Προς το περιεχόμενο

Εγκαταλείποντας την Μουσική.....


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά, αν ήταν να με χαρακτηρίσουν "τσογλάνι" ή "γραφικό", θα προτιμούσα 1000 φορές το "τσογλάνι". Smiley

Δυστυχως ουτε το ενα ουτε το αλλο  ;D αλλα κατι χειροτερο που το λες μονος σου

ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ. ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ

δεν το λες τοση ωρα ρε να μην σε παρεξηγω?   ;D  ;D  ;D

 

Καληνυχτα σας...

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Playloud,αυτο  λέγεται μιζέρια και καταθλιψη. Ταδε έφη ένα τσογλάνι, με κιθάρα των 300 ευρώ, hobbistas.

A σορυ, ξέχασα. Εμένα δεν με ζηλεύεις, έχω φθηνή κιθάρα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δινω τη συμπαράσταση μου στο φιλο playloud!

 

νομιζω οτι τον παρεξηγησατε

 

 

 

και εγώ αυτό πιστεύω ;)!δε νομιζω ότι εκφράζει κάποια ζήλια,αλλά το μαμώτο του ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω διαβαζοντας τον εξοπλισμο καποιων εδω μεσα πραγματικα αναρωτηθηκα ποσες Gibson υπαρχουν στην Ελλαδα...και αναρωτηθηκα αν πραγματικα ειμαστε φτωχη χωρα η οχι αλλα αυτο ειναι ενα αλλο ζητημα. Προσωπικα παιρνω φετος τη 2η μου κιθαρα μετα απο 17 χρονια με την ιδια κιθαρα, ουτε χρυση επετειο να ειχα  :D Το να δωσει καποιος 2000 ευρω για κιθαρα σημαινει οτι εχει λυσει παρα πολλα απο τα προβληματα του και φυσικα δουλευει και βγαζει τουλαχιστον 1000 ευρω το μηνα. Απο εκει και περα το ζητημα για μενα ειναι το ποσο καλος κιθαριστας ειναι καποιος και αν αξιοποιει την κιθαρα του οσο πιο πολυ μπορει. Απο τη στιγμη που η κιθαρα του δινει το αναλογο ωφελος (χρηματικο η ψυχικο) δε βλεπω το λογο να μην αγορασει κιθαρα και 5000 ευρω.

Ενα αλλο ζητημα που αναφερθηκε πριν. Σαφως πιστευω οτι τα παντα ξεκινανε απο τα χερια του κιθαριστα ομως τον ηχο σε ενα οργανο τον δημιουργουν τα μηχανηματα, και ο κιθαριστας βαζει την εκφραση. Εχω βαρεθει να διαβαζω οτι ενας καλος κιθαριστας κανει εναν χαλια ενισχυτη να ακουγεται θεικος κλπ κλπ, σαφως ενας κιθαριστας οταν παιζει καλυτερα αναδεικνυει τα μηχανηματα ομως αν ο ηχος ειναι σκατα, και ο Malmsteen να παιξει θα ακουστει Malmsteen με σκατα ηχο.

Οσον αφορα το τοπικ, στην Ελλαδα (για να αναφερθω στο rock-metal μιας και η πλειοψηφια που αγοραζει ηλεκτρικες κιθαρες, μπασο, πληκτρα κλπ αυτη την μουσικη παιζει), το 90% των ανθρωπων παρατανε τη μουσικη οταν μπαινουν μεσα αλλα κριτηρια πιο καθημερινα (το πιο τρανταχτο, οταν μπαινει στη μεση ο παραγοντας γκομενα, αλλα και οταν μπαινουν η δουλεια, ο κοινωνικος περιγυρος κλπ κλπ) και τα ακουσματα τους περιοριζονται σε Βισση-Βανδη-Γαρμπη-Ζηνα και τις αντιγραφες αυτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα παιρνω φετος τη 2η μου κιθαρα μετα απο 17 χρονια με την ιδια κιθαρα, ουτε χρυση επετειο να ειχα 

Μου ρίχνεις. Το ρεκόρ μου ήταν 14 χρόνια. :'( :'(

 

Απο εκει και περα το ζητημα για μενα ειναι το ποσο καλος κιθαριστας ειναι καποιος και αν αξιοποιει την κιθαρα του οσο πιο πολυ μπορει. Απο τη στιγμη που η κιθαρα του δινει το αναλογο ωφελος (χρηματικο η ψυχικο) δε βλεπω το λογο να μην αγορασει κιθαρα και 5000 ευρω.

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ρίχνεις. Το ρεκόρ μου ήταν 14 χρόνια. :'( :'(

...προσέξτε πολύ και εγώ έκανα 17 χρόνια να ξαναπιάσω ηλ.κιθάρα στα χέρια μου αλλά τώρα έχω 4 και φτιάχνω άλλες 2...είναι κολλητικό!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είπαμε , έλεος με τα offtopic , αν σας πονάει τόσο ο εξοπλισμός ανοίξτε θέμα για εξοπλισμό , μην ποστάρετε εδώ. Προσθέτετε σελίδες άσχετες με το θέμα και στην ουσία δεν λέτε και τίποτα καινούργιο.

 

Ας ανοίξει κάποιος θέμα , βαρέθηκα να διαβάζω για κιθάρες  >:( 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει... Και άλλες φορές έχουν χαλασει θέματα έτσι από κάτι που είπε κάποιος και βγήκαν (βγήκαμε... βάζω και τον εαυτό μου μέσα) όλοι εκτός. Κρίμα, γιατί το συγκεκριμένο είναι ευαίσθητο (και σημαντικό) θέμα και κάποιους τους έχει απασχολήσει (απασχολεί..) κατα καιρούς.. :(

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ανοίξει κάποιος θέμα , βαρέθηκα να διαβάζω για κιθάρες  >:( 

 

...και όμως όπως θα σου αποδείξω σε λίγο καιρό, κιθάρες και γραφικά είναι άμεσα συνδεδεμένα (ενώ γραφικά και πλήκτρα μου φαίνεται λίγο πιό δύσκολα)...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου