Προς το περιεχόμενο

Natural strat (partscaster)!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει και αυτή η οικονομική λύση:

clip.jpg

 

Λίγο γυφτιά μεν, αλλά αν θες να ηχογραφήσεις πιστεύω ότι είναι βολικό.

 

Δε χρειάζεται να το φοράς όταν παίζεις με την μπάντα... Εξάλλου εκεί ο θόρυβος των μονών ως δια...μαγείας ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ !!! ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν κάνω το shielding του guitar nuts που μου έδωσες alderbody θα έχω απώλειες ηχητικες??

 

Οχι. Αρκει να γινει μονο στο control cavity (κατ'εμε). Επισης, εκεινο τον πυκνωτη που βαζει για προστασια, εγω δεν τον βαζω.

Κανω το shielding με χαλκοταινια που εχει αγωγιμη κολλα, και οπωσδηποτε το star ground.

 

Εννοείς τον 0.47/400v ε; Γιατί όμως; Κόβει πρίμα;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτή η οικονομική λύση:

clip.jpg

 

Λίγο γυφτιά μεν, αλλά αν θες να ηχογραφήσεις πιστεύω ότι είναι βολικό.

 

Δε χρειάζεται να το φοράς όταν παίζεις με την μπάντα... Εξάλλου εκεί ο θόρυβος των μονών ως δια...μαγείας ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ !!! ;D

 

Η..καλτσα δουλευει καλυτερα... :)

 

1.παρε ενα απλο καλωδιο πριζας μηκους 1,5 μετρου.κολησε την μια ακρη με σελοτειπ πανω στο τζακ της κιθαρας σου την αλλη ακρη βαλτην μεσα στη..καλτσα σου...αμεσως θα εχεις "βουβα" ακομα και οταν ΔΕΝ ακουμπας τις χορδες και θα γλυτωσεις και τα χριτς-χρατς που κανουν οι μονοι στα αθλια απο αποψης γειωσης ελληνικα σπιτια .

 

μια και μπορεις να κουνησεις ελευθερα το χερι σου χωρις να ειναι δεμενο ... ;) :)και βεβαια δε ρισκαρεις να ξεκολησει το "κροκοδειλακι" απο τη γεφυρα αν...ενθουσιαστεις πολυ..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτή η οικονομική λύση:

clip.jpg

 

Λίγο γυφτιά μεν, αλλά αν θες να ηχογραφήσεις πιστεύω ότι είναι βολικό.

 

Δε χρειάζεται να το φοράς όταν παίζεις με την μπάντα... Εξάλλου εκεί ο θόρυβος των μονών ως δια...μαγείας ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ !!! ;D

 

Σε σκουλαρικι θα εκανε πιστευω καλυτερη δουλει,θα ηταν και πιο μουρη.... Σοβαρα τωρα αυτο το πραμα μειωνει τον θορυβο των μονων? Εμενα μου φαινεται οτι κανει ο,τι και η γειωση. Οποτε εαν εχεις γειωσει τους μαγνητες το χρειαζεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε οτι και να κανεις οι μονοι μαγνητες δεν γειωνονται 100% χωρις να ΑΛΛΑΞΕΙ ο ηχος τους,με αυτο το "συστημα" αν εισαι "ψειρας" (γιατι μονο αν εισαι ψειρας σε ενοχλει ο θορυβος των μαγνητων οταν ΔΕΝ πιανεις την κιθαρα σου :) :)) μπορεις να πετυχεις την..ποθητη ησυχια.... ;) ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας τρελανουν με αυτα τα gadget που βγαζουν... Δεν λανσαρεις ρε SF κι εσυ την δικια σου πατεντα με την καλτσα?Πιο καλη ιδεα μου φαινεται. Κατι τετοιο δηλ:

 

PS Για τους κατοχους ΜΙΜ αναμείνατε καλτσα με σημαια του Μεξικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτή η οικονομική λύση:

clip.jpg

 

Λίγο γυφτιά μεν, αλλά αν θες να ηχογραφήσεις πιστεύω ότι είναι βολικό.

 

Δε χρειάζεται να το φοράς όταν παίζεις με την μπάντα... Εξάλλου εκεί ο θόρυβος των μονών ως δια...μαγείας ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ !!! ;D

 

 

Πολυ καλη πατεντα, πρεπει να βγει ομως και προεκταση για τρελα σολιδια με tapping!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alderbody:ο πυκνωτής αλλάζει τον ήχο?χαλκοταινία με αγώγιμη κόλλα που μπορώ να βρώ?

@elavd:το ειδα και αυτο,αλλα εχει δικαιο ο SF δεν μπορω να φανταστω να παιζω με αυτο το πραγμα,ειδικα οταν παιζω συγχορδιες.....

@Superfunk: δεν ειναι θέμα ψειρίσματος,απλά θέλω να γράφω στο pc χωρις να χρειάζεται να βάζω noise gate....οποτε θα ξεκινήσω με το shielding της κιθάρας και οταν βρω $$$ θα αλλαξω και την CRT,εξάλλου απο οτι κατάλαβα δεν αλλάζει ο ηχος και δεν εξαρτάσαι πλέον απο τη γείωση του κάθε χόρου....

@makispoll  :P :Pπολύ καλο!το θέλω!!!

@stavrillian:ειναι πολύ ευκολο να το φτίαξεις και λογικά μπορείς να βάλεις αρκετά μακρύ καλωδιο ;)

 

Για το shielding kit της rockinger τι έχετε να πείτε http://www.thomann.de/gr/goeldo_el900_profi_shield_screen.htm??το έχει πάρει κανείς??τι περιλαμβάνει??

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντησεις σας :)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αλλαξω και την CRT

 

Ο κυριος ενοχος ειναι η ΟΘΟΝΗ σου,κατι που αλλωστε θα διαπιστωσεις αν την ΣΒΥΣΕΙΣ και παιξεις με την κιθαρα σου στον ενισχυτη σου.. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου