύει που λέει gaming ο υπολογιστής είναι για τα πάντα και είναι full customiseable .

 

Μακρία απο τους συμβατικούς φορητούς , μόνο παράπονα μπορώ να σου πω. 

 

 

Καλή και η Alienware, αλλά εξαπανέκαθεν δεν ήταν τίποτα άλλο από πουσαρισμένοι φροντισμένοι pc. Αλλά όχι και η...pc εκδοχή της Apple!!! Aν είχε δικό της λειτουργικό και αναλάμβανε την υποστήριξή του για την όσο το δυνατόν καλύτερη συνεργασία με το εσωτερικό και το add on hardware που θα της έβαζες, όπως και με τα νέα απαιτητικά software... οκ.

 

Οι "συμβατικοί" φορητοί δεν έχουν να ζηλέψουν κάτι (εκτός αν είναι κάποια μάρκα "μ'εκαψες"). Oι Αcer είναι κάπως αναιμικοί και κάτι συνήθως παρουσιάζουν, οι Toshiba ποιοτικοί και αξιοπρεπείς, οι ΗP στο μεταίχμιο (μπορείς να τύχεις και σε σκυλί, μπορεί και όχι), οι Sony υπερκοστολογημένοι και με ακριβά ανταλλακτικά αλλά με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής... όλο και κάποιον θα ξεχνάω. Α, και για τους Asus δεν ξέρω τίποτα.

 

Για τους HP απλώς το μόνο που μπορώ να πώ από καθαρά προσωπική εμπειρία είναι ότι είναι απαράδεκτοι. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πόσα χρόνια ασχολήσε βρε λάμπρο; Εγώ που είμαι 26 μόλις και με τα βίας πρόλαβα τα 95, εσύ που απ' όσο λες (αλλά και στα διάφρα βίντεο φαίνεσαι) είσαι γύρω στα 20 πως πρόλαβες και έγινες φανατικός χρήστης των 3.11; Μιλάμε για 92-93 τώρα, δλδ 15-16 χρόνια πίσω.

 

Εγώ είχα win 3.1 όταν ήμουν 7 χρονών!!!!

 

 

και πριν από αυτά dos για κανά χρόνο...........LOL!!!

 

 

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως περιμένω να έρθει σε λίγο καιρό στην Ελλάδα αυτός: http://explore.toshiba.com/laptops/satellite/U400 :P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα turbo x ειναι καλα μηχανάκια ?

Όχι.

 

Εγώ πάντως περιμένω να έρθει σε λίγο καιρό στην Ελλάδα αυτός: http://explore.toshiba.com/laptops/satellite/U400 :P:P

Αυτό μάλιστα! Ωραίο εργαλείο... :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα pc μια ζωη αυτο γινοτανε. μαλωναμε σαν τα κοκορια για το ποιο ειναι το καλυτερο και παντα στην τελικη, 1 στα 3 θα εβγαινε σκαρτο (τουλαχιστο στην περιπτωση μου και των γνωστων μου). απο περυσι αρχισα να χρησιμοποιω ενα macbook για laptop, ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, δεν εχει σβησει/κολλησει/not responding/whatever απο μονο του ποτε. εφτασα σε σημειο να μη θελω να ανοιγω κανενα προγραμμα πλεον στα windows, γιατι φυσικα και υπαρχουνε τα αντιστοιχα για mac. οσοι λενε οτι ειναι δυσκολο να βρεις προγραμματα για mac, μαλλον δεν ψαξανε καθολου.. σου μιλαω σαν ενας macbook user που ταξιδευει ανα τον κοσμο κ με laptop που του βγαζω την πιστη καθημερινα. ειμαι σιγουρος οτι αυτο εχει παθει πιο πολλα jetlags απο μενα!!  :P :P

οποτε αγορινα μου, αν οντως θελεις κατι αποδεδειγμενα αξιοπιστο, ακουσε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα χρόνια ασχολήσε βρε λάμπρο; Εγώ που είμαι 26 μόλις και με τα βίας πρόλαβα τα 95, εσύ που απ' όσο λες (αλλά και στα διάφρα βίντεο φαίνεσαι) είσαι γύρω στα 20 πως πρόλαβες και έγινες φανατικός χρήστης των 3.11; Μιλάμε για 92-93 τώρα, δλδ 15-16 χρόνια πίσω.

 

Εγώ είχα win 3.1 όταν ήμουν 7 χρονών!!!!

 

 

και πριν από αυτά dos για κανά χρόνο...........LOL!!!

 

 

 

Καλά καταλαβαίνεις πως άλλο τα είχα καθώς παίζανε στο pc της οικογένειας και άλλο είμαι φανατικός χρήστης έτσι;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου