Προς το περιεχόμενο

Ομαδική ικανοποίηση


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω έτοιμη μία, αλλά είπα να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα μήπως και εμφανιστεί κάποιος ακόμα, αν και δεν το βλέπω. Έχω φάει κόλλημα με τα drums και πως θα πάρουν όγκο.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά με COMP+EQ θέλω να κάνω ποιό σκαστό το ταμπούρο και πιο σφιχτή τη μπότα, ώστε να μου δέσει καλύτερα με το μπάσο. Δεν είναι το δυνατό μου σημείο αυτό πρέπει να ομολογήσω...

 

Ίσως να δημοσιεύσει ο καθένας ρυθμίσεις Dynamic+EQ ώστε να δούμε τι γίνεται σε κάθε track...ενδιαφέρον αλλά χμμμ....Αν πάλι δουλεύαμε όλοι με ένα κοινό sequencer, θα μπορούσαμε να ανταλλάσαμε και τα session (χωρίς τα waves). Θα είχε και αυτό ενδιαφέρον. Ας αναλλάβει άλλος τέτοιες πρωτοβουλίες. Εγώ στιγματίστηκα :)

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Επειδή η "κοιλιά" είναι δισβάσταχτη... ανεβάζω ένα τυχαίο mix.

Είναι τυχαίο γιατί δεν μπορούν, κατά την άποψη μου να χωρέσουν, όλα τα θέματα στην ίδια ενορχήστρωση. Στην ευγενή προσπάθεια να μη μείνει κάποιος απ'έξω, δεν προχωράει τίποτα. (και το song no.2 περιμένει!) "Και οι 7 ήταν υπέροχοι!" Όμως...

Εκδοχές μπορούν να γίνουν πολλές. Κάντε το... Mix 'n' match!

Εγώ λοιπόν ανεβάζω την εκδοχή No.1. Δεν είναι η καλύτερη... είναι τυχαία.

Η μίξη είναι καθαρά puristic (χωρίς φρου-φρου κι αρώματα...) και αν το θεωρείτε σκόπιμο θα γράψω πως έγινε. Καλό Σ/Κ!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yameth μόλις με ξύπνησες!

 

Πολύ γεμάτη η μίξη σου, αν και θέλω να την ακούσω το βράδυ στα ηχειάκια μου για να την εκτιμήσω, γιατί με του υπολογιστή δεν γίνεται δουλειά. Πάντως το rythm section (που με ανησυχούσε προσωπικά :) ) το έδεσες. Θα επανέλθω μόλις την ακούσω σωστά.

 

Και αφού το έστειλες μου θύμησες να ανεβάσω και εγώ τη δικιά μου μίξη, με ελαφρά edit σε κάποια σημεία.

 

Ελπίζω να δούμε και άλλους.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ελπίζω να επιτρέπετε και μια μίξη από μένα, κι ας μην είχα δηλώσει ξεκάθαρα συμμετοχή. Την έκανα πολύ γρήγορα όμως, δεν ξέρω αν βγήκε όσο καλή όσο έπρεπε! ¶κουσα και τη δουλειά του yameth, πολύ καλό... Η δική μου δεν είναι εντελώς dry, έχει κάποια εφέ πάνω αλλά δεν έχω πειράξει πολλά πράγματα. Περιμένω εντυπώσεις! :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alchemist,

 

κατεβάζω τώρα τη μίξη σου και εννοείται ότι όλοι μπορούν να μιξάρουν όπως νομίζουν.

 

yameth,

 

η μίξη σου είναι πολύ σφιχτή και τείνω να τη προτιμώ από τη δική μου :) Είναι πιο ροκάδικη.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' ελπίζω να επιτρέπετε και μια μίξη από μένα, κι ας μην είχα δηλώσει ξεκάθαρα συμμετοχή. Την έκανα πολύ γρήγορα όμως, δεν ξέρω αν βγήκε όσο καλή όσο έπρεπε! ¶κουσα και τη δουλειά του yameth, πολύ καλό... Η δική μου δεν είναι εντελώς dry, έχει κάποια εφέ πάνω αλλά δεν έχω πειράξει πολλά πράγματα. Περιμένω εντυπώσεις! :wink:[/quote']

 

Χάσιμο! :) :) :) :)

 

Η ιδέα να φέρεις την κιθάρα του Angelou 1 μέτρο πίσω μου φαίνεται έξυπνη και ακούγεται υπέροχο το άρπισμα του (στο σημείο που υπήρχε μία διχογνωμία σχετικά με το αν είναι μέσα στον τόνο).

 

Ωραία, περιμένουμε να ακούσουμε κι'άλλα.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

gerasimos

Εγώ άκουσα φαντασία και άποψη στη δική σου.

Ο ήχος είναι σφιχτός και με ένταση. Τι master limiter χρησιμοποιήσες?

Ενδιαφέρον έχει το backward σημείο στο χαμηλό πέρασμα.

Αν είχα κάτι να σχολιάσω θα ήταν ίσως το mono compatibility επειδή τα solo όργανα πέφτουν πάντα left ή right αφήνοντας κενό το κέντρο. Καταλαβαίνω βέβαια ότι έτσι δημιουργείς ένα live stage. Εύγε φίλε!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου