Προς το περιεχόμενο

Παμε Τουμπάι (δεν φτάνουν για Χαβάη) Νέο κομμάτι


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό είναι το πρόβλημα : ότι ένα άτομο που ευχαρίστως ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ θα άνοιγε πατσατζίδικο αν υπήρχε η ξεκάθαρη υπόσχεση για μεγαλύτερα οικονομικά κέρδη, προσπαθεί (εδώ και δεκαετίες) να πείσει ότι είναι κάτι άλλο. Ε, δεν είναι - πως να το κάνουμε;

 

Τόσο σίγουρος είσαι ότι θα άνοιγε πατσατζίτζιδικο; Στο χει πει η ίδια ή κάποιος από το στενό οικογενειακό της κύκλο;

 

Μπααα.... Άλλη μια φορά επιδεικνύεις εφετζίδικια κακία... Να δω πόσοι θα τσιμπήσουν... Ο πρώτος ήδη...

 

Είπαμε να κάνουμε πλάκα στο συγκεκριμένο κομμάτι, αλλά ας παραδεχθούμε ότι η Πρωτοψάλτη και φωνάρα έχει και τόσα χρόνια έχει παρουσιάσει πολλές σημαντικές δουλειές που χαρακτηρίζουν την ιστορία του σύγχρονου ελληνικού τραγουδιού.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσα χρόνια έχει παρουσιάσει πολλές σημαντικές δουλειές που χαρακτηρίζουν την ιστορία του σύγχρονου ελληνικού τραγουδιού.

 

??? ??? ??? ??? (χωρίς να διαφωνώ μαζί σου στα υπόλοιπα. Και πολλές κιόλας;; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο σίγουρος είσαι ότι θα άνοιγε πατσατζίτζιδικο; Στο χει πει η ίδια ή κάποιος από το στενό οικογενειακό της κύκλο;

 

Μα, εσένα δηλαδή ποιος σου είπε ότι ΔΕΝ θα το έκανε; Η ίδια ή κάποιος από το στενό οικογενειακό της κύκλο; Μπααα... απλά δεν ανέχεσαι αυτή τη δήλωση εκ' μέρους μου επειδή προφανώς τη θαυμάζεις, όχι επειδή υπάρχει οποιοδήποτε τεκμήριο πως είναι λανθασμένη.

 

Τι θα έλεγες αν σου έλεγα ότι τη τελευταία στιγμή άλλαξα τη λέξη σε "πατσατζίδικο"; Πριν είχα γράψει μία άλλη, η οποία μάλλον θα σε ενοχλούσε περισσότερο. Όπως και αν έχει, η παράγραφος που επέλεξες να απομονώσεις ακούγεται βάναυσα υπερβολική αν τη δεις κάποιος χωρίς τα υπόλοιπα επιχειρήματά μου, στα οποία όμως δεν απάντησες.

 

Μπααα.... Άλλη μια φορά επιδεικνύεις εφετζίδικια κακία... Να δω πόσοι θα τσιμπήσουν... Ο πρώτος ήδη...

 

Μάλλον ξεχνάς ποιος βγάζει χρήματα από μία τέτοια συζήτηση: όχι εγώ, αλλά η Πρωτοψάλτη. Εκεί μέτρα πόσοι έχουν τσιμπήσει, από τη δεκαετία του 80 και εντεύθεν. Εγώ δεν είμαι στις show business. Για το ότι έχω το θάρρος ή το θράσος να λέω τη γνώμη μου, μόνο καρπαζιές εισπράττω.

 

Είπαμε να κάνουμε πλάκα στο συγκεκριμένο κομμάτι, αλλά ας παραδεχθούμε ότι η Πρωτοψάλτη και φωνάρα έχει και τόσα χρόνια έχει παρουσιάσει πολλές σημαντικές δουλειές που χαρακτηρίζουν την ιστορία του σύγχρονου ελληνικού τραγουδιού.

 

Βεβαίως την χαρακτηρίζουν - γι' αυτό είναι έτσι όπως είναι. Δεν ξέρω γιατί η ίδια δεν τιμά την... ιστορία της, έχοντάς το ρίξει στις διασκευές ξένου ρεπερτορίου τρίτης κλάσης, αλλά φαντάζομαι θα το έχει εξηγήσει σε κάποια συνέντευξη που δεν διάβασα.

 

Εγώ πάντως (σοβαρά στο λέω) είναι μία από τις ελάχιστες περιπτώσεις που όταν τη πετυχαίνω στο ραδιόφωνο αλλάζω σταθμό αμέσως.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ πάντως (σοβαρά στο λέω) είναι μία από τις ελάχιστες περιπτώσεις που όταν τη πετυχαίνω στο ραδιόφωνο αλλάζω σταθμό αμέσως.

 

Μη σου πω, ν'άλλαζες και το ραδιόφωνο μηπως καλού κακού?..  :D  8)  ;D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο σίγουρος είσαι ότι θα άνοιγε πατσατζίτζιδικο; Στο χει πει η ίδια ή κάποιος από το στενό οικογενειακό της κύκλο;

Μα, εσένα δηλαδή ποιος σου είπε ότι ΔΕΝ θα το έκανε;

Συγνώμη, αλλά χωρίς να διαφωνώ με τα υπόλοιπα που λες, καταλαβαίνεις ότι αυτό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ έτσι; Όταν λέω "ο Wow! είναι κλέφτης" και μου λέει κάποιος "και πού το ξέρεις ότι είναι;" προφανώς ΔΕ μπορώ να απαντήσω "εσύ πού ξέρεις ότι δεν είναι;". Έλεος δηλαδή, και μαθηματικά ξέρουμε και λογική διαθέτουμε. Όταν λες κάτι για γεγονός καλό είναι να έχεις επιχειρήματα, αν όχι αποδείξεις. Σε κάθε περίπτωση, η μη απόδειξη του αντίθετου δεν είναι απόδειξη αυτού που λες. Έλεος δηλαδή, πραγματικά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με eye.

Οχι στα επιχειρηματα,δεν ειναι επιχειρηματα,ειναι αποψεις κ με αυτες συμφωνω.

Εναλλακτικα,απαντω (παντα κατα την αποψη μου) γιατι να ξεφτιλιζεται ενα μεγαλο ονομα που στο παρελθον απολαυσε επιτυχια κ σεβασμο περα απο τη μεγιστοποιηση του κερδους : για να παραμεινει στην επιφανεια,γιατι σε αυτην εχει συνηθισει κ χωρις αυτη ειναι ενας απλος ανθρωπος.

 

Παρατηρηστε ολο της το (νεο) image.Ξαφνικα απο σοβαρη τραγουδιστρια,εγινε πιπινακι.Απο που ως που?Προσωπικα δεν ειχα τρελαθει ποτε,αλλα σεβομουν οτι πολυς κοσμος τη θεωρει μεγαλη φωνη και ναι,εχει τραγουδησει πολλά μεγαλα τραγουδια.Η συζητηση αυτη θα μπορουσε να ειχε γινει απο τοτε που δεχτηκε να τραγουδησει nickelback.Εναλλακτικα μπορει να πει κ η Γαλανη το skater boy και η Μαριζα Κωχ το Umbrella.Γιατι οχι κ ο Παριος το P.I.M.P.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, για Πάριο εγώ είμαι μέσα ;D ;D ;D ;D

 

 

Δε διαφωνώ γενικώς με την άποψη του eye, απλώς μου φάνηκε πολύ λάθος η απάντηση από πλευράς επιχειρηματολογίας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενάλαε φίλε μου, δεν είναι επιχείρημα - είναι άποψη (όπως έγραψε και ο blue). Επιχείρημα είναι όλο το υπόλοιπο ποστ μου το οποίο συνοπτικά λέει ότι η συμπεριφορά της Πρωτοψάλτη είναι τέτοια που να καταδεικνύει ότι την ενδιαφέρουν πρωτίστως τα χρήματα. Δεν λέω πουθενά ότι αυτό είναι κακό. Πουθενά. Λέω μόνο ότι δεν συνάδει με ένα καλλιτεχνικό προφίλ που της αποδίδεται από διάφορους ακροατές και συναδέλφους της.

 

Είναι δικαιωμά της; Ασφαλώς.

Είναι δικαιωμά μου. Οπωσδήποτε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου