Προς το περιεχόμενο

Journey


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Ανάμεσα σε Sloe Jin - Joe Bonamassa, Good to be Bad - Whitesnake, Songs from the sparke lounge - Def Leppard, Along came a spider - Alice Cooper, Warpaint - Black Crows κ.λ.π."

 

ΟΛΑ αρκετα καλυτερα απο το Revelation, ειδικα των Snake, Bonamassa και Leppard (μεγαλη εκπληξη)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σίγουρα και τα άλλα άλμπουμ είναι πολύ καλά και ίσως κάποια και καλύτερα, αλλά ένα άλμπουμ δεν παίρνει βραβείο μόνο αν είναι καλύτερο από τα άλλα.

Αλλά για το πόσο καλύτερο είναι από το προηγούμενό τους κ.λ.π.

 

To Sloe Jin πάντως είναι ΔΙΣΚΑΡΑ!

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... αλλά ένα άλμπουμ δεν παίρνει βραβείο μόνο αν είναι καλύτερο από τα άλλα.

Αλλά για το πόσο καλύτερο είναι από το προηγούμενό τους κ.λ.π.

 

Tοτε μεγαλε καηκε η μπαντα που βγαζει καλους δισκους, παντα τελευταια θα βγαινει χαχααχα

Δεν γινονται φιλε μου αυτα. ΑΑΑΑΑΑΛΛΑ παιζουν... απο πισω

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρευτείτε ρε που μας βγάλατε δισκάρες το SPARKLE LOUNGE και το ALONG CAME A SPIDER!!! Μεγάλες ξεφτίλες και οι δύο δίσκοι ειδικά το def leppard που είναι η πρώτη φορά που σε δίσκο τους δε συναντάς ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ και επιπλέον έχει και σκατένια παραγωγή και παιδιάστικες εκτελέσεις! Όσο για τον ALICE COOPER ωραίο το concept αλλά πρέπει να γράφεις και καμία ωραία μελωδία για να το υποστηρίξεις! Μου θύμισε τα σκουπίδια που κυκλοφόρησε άπό το 1980 ως το 1986... Ακόμα και το REVELATION που είναι μέτριος δίσκος σε σχέση με το ένδοξο παρελθόν των JOURNEY έχει ένα-δύο καλά τραγούδια!

Ακούω def leppard, alice cooper, journey και γενικά rock, hard rock και heavy metal εδώ και 25 χρόνια και ξέρω τι λέω!

Συμφωνώ όμως για το good to be bad των whitesnake που ήταν ανέλπιστα καλό!!!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω def leppard, alice cooper, journey και γενικά rock, hard rock και heavy metal εδώ και 25 χρόνια και ξέρω τι λέω!

Ελα ρε αρχηγε. Εσενα περιμεναμε που ακους 25 χρονια να μας καθορισεις το ΓΟΥΣΤΟ μας

(Παρεπιπτοντως αν ειναι να καυχιεσαι για το... silver anniversary των χρονων που ακους διαβασε καλου κακου σε ΠΟΙΟΥΣ τα γραφεις ε?)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ρε μεγάλε που θίχτηκες αμέσως, μάθε όμως ότι υπάρχουν και άλλα κριτήρια εκτός από το γούστο ΣΟΥ και ένα από αυτά είναι και η σύγκριση. Και το καινούριο Χατζηγιάννη το άκουσες??? Μεγάλη έκπληξη κι αυτό... 

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ρε μεγάλε που θίχτηκες αμέσως, μάθε όμως ότι υπάρχουν και άλλα κριτήρια εκτός από το γούστο ΣΟΥ και ένα από αυτά είναι και η σύγκριση. Και το καινούριο Χατζηγιάννη το άκουσες??? Μεγάλη έκπληξη κι αυτό... 

 

Μα δεν μιλαω για το γουστο ΜΟΥ, ασ το αυτο, μιλαω για το γουστο του ΚΑΘΕΝΑ. Δεν μπορεις να καθορισεις τα κριτηρια του ΚΑΘΕΝΑ με τα δικα ΣΟΥ

Μ αρεσει που ακους παντως Χατζηγιαννη, εγω δεν εχω καταφερει ακομη μετα απο τοσα χρονια που ακουω ΜΟΥΣΙΚΗ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό κατάλαβες ότι ακούω Χατζηγιάννη???

Ψώνιο, άκου τότε και το καινούριο Δέσποινα-Φοίβος (από το sparkle lounge πάντως καλύτερο είναι!!!!). Άντε όμως έχεις δίκιο ότι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!!!!!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν να πω ότι παρακολουθώ τους JOURNEY ανελλιπώς από το 1983... Το νέο τους άλμπουμ "revelation" το έχω εδώ και μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι έχει μεν καλά τραγούδια, αλλά τίποτε το φοβερό και επίσης μου φάνηκε ότι αναμασούν παλαιότερες ιδέες (never walk away=be good to yourself // after all these years=faithfully κτλ κτλ, άσε που περιέχει και το πρώτο τραγούδι του προηγούμενου δίσκου τους το "faith in the heartland" λες και δεν μπορούσαν να συνθέσουν αρκετό νέο υλικό). Αν το συγκρίνεις με τον προηγούμενο δίσκο τους GENERATIONS είναι ΟΚ, αλλά αν πας λίγο πιο πίσω στο ARRIVAL του 2001 με Steve Augeri και στο TRIAL BY FIRE του 1997 με Steve Perry, τότε άστα να πάνε, είναι πολύ κάτω του μετρίου... Από μπάντες με τέλεια τεχνική κατάρτιση (neal schon) και συνθετική ευφυία (jonathan cain), περιμένω πάντα τα καλύτερα και δουλειές σαν το REVELATION μου φαίνονται λίγο βιαστικές και προχειροφτιαγμένες... Όσο για τις πωλήσεις, αρκεί το ότι το άλμπουμ πουλιόταν αρχικά στα Wal Mart οπότε το κατανάλωσαν κατά κόρον οι Αμερικανίδες σιτεμένες νοικοκυρές... Και ποιος ο λόγος για επαναηχογραφήσεις των παλιών κομματιών αφού οι εκτελέσεις με Steve Perry στα φωνητικά είναι αξεπέραστες... Τέλος ο Arnel Pineda μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις αφού εκτός από το να μιμείται τους Augeri και Perry, έχει βάλει και την προσωπική του σφραγίδα σε αρκετά κομμάτια με εξαιρετικά αποτελέσματα. Συμπέρασμα : περιμένουμε κάτι καλύτερο συνθετικά στο μέλλον σαν τα trial by fire και arrival που κατά τη γνώμη μου αποτελούν κλασικούς δίσκους JOURNEY...

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά δεν παύει να είναι δισκάρα και το DVD εκπληκτικό, βλέπε after all these years με τον νέο τραγουδιστή που τον βρήκαν από το youtube να τραγουδά τέλεια.Η χροιά του θυμίζει, ΄στις επανεκτελέσεις αλλά στα νέα τραγούδια δείχνει χαρακτήρα κι είναι και πιτσιρίκος απ'όσο ξέρω...Όσο για τον Schon από τους πολυαγαπημένους, από πιτσιρίκος 2η κιθάρα στους santana και ο Santana δεν τον αναφέρει σε κανέναν δίσκο, στους οποίος ο Nea βρίσκεται παντού...άκου abraxa's pool για δείγμα...τέλος πάντων...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου