Προς το περιεχόμενο

Ομαδική ικανοποίηση


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

SONG NOIZ 1

 

 

Συμμετέχουν (με την σειρά που εμφανίστηκαν):

 

TRACKS

 


  • a460.gifTerumi -
drums

 


  • c38645ec3f8f0fa454992.gifgerasimos -
bass

 

  • c1da5b9a3fbddf2edbc0c.gifAngelos -
guitar

 

  • blank.gifskatemporas -
rhodes piano

 

  • 005.giftskrg -
soft pad rhodes arpegio

 

  • a068.gifcos_dr -
organ

 

  • 001.gifyameth -
guitar

 

MIXES

 

  • 001.gifyameth -
mix 1

 

  • c38645ec3f8f0fa454992.gifgerasimos -
mix 2

 

  • 023.gifAlchemist -
mix 3

 

  • feather -
mix 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όσους εργάστηκαν στην παραγωγή του έργου, χωρίς τη βοήθεια των οποίων δεν θα είχε πραγματωθεί αυτή η ασυνήθιστη υπερπαραγωγή... Όλε, όλε, όλε! (Κύμα από το πλήθος)... :)

 

Ξεφύγαμε ελαφρώς... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις παρατήρησα ότι είμαι ο μοναδικός εδώ μέσα που δεν έχει επιλέξει ακόμα avatar.... :roll:

 

Καιρός είναι νομίζω... δεν θα δυσκολευτείς, βρωμάει ο τόπος από πρωτότυπες εικονίτσες! :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...
  • 2 χρόνια αργότερα...

Αφού ξέθαψα το song no.1 μετά από τόσον καιρό, βρήκα και λίγο χρόνο και έβαλα το ταπεινό μου PC και τις απειροελάχιστες γνώσεις μου περί μίξης να εργαστούν και σας παρουσιάζω ακόμη μια εκδοχή του Online Song no.1

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/jonn/song1_jonn_mix.mp3

 

Γνώμες και απόψεις ευπρόσδεκτες αν και δεν διεκδικώ δάφνες εμπνευσμένου sound engineer και remixer. Απλά μιας που το έκανα είπα να μην το κρατήσω μόνο για μένα! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chill out mix :)

 

Θα την ακούσω και από τα ηχειάκια μου το βράδυ για επιμέρους σχόλια, αλλά σαν ιδέα είναι ωραία. Μπράβο.

 

Αν θέλεις, πες μας τι και πως το έκανες, ιδέες, σκέψεις και συναισθήματα κατά τη μίξη κλπ...

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μίξη έγινε στο ταπεινό Adobe Audition με τη βοήθεια κυρίως του Guitar Rig 2 και του Lexicon PSP42 και του Quadrafuzz και των πολύ καλών 3D Delays.

 

Ξεκίνησα να πειραματίζομαι με τα tracks χωρίς συγκεκριμένο στόχο...στην πορεία κάπου μου βγήκε έτσι. Η όλη διαδικασία μου πήρε περίπου 4 ώρες, ένα ολόκληρο απόγευμα χοντρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Let me start by saying:

 

παιδιά είμαι ηλίθιος και άσχετος και δεν ξέρω να κάνω μίξη ανθρώπινη. Μήπως θα ήθελε λοιπόν κάποιος (που έχει κάνει τη μίξη αυτού του κοματιού σε pro tools) να μου ανεβάσει κάπου το session και τα αντίστοιχα mp3 για να δω πώς έχει δουλέψει; Ζητάω πολλά, i know, αλλά αν κάποιος μπορεί θα του κάνω ένα τεράστιο δώρο (ένα φιλάκι :lol: :lol: :lol: :lol: 8) :?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου