Προς το περιεχόμενο

Παμε Τουμπάι (δεν φτάνουν για Χαβάη) Νέο κομμάτι


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπιχ δε μπορώ  :P

 

Τώρα με πλήγωσες θανάσιμα. Θα πάω να πέσω απο το μπαλκόνι.

 

Διαθήκη:

 

Στον trigga αφήνω την κιθάρα με τους EMG μπάς και γίνει άνθρωπος + τo pc μου.

Στον Vartani αφήνω τον υπόλοιπο μου εξοπλισμό.

 

Τα υπόλοιπα να μπουν σε πλειστηριασμό και τα έσοδα να διατεθούν για την ανάπτυξη του noiz.

 

Αντίος μουτσάτσος.

 

Δυστυχως Λαμπρο εγω ειμαι υπευθυνος για την αρνηση της Μαριανας!!!Εγω σε πηρα στο λαιμο μου παλικαρι μου!!

Αν εχεις βεβαια καμια relic 60's strat κατι γινεται  :P-και επειδη ξερω οτι δεν εχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είσαι πολύ τυχερός φίλε bluesbreaker.

 

Πήρες απόφαση τελικά?Το εγκαταλείπεις το νόιζ?Πάς Τουμπάϊ ή Αγιο Όρος?

 

Στο Άγιο Τουμπάι (Ντουμπάι δηλαδή).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ρε γλέντια.

 

Aς αρχίσουμε με τα facts:

 

1.τζιτζις, κατηγορεί πρωτοψάλτη ότι έκλεψε.

 

2.Τελικά δεν εχει κλεψει, αλλα είναι μια εντελως νομιμη επανεκτελεση στο οποίο ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει λόγο.

 

3. Το αν θεωρουμε ως στοιχειο για την εμπνευση του καλλιτέχνη, δεν έχει καμία σχέση με το θέμα, καθώς άλλο εμπνευση και άλλο το αν εχεις κλεψει ή όχι.

 

4. Οποιοδήποτε πρόσωπο μπορεί να κάνει διαφημίσεις. Το μόνο που μας απασχολεί είναι αν είναι με νόμιμες διαδικασίες. Αν ναι, δεν έχουμε καποιο δικαίωμα να τον κρίνουμε, μπορούμε παρολαυτα να έχουμε την άποψη μας, αλλά σίγουρα όχι να τον κρίνουμε.

 

5. Εχοντας αυτα στο νου του καποιος και με την προυποθεση ότι συνομιλει με ΛΟΓΙΚΑ οντα, πως έιναι δυνατον να φτάσει αυτό το θέμα 9 σελιδες?

 

Και τέλος θα θέσω και ένα θέμα που έχει πει και ο bloody sunday κανα 2 φορές.

Σε κλιπάκια στα όποια κάποιος ζητάει βοήθεια για το οποιδήποτε θεμα, υπάρχουν 10 απαντήσεις, σε κλιπάκια τα οποία δεν έχουν σχέση με αυτό, έχουμε βροχή από ποστ.

Θα πει τώρα κάποιος "οποιος θελει απανταει, δεν εχω χρόνο κλπ κλπ" και οκ δίκιο έχει.

Αλλά μην διατυπανίζουμε την χρησιμοτητα του νοιζ για τις γνωσεις και τα μελη του, όταν εμεις οι ιδιοι ακυρώνουμε τον παραπάνω συλλογισμό.

Και για να το φέρω με παράδειγμα. Θα ρωτήσει κάποιος το τάδε θέμα για την ηχοληψία (γενικα μιλώντας ας πούμε-πως να χρησιμοποιησω κομπρεσορα που ειναι και προσφατο θέμα). Το ποιο εύκολο για να το καταλάβει ο άλλος είναι με το να φερεις παράδειγμα με κλιπάκι. Δλδ έχω αυτό το κομματί πως θα τονίσω περισσότερο τον χαρακτήρα των ντραμς?

Που εδώ έχουμε απαντήσεις του στυλ "δεν υπάρχουν γενικές αλήθεις κλπ κλπ. Που οκ ισχύει αυτό. Ενας όμως που κάνει την ερώτηση, θέλει ένα σημείο αναφοράς και αυτό ακριβώς είναι το "κανε αυτό και κείνο" και μετά να πειραματιστεί μόνος του. Επίσης απάντηση δεν είναι "ψαξε στο γκουγκλ". Αν ήταν έτσι να κλεισουμε και τον νοιζ και να αρχισουμε να ψαχνουμε στο γκουγκλ.

 

Σορυ για το τελευταιο μερος που ειναι ψιλο-οφτοπικ, αλλα σιγουρα συνδεεται. 

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε animae την γνωρίζουμε την νομοθεσία. Όπως την γνωρίζει και το κράτος και οι φορείς, οπότε σε περίπτωση που η Πρωτοψάλτη είχε παραβεί το νόμο θα ήταν μέσα τώρα.

 

Στην κοινωνία μας όμως δεν υπάρχουν μόνο οι νόμοι του συντάγματος. Υπάρχουν και οι άγραφοι που μιλάνε για ήθος και το λεγόμενο "κοινωνικά αποδεκτό"

 

Δεν είμαι ο μόνος που ενοχλήθηκε απο το γεγονός του ότι η Πρωτοψάλτη, μια τραγουδίστρια με μεγάλη ιστορία στον κόσμο του Εντεχνου τραγουδιού, που τόσο ψηλά βρίσκεται σε υπόληψη και σεβασμο (όχι απο μένα) στην χώρα μας, ξαφνικά μετά από τόσα χρόνια ξεπουλιέται και κάνει μια τηλεοπτική διαφήμιση και μάλιστα τράπεζας, λες και έχει ανάγκη απο χρήματα. Λες και τόσο καιρό δεν βγαίνει σε μαγαζί, λες και τόσα χρόνια δεν πουλάνε τα CD, λες και δεν βγαίνει ΤΩΡΑ σε μαγαζί.

 

και έχει σημασία που είναι η Πρωτοψάλτη. Δεν είναι Χατζηγιάννης...

 

Αναρωτιέμαι λοιπόν: Τί μπορεί να κάνει έναν άνθρωπο να ξεφτιλιστεί τόσο για το χρήμα απο τη στιγμή που έχει μια πολυετή και πετυχημένη πορεία => κέρδη?

και μην μου πείτε ότι αυτοί του έντεχνου δεν έχουν πιάσει λεφτά στα χέρια τους γιατί τότε κοροιδευόμαστε. Κ CDάκια πουλάνε και συναυλίες κάνουνε και σε μαγαζιά βγαίνουνε.

 

Όπως και να χει, όλα έχουν ένα κόστος. Νομίζετε ότι η Πρωτοψάλτη κάνοντας αυτήν την κίνηση δεν ήξερε απο πρίν ότι θα απογοητεύσει και θα την κακοχαρακτηρίσουν? Μιά χαρά το ήξερε και αυτοί και οι ...συμβουλάτορές της. Μπορεί με μια  διαφήμιση να έβγαλε πολλά λεφτά εύκολα (λεγόμενη αρπαχτή) αλλα το πλήρωσε χάνοντας την εμπιστοσύνη απο αρκετούς θαυμαστές τις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου φαίνεται οτι ενοχληθηκε και τόσος κόσμος απο την διαφήμιση.

 

Για το ηθικό του θέματος, θα πω 2 πράγματα:

1.αν κρίνεις κάποιον έτσι να κρίνεις αντίστοιχα και τους υπόλοιπους.

2. Δεν είναι κάτι το οποίο θα έπρεπε να συζητηθει εδώ. Είναι θέμα για το περι ανέμων. Εδω παρουσιάζουμε τις μουσικές μας ιδέες και όσοι θέλουν, ζητάνε και βοήθεια. Οταν γίνει σπλιτ λοιπόν και παει στο περι ανεμων, τα λέμε από κει για αυτό το θέμα. Είναι κρίμα να αναλωνόμαστε σε τέτοιες κουβέντες όταν άλλοι παραθέτουν τις ιδέες τους και περιμένουν μια βοηθεια από τους γνώστες.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5. Εχοντας αυτα στο νου του καποιος και με την προυποθεση ότι συνομιλει με ΛΟΓΙΚΑ οντα, πως έιναι δυνατον να φτάσει αυτό το θέμα 9 σελιδες?

Πόσο σίγουρος είσαι ότι σε αυτό το thread συμμετείχαν μόνο λογικά όντα; ;)

 

Λάμπρο, εγώ μόνο εσένα και 2-3 άλλους ξέρω να έχουν πάρει τόση πίκρα για τη διαφήμιση της Πρωτοψάλτη. Εγώ προσωπικά χέ$%!κα για να σου πω την αλήθεια, μη σου πω ότι θα έκανα τα ίδια στη θέση της.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Δεν είναι κάτι το οποίο θα έπρεπε να συζητηθει εδώ. Είναι θέμα για το περι ανέμων. Εδω παρουσιάζουμε τις μουσικές μας ιδέες και όσοι θέλουν, ζητάνε και βοήθεια. Οταν γίνει σπλιτ λοιπόν και παει στο περι ανεμων, τα λέμε από κει για αυτό το θέμα. Είναι κρίμα να αναλωνόμαστε σε τέτοιες κουβέντες όταν άλλοι παραθέτουν τις ιδέες τους και περιμένουν μια βοηθεια από τους γνώστες.

 

Δεν ευθύνομαι εγώ γι αυτό. Εγώ ανέβασα ένα κλιπ. Οι σχετικοί σχολιασμοί και κουβέντα ξεκίνησαν απο αλλού.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν, θα πω ότι διαφωνώ με τον λαμπροτζιτζι. Μην μπερδέψετε αυτά που θα διαβάσετε, με όσα έχει ήδη γράψει.

 

Έχοντας πει αυτό, λέω και κάτι ακόμη: ΠΟΛΥ θα ήθελαν οι απανταχού καλλιτέχνες να μην κρίνονται για τη δημόσια και τη κοινωνική δράση τους, αλλά αυτό ούτε υπήρχε ποτέ, ούτε υπάρχει σήμερα, ούτε θα υπάρξει ποτέ.

 

Άμα πιάσει κάποιος την κα. Πρωτοψάλτη και τη ρωτήσει "τι δουλειά κάνετε;" δεν θα του πει "Είμαι ένα όργανο των media, της δισκογραφικής μου και της διαφήμισης", αλλά θα του πει "Είμαι καλλιτέχνις" και μάλιστα με "ερείσματα", "ιστορία", "του έντεχνου" κλπ κλπ.

 

Αυτό είναι το πρόβλημα : ότι ένα άτομο που ευχαρίστως ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ θα άνοιγε πατσατζίδικο αν υπήρχε η ξεκάθαρη υπόσχεση για μεγαλύτερα οικονομικά κέρδη, προσπαθεί (εδώ και δεκαετίες) να πείσει ότι είναι κάτι άλλο. Ε, δεν είναι - πως να το κάνουμε;

 

Κάποιος θα πει, "τι άλλο δηλαδή να είναι;", οι απαντήσεις είναι πολλές και διάφορες. Από τον Τζιμ Μόρισσον, μέχρι τον Ρότζερ Γουότερς είναι εκατοντάδες εκείνοι που αρνήθηκαν να δώσουν τη δουλειά τους για να πουληθούν πλυντήρια, καφέδες, κολοκύθια και (θεός φυλάξει) καταναλωτικά δάνεια ή στεγαστικά δάνεια (ήτοι, τραπεζικά προϊόντα αμφιβόλου ηθικής εντιμότητας). Αυτοί δηλαδή μαλάκες ήτανε; Δε θέλανε λεφτά; Δε θέλανε να περνάνε καλά;

 

Όπως όμως έλεγε ο Μόρισον (δήλωση με την οποία συμφωνώ απόλυτα), το κοινό ψάχνει να βρει κάτι ιερό, κάτι αμόλυντο και δεν πρόκειται να το βρει σε αυτές τις απαράδεκτες καρικατούρες "καλλιτεχνών" της πλάκας. Αυτό είναι όλο.

 

Όπως καταλαβαίνετε, το αν "έκλεψε" το τραγούδι ή όχι, είναι επιεικώς αδιάφορο θέμα μετά από όλα αυτά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου